Vanha, juoppo mies opetti tämän testamenttinaan; "sinnittele iltaan asti muilla nesteillä kuin alkoholijuomilla". Sillä pääsin humalahakuisuudesta, se neuvoi.
Rupesin tekemään vahvan kupin vasta maate käydessä. Alussa viinaa alkoi mieli tekemään kovasti vasta iltapäivällä.
Keksin tekemistä iltaan asti. On hieno tunne päästä pieneen hönöön, ennen nukahtamista. En luovu viinasta kokonaan kai koskaan.
Alkoholin käytön voi lopettaa vähitellen.
5
158
Vastaukset
- Anonyymi
Minkä vaivan iltahönö parantaa vaihtoehtona lääketieteelle?
-- lottorivisotilas --- Anonyymi
Montakin. Alko-ongelma on niin yksilöllinen. Monella miehellä tai naisella pelkästään vahva iltadrinkki pitää kehon hermoston ja mielialan hyvänä. Tietysti se myös auttaa nukahtamaan. Monella alkoholistilla on univaikeuksia selvinpäin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Montakin. Alko-ongelma on niin yksilöllinen. Monella miehellä tai naisella pelkästään vahva iltadrinkki pitää kehon hermoston ja mielialan hyvänä. Tietysti se myös auttaa nukahtamaan. Monella alkoholistilla on univaikeuksia selvinpäin.
Oliskohan heillä univaikeuksia jos he eivät olisi alkoholisteja?
- Anonyymi
Viinan lisää kittaamisen tiätysti kun tiätää, et päivänokosia ennen saa toisen lärvellisen saantii kato. aapee.
- Anonyymi
Alkoholi ei oo hyvä unilääke, se heikentää unen laatua.
Kyllä sen ajan myötä oppii huomaamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83263174Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2052842Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy582429Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1681499Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171282Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään521269Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14905- 58903
- 81830
- 20824