Hallituksen rivit alkavat rakoilla Arhinmäki ei ole hallituksen linjoilla

Anonyymi

tässä Al -Holin tapauksessa ihme kyllä tämäkin lähti poistoon komuakan takia miksi piti tääkin ketju pistää poistoon ?

12

<50

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on kieusallinen asia
      palstan komuakalle kun Merja Kyllönen oli samaa mietä kuten Arhinmäki siksi koko ketju meni poistoon,eläköön sananvapaus .

      • Anonyymi

        Kummallista salailua tämän asian suheen. Pitäisi olla suhtellisen helppo PÄÄTÖS miten toimitaan 10 ? Naisen ja n.30 lapsen suhteen.
        Asiaa on valmisteltu salaa jo marraskuulla, josta vuoto julkisuuteen nyt. Ulkoministeri on painostanut virkamiehiä ja sekavaa selittelyä kaiken aikaa.


    • Anonyymi

      Se mikä eniten järkyttää tämän Rinne/ Marinin hallituksessa olevissa puolueissa ja sen jäsenissä, eikö yhtään rehellistä KANSANedustajaa niistä löydy?
      Siis uskalla tulla julkisuuteen ja sanoa, että tällainen toiminta ei ole oikein! Minä en halua olla tällaisessa touhussa mukana, tämähän on törkeää kansan halventamista, sen demokratiaa, virkakoneistoa, poliiseista ja presidentista puhumattakaan.
      Ministerin, toimia ei peitellä eikä salailla ja varsinkaan porukalla kieroilemalla ja kaartelemalla. Ei myöskään palkita sellaisesta toiminnasta "hänen arvoaan vastaavalle paikalle nosteta varapuhemieheksi" tai "jos tässä ministeripaikassa pärjäisi"..Haavistosta puhumattakaan...

      Siis Rinteen/Marinin hallitus on saanut jo niin paljon pahaa aikaan ja vielä haluatte väkisin jatkaa samalla linjalla...onko teillä minkäänlaisia arvoja. Luulisi jo jopa tyhmempääkin puolueaktivistia
      hävettävän teidän touhunne. Pelolla odottaa onko kansa nähnyt vasta teidän suhmuroinnistanne jäävuoren huipun!

      • Anonyymi

        Rehellinen kansanedustaja? Jos esimerksi olen varastanut tai ryövännyt jotain, saanut siitä tuomion, olenko rehellinen tuomion kärsittyäni?
        Tai vaikka ahdistellut jotain seksuaalisesti ja vielä pahoinpidellyt ja saanut tuomion, olenko yhä rehellinen?
        Vsstatkaa perdut jos taidatte.


      • Anonyymi

        Jos valheet ja petokset ovat ainoat rakennusaineet ei niiltä pajon voi odottaa,Rinteen hallitus turvaitui juuri äskeisiin ja samalla linjalla on Sanna Marinin hallitus nyt löysässä hirressä roikkuu ulkoministeri ja selittely jatkuu varmasti juhannukseen kun eduskunta jää kesälomae,niin se vaan sinä vuosi vierähti todetaan että kyllä hallitustyöskentely on sitten raskasta.


    • Anonyymi

      Suomessa on kohteliaasti vaiettu asia.
      Mutta virolainen ministeri osui oikeaan kertoessaan, millainen kuva suomen uusista kommunisti viher ministereistä on maailmalla !!
      ja paras määritelmä oli vihreiden katu-anarkisti, joka myös osui asian ytimeen !!

      Nyt nämä punaiset ja katuanarkistit näytti jo voimaa, ja päätti jo tuoda suomeen raakoja isis murhaajia ja terroristeja !! - täys ylläpito lomille verovaroilla !! siitä se väkivalta ja terrori vallankumous etenee.
      Lisäksi nämä anarkistit haluaa ja kannattaa huumeiden vapauttamista.
      ------- jotta se viron ministeri on aivan oikeassa,, puna viher, naivi-idealismi kassatyttö ja katu anarkisti ei sovi ministereiksi minnekään...
      ( ja kassa tyttö on aivan kunniallinen ammatti kyllä,, mutta katu-anarkisti ei ole... - mutta, mutta , se syvä ongelma on siinä naivi-ideologiassa...).

      • Anonyymi

        Se kertoi ainoastaan Viron ekren visioista. Ei sii mssilman. Täytyy muistaa, että eurooppalaisey politikot osaavat asiansa.
        Yämä on faktaa


      • Anonyymi

        Laittais Helmen ensin Viron asiat kuntoon. Nato suojelee ja E U maksaa tukia. Se on sosialismia.
        Kassatyttö kunniallinen nimitys? Onko silloin kopiokonetyttö myöskin kunniallinen? Tuskinpa vaan, en käyttäisi kumpaalkaan nimitystä.


    • Anonyymi

      Ekre on tyylipuhdas populistipuolue, eli sen kannatus kumpuaa vain alemmista kansankerroksista ja maaseudulta, aivan samoin kuten meidän omien perussuomalaistenkin.

      • Kyllä maalla on mukavaa!


      • Anonyymi
        Musti.Hintikka kirjoitti:

        Kyllä maalla on mukavaa!

        Kummalle puolelle keskusta asettuuu ainakin tämä kalmunkki on sanonut ettei yhtään iss akkaa suomeen,jos kepu tässä myöntyy se tietää ennätysmäärään lisää ääniä perusuomalaisille ja kepun kannatus on tällä menolla ruotsin luokkaa jossa heillä viiden kuuden prosentin kannatus.


    • Anonyymi

      Onko Suomen Keskusta r.p:llä tosiaan Ruotsissakin yli 6 % :n kannatus?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2114
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      1139
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      928
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      636
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      622
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      529
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      468
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      71
      439
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe