Niin myi maaseutulaisten puolue itsensä ja aatteensa punavihreälle unelmalle muutamasta hopeakolikosta. Edustaja Kärnä muuten lupasi syödä hatullisen paskaa jos yksikin aikuinen tuodaan leiriltä Suomeen. Tuskin on sanansa mittainen mies sillä kepuhan pettää aina...
Kepu pettää aina
Anonyymi
45<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
On tämä sairasta aikaa, kun valtavia teollisuusvemputtimia lykätään joka niemeen ja notkelmaan paitsi Hesaan!
Turha maaseudulle on yrittää saada paluumuuttajia, kun korvissa soi myllyt koko ajan. 30 km:n säteellä on jo 20 teollisuusmyllyä, niin melkoinen impulssi-infraäänisotku täällä!
Lomilla pääsee Etelä-Suomeen ja silloin elimistö saa levähtää. Nuorena täällä kuollaan tätä menoa. Ei luonto, eikä ihminen kestä teollisuuden keskellä elämistä! Hah, muka maailma myllyillä pelastuu. Hah!
Niin lepakot kuolee rootoreihin sano persujen pääajattelia matti putkonen,hahaaaa pellejä koko porukka.
Suattaapi lepakot kölähellä ku tuuliviirit pörrää. Putkone on kyllä viisas mies. 🤣🤣😰
Miten matti putkosesta voi joku saada viisaan miehen huh huh sentään.
Se oli vitsi.
Onko sulla paljon lepakoita?????
Näihä tässä kävi
Demarit+on+ryssinyt+jo+paljon+ja+isis+asiassa+kepu+on+nostanut+profiiliansa+paljon,+eli+en+toivo+muuta+kuin+kepu+kaataa+hallituksen+ja+menisi+uusiin+vaaleihin,+silloin+demarit+ja+vihreät+tippuisivat+-10+%+kannatus+lukemiin.
Kepu+ei+halua+vaaleja,+alle+10%+kannatuksella.
Nyt otsatukan kiilottaja saa taas kirjoittaa kellarissa Plpkin.
Nyt haist p...a, kuule! Taas järjetöntä höpötystä. kun ottaa huomioon, että sinäkin ressukka syöt joka päivä leipää, juustoa, puuroa ja juot maitoa ym.
Kukahan se mahtaa sen homman tuottaa sinne kauppaan? Luuletko, että se noin vain syntyy itsestään kauppojen hyllyille?
Pidäppä pienempää ääntä!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16169582/tuulimyllyista-susi#comment-100185270
Susi-asiaa linkissä
Leikin- ja laulunopettaja käy kuumana.
Voi nykypäivänä viljeliäkin olla muuta puoluetta kuin kepu paitsi jos on larslevi. Enempi persut ajaa nykypäivänä tuottajan asemaa kuin vasemmalle kumartava pettävä kepu.
Miettikää ihmiset seuraavissa kuntavaaleissa äänestättekö terroristeja vasemmistolaisten kanssa elättäviä kepuja vai teidän etuja ajavia perus-suomalaisia.
Voi helev.... Kerro yksin asia, miten persut ajaneet tuottajien tai duunareiden asioita. Totaalista paskan jauhantaa.
Ei sellaista asiaa ole olemassakaan.
Persuille isänmaallisia ja omaa kansaa puolustavia menee ääni. Ei kepulikommareille
Yksi tulee heti mieleen. Persut ei halua ulkomaista halpatyövoimaa tänne toisin kuin muut puolueet esim. Kepu.
Myös lestadiolaisten kieroilu ei onnistu persujen ollessa valladsa niin kuin se tähän asti on onnistunut. Esim. Nämä ihmeelliset paritalokaupat ja erään koneurakoitsijan jatkuva vuosien pönkitys muiden ei uskovien kustannuksella. Kyllä näitä on paljonkin ja meille alkaa jo pikkuhiljaa riittää tuo teidän hyvävelitouhu.
Lestat löytävät tiensä persuihin, varmaan ovat jo persuissa.
Persut haluavat Suomalaisista halpatyövoimaa, ovat kapitalismin asialla.
Maaseudun asukkaiden pajin vihollinen on vihreäpuolue jonka politiikkaa kepu tällä hetkellä hallituksessa myötäilee. Perussuomalaiset on vihreänpolitiikan vastavoima joka voi pelastaa suomen syrjäseudut.
Eivät persut edes yritä pelastaa maaseutua, se on huonoa bisnestä ja persut ovat bisneksen perässä. Niin ja DNA:n sekä perimän "asiantuntijoita" luonnollisesti.
Apua. Auttakaa nyt ihanat persut. Kaks 5 vuotiasta orpolasta tulee Kotimaahansa. Mitä ihmettä nyt tehdään. Auttakaa. Buahhhaaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa hahhahhaa 😁🤣🤣😂🐷
Tämä on tyypillinen demari..
Mites ois pari talokauppa kaupungin piikkiin? Rauhanyhdistyksen röökinurkalla käy kuhina.
Kammoa . Tuleeko tänne pikkulapsia keskitysleiriltä . Miten NYT suomemme käy . Jumala Suomea suojelkoon . Aapuva ps.halveksuva nauru on nyt ilmaista . Tietylle puistosakille.
Mestari jo lähti rajavartioon. Putkosen kans. On jousipyssyt mukana. 👍 Pojat ei saanu tuliaseita kun intti käymättä. Ottivat evästä mukaan. Tuttipullotkin. Ja pehmolelut.
Höpö höpö
Tämän huulipunahallituksen aikana tulemme näkemään toistamiseen kyyneleitä ja sairaslomia .Paatero antoi jo esimakua.
Persut eivät aja kenenkään etuja valta on heille tärkein.historia sen näyttää muistakaa ihmiset tämä asia.
Näin on, saadaan pian ihka omat persujen keskitysleirit Suomeen.
Ei haittais kyllä pätkääkään. Menisin sinne ilomielin vartiaksi ja veisin samalla muutaman larslevin ja pari vihertävää sinne asukiksi.
No se ei kyllä yllätä ketään pätkääkään.
Höpö höpö
Leikin- ja laulunopettaja jaksaa.
Eipä ole opettaja vartiaksi menossa. Meitä jotka ovat vittuuntuneet tähän jatkuvaan lessujen yrityskikkailuun ja ilmastovouhotukseen sun muuhun epätasaarvoiseen paskaan on muitakin kuin yksi Repolainen. Uskoppa huviksesi tai ole uskomatta.
Kyllä. Kepu on ihan hukassa.
Perussuomalaisilla on kannatusta, mutta se ei konkretisoidu ainakaan Haapavedellä. Pitää löytyä ehdokkaita, joilla on asiaa ja kykyä viedä niitä eteenpäin. Ei pelkästään öykkäröimällä saada asioita eteenpäin. Päinvastoin.
Jeduako tämä asia heiluttaa? Jos tämä asia koskee opiskelun suhteen asioiden hoitoa, niin possessiivisuffeli voi helepottaa opiskelun asemaa kaupungissamme.
On parempi tola, että keskusta hoitaa asian ylemmälle taholle yhdessä virkaveljien ja sisarten kanssa katsoen ylväästi eteen päin!
On haapavedenkin edullisuus taattuna, jos kaikki katsoo yhteiseen hiileen! Ja asiat hoituu jos hoidetaan yhdessä monenlaiset asiat maaliin. Tämä on todettu jo monessa asia yhteydessä ihanasti yhteen! Haapavedenkin etu tämä!
Persut on nähty hallituksessa. Ja mitä saatiin. Törkeää kusetusta vain. Kaikki lupaukset petettiin. Ja 38000 maahantulijaa.
Höpö höpö
Missä "Persut"Siellä ongelma nyt ja aina.!
Tottahan se on. V. 2015. Persut hallitusvastuussa. Ja minkä tekivät
Oho . Tuli persujen Ministerilista julki. Putkonen pääministeri . Halla-aho valt.v.ministeri . Kike ulkoministeri . Tynkky sisäministeri . Kunnon suomikuvaa maailmalle .