Viron sisäministeri vain sanoi ääneen sen, mitä suurin osa ihmisistä meillä ja maailmalla asiasta asjattelee.
Sanna Marin ja hänen hallituksensa on KATASTROFI!
13
64
Vastaukset
- Anonyymi
Viron persusisäministeri on katastrofi Virolle. Viron hallitus häpeää ja itkee sisäministerinsä toilailuja. Näin käy joka maassa joissa on oikeistopopulistit ja porvarit hallituksessa, hävetä saa.
- Anonyymi
Olen tavattoman ylpeä Suomesta. Täällä köyhän perheen lapsi voi kouluttautua pitkälle ja yltää elämässään moneen. Kaupan kassasta voi tulla vaikka pääministeri. Ilman duunareita ei Suomi selviäisi. Arvostan jokaisen työntekijän, ammatinharjoittajan ja yrittäjän työtä korkealle!
Sanoi Marin
Mieluummin pääministerinä työtä tehnyt duunari kuin elämässään ei päivääkään rehellistä työtä tehnyt poliittinen broileri. - Anonyymi
Taisi osua Viron sisäministerin sanominen arkaan paikkaan. Totuuden kuuleminen voi joskus olla järkyttävää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen tavattoman ylpeä Suomesta. Täällä köyhän perheen lapsi voi kouluttautua pitkälle ja yltää elämässään moneen. Kaupan kassasta voi tulla vaikka pääministeri. Ilman duunareita ei Suomi selviäisi. Arvostan jokaisen työntekijän, ammatinharjoittajan ja yrittäjän työtä korkealle!
Sanoi Marin
Mieluummin pääministerinä työtä tehnyt duunari kuin elämässään ei päivääkään rehellistä työtä tehnyt poliittinen broileri.Sellaista länsimaista demokratiaa ei olekaan, jossa köyhistä oloista lähtöisin oleva henkilö ei voisi tulla pääministeriksi, joten mitään poikkeuksellista siinä ei ole, eikä mitään sen kummempaa ylpeydenaihetta verrokkimaihin nähden.
- Anonyymi
Juu...se tuntuu nykyään olevan iso ongelma tuo totuuden ääneen sanominen. Liittyy se sitten liian kokemattomiin ministereihin tai vaikka haitalliseen maahanmuuttoon. Myöskään ilmastoasioista ei saa esittää ikäviä tosiasioita.
Hulluksi on maailma menny!- Anonyymi
Eihän keisarilla ole vaatteita.
- Anonyymi
Välillä tuntuu että maata johtavat teinitytöt. Kyselytunnilla ministeri Kulmuni raplasi vähän väliä puhelintaan ja välillä tuijotteli pitkät tovit lehterillä olevia ihmisisä!
Rantakankaan siunaustilaisuudessa kirkosta lähetti someen kuvan arkusta, ennenkuin viralliset toimittajien kuvat ehtivät maailmalle. Ei minkäänlaisia käytöstapoja näköjään ole- leikkii vain puhelimensa kanssa.
Matti Vanhanen voisi nyt pitää oppitunnin arvokkaasta käytöksestä ja ottaa Kulmunilta puhelin pois.!!
Vaaleanpunaisessa unelmahötössä valtionjohto kulkee. Toimet ovat ohutta yläpilveä täysin erillään reaalimaailmasta. Jumala Suomea varjelkoon!
- Anonyymi
just näin.
- Anonyymi
Kaupan kassasta voi tulla suoraan vaikka pääministeri.Ylioppilas voi esiintyä maailmalla vierailevana professorina.Ja Hei! Me tienataan tällä. YES WE CAN!
- Anonyymi
mäkin oon neurokirurgi (olevinaan) mutta liksa on niin helkatin huono.
- Anonyymi
Paikallinen persu (pervi?) puhuu pahaa ulkomaalaisista. Eihän tuossa mitään yllättävää ole.
- Anonyymi
Populistisella vanhalla pierulla on sananvapautensa silläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710723Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1047567Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317409Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37386Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895769Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314986Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k62164Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371630