Hallitus pitää suomen kansaa aivan idiootteina. Kyselyiden mukaan suuri osa kansasta ei halua ottaa islamistiseen terroristijärjestöön kuuluvia suomeen. Supo ja terrorismi tutkijat varoittivat, ex-kassatyöntekijän Sanna marinin johtama viherpunahallitus ei välitä.
Tapauskohtaisella harkinnalla saadaan ihan kaikki suomeen. Isis akkojen rikoksia ei millään selvitetä suomesta käsin. Isis sakki ajaa kaikkien ohi asuntojonoissa ja sossutuet ovat maksimit.
Al-Hol ja tapauskohtainen harkinta, HEH
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kansa on silloin idiootti jos ei ymmärrä että viranomaisten on noudatettava lakeja ja ei ihan mielivaltaista tuo tapauskohtainen harkintakaan voi olla. Lakeja ei voida muuttaa takautuvasti ja nythän niitä sitten varmaan muutetaan mutta se ei tähän tapaukseen ehdi.
- Anonyymi
Miksi muut länsieuropan maat ei sitten ota terroristijärjestön jäsenia takaisin? Vain ylen aivopesemä suvakki ei tätä ymmärrä vaan toistaa Ylen mantraa.
Anonyymi kirjoitti:
Miksi muut länsieuropan maat ei sitten ota terroristijärjestön jäsenia takaisin? Vain ylen aivopesemä suvakki ei tätä ymmärrä vaan toistaa Ylen mantraa.
Muilla mailla on omat lakinsa ei niiden tarvitse noudattaa suomen lakeja. Noita suomen lakejakin voidaan muuttaa mutta ei takautuvasti eli viimeistään sipilän hallituksen olisi pitänyt tehdä nuo lainmuutokset että niitä nyt voitaisi soveltaa.
- Anonyymi
Suomen lait on tässä suhteessa niin löperöjä, ettei nuo terroristit oikeasti ikinä joudu vastuuseen mistään noista hirveistä teoistaan! Tästä syystä heitä ei tänne kannatakkaan hakea. Hehän ovat vankilassa odottamassa oikeudenkäyntiä eivätkä missään pakolaisleirillä! Irakissa/Syyriassa he tulevat saamaan arvoisensa tuomion. Ainoa oikea tuomio tuonkaltaisille ihmisille on kuolemantuomio.
- Anonyymi
Hallituksen yritys työntää vastuu pakon edessä toimiville virkamiehille, ei siirä halituksen jäsenten omaa henkilökohtaista vastuuta mihinkään.
Kyllä kansa muistaa takkuulla.- Anonyymi
Siinä onkin selittelemistä kun ensimmäinen suomalainen kuolee noiden seurauksena. Ei taida Marin päästä enää edes kassaksi.
- Anonyymi
Lain mukaan virkamies on vastuussa tekemisistään ei hallitus vastaa yksittäistä virkatoimista. Jos jotain sattuu niin vain virkamiesten toimintaaa voidaan tutkia ja jos todetaan ettei lakia ole rikottu niin ei siitä virkamiestäkään saa vastuuseen.
- Anonyymi
Jokainen ISIS-femakko tuodaan tapauskohtaisesti suomeen. Eikä ketään saada vastuuseen mistään. Todelliset vastuunkantajat ovat loppupelissä suomalaiset lapset, joihin jihadisteiksi koulutetut pirunpennut käyttävät oppejaan.
Mutta SILLOIN lapsilla ei olekaan niin väliä. - Anonyymi
Kyllä ne muutkin maat joutuvat ottamaan kansalaisensa takaisin, tavalla tai toisella. Suomi tekee oikein, kun hoitaa asian hallitusti ja harkiten. Tällä tavalla toimien viranomaiset saavat tilanteen heti hallintaan ja se ns. turvallisuusriski pienenee. Lasten oikeudet toteutuu. Tyhmintä olisi olla tekemättä mitään ja jättää lapset ja äidit heitteille. Silloin tapahtuisi radikalisoitumista ja terroriteot saattaisivat kostoksi kohdistua Suomeen. Miten tämä asia onkin saanut tällaisen mittasuhteet! Haloo! Kysymyksessä ei ole kuin muutama äiti lapsineen. Kellään ei vielä ole edes tietoa, mitä ne äidit ovat muuta tehneet kuin synnyttäneet ja hoitaneet lapsiaan. Ei pidä tuomita luulojen perusteella.
- Anonyymi
Eivät muuten joudu! Tanska on ottanut linjan, että nuo ihmiset saavat jäädä leirille. Käytännössä tuo tarkoittanee sitä, että ajansaatossa nuo ihmishirviöt hirtetään.
Kohta tulee ruumiita Suomessa. Sitä saa mitä tilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766825Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62409Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant482149Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1411504- 141472
- 1961212