Mies on rakentanut kaikkea ja vähän enemmänkin... Autoja ostellut miljoonalla....
Mistä tulee rahat? Kaiken maailman tarjoushaukat sekoittaa pakkaa, siis myyntipöytää hakemalla pyöränkummeja koko elämäksi, vaan ostaako kaikki Keskiseltä aivan hulluna?
Tavaraa on jokasella jo kaikki paikat täysi, nyt tuli vielä Ideaparkin perkele Seinähullujoelle. Jengi ostaa netistä telkkarista sukkiin kaiken, joten millä Keskinen oikein maksaa velkojaan...?
Millä helv... Keskinen tienaa?
16
665
Vastaukset
- Anonyymi
Viivan alle on jäänyt yli kaksi miljoonaa jo viimeiset viisi vuotta, niin luulisi siitä jäävän rahaa investointeihin. Vesa saa ostella mitä ikinä tykkää ja siihen ei ole kateellisilla raukoilla mitään sanottavaa. Ole onnellinen, että Veljekset Keskinen on olemassa.
Se on ainoita asioita, jotka pitävät Alavuden kaupungin ja sitä ympäröivät palvelut pystyssä. - Anonyymi
Toivottavasti loppuu pian tuollainen ympäristön tuhoaminen ja ilmaston pilaaminen.
- Anonyymi
Katolla 1milj. watin erestä aurinko kennoja, luonto kiittää.
- Anonyymi
remarit käy kohta vetämässä kettingeillä ne pahat autot
- Anonyymi
Ala sitten kantaa huolta, kun Vesan toiminta haittaa yhteiskuntaa.
Noilla loistoautoilla tuskin liikoja kilometrejä ajetaan, hyvällä mielellä sitä katson jos maantiellä näen.
Kaupankäynti vaatii kaikenlaista märkkinointihömpötystä, kuten hassut tarjoushaukka ja Tuula. Nokkela keksintö myös oma tv-ohjelma, vaikka en sitä itse katso.
Rahaa sinne kantavat ihmiset Ykköset-lehden jakelualueelta ja laajemmaltakin.
Tuurista ostaminen ei ole palkkää kauppaa, se on nykyajan hengellisyyttä. Ihminen tuntee rauhaa ja turvallisuutta tavarapaljouden keskellä. - Anonyymi
Velkarahalla, nolla korolla? Ei voi jatkua loputtomiin. Edellyttää liikevaihdoin jatkuvaa kasvua. Ellei kasva hukka perii.
- Anonyymi
Kyllä jää rahaa kun myydään vanhentuneita tuotteita, tai pian vanhaksi meneviä. On tullut vastaan päiväysvanhaa tarjouskahvia, ja nyt tarjouksessa olevassa limsakorissa näyttää viimenen käyttöpäivä olevan 27.12.2019. Samoin homma toimii romupuolella, myydään vuosia vanhaa elektroniikkaa esim televisioita uuden hinnalla. Maahantuojien loppuerät "halvalla" kiertoon.
- Anonyymi
Joko lauantaimakkaratankoja on tsrjoukses.Entäs vanhoja pakastekinkkuja.
Uudemmathan viedään tukiaisilla Kiinaan köyhille Kiinalaisille.Pandasuklaakin kokoajan alennukses.
- Anonyymi
Kyllä on pohjanmaalla, kateelisia ressukoita. Laittakaa oma lafka pytyyn, jos noin kaivelee. Terveiset Etelä-Suomesta ja hyvääjoulua.
Perus talous huijari
- Anonyymi
Vesa otti ritolat.Myynti laskee.
Pakoon pahaa maailmaa.
CubaLibree Hik. Hik.. - Anonyymi
Ostaasin käytetyn äkehen.Onko hevosvetoosia fälttejä Vanha Töllö scartliitännällä ja tekstiteeveelläkin kiinostais ja VHS videonauhuri.Kai Vesalta löytyy.
Vanhaa lauantaimakkaraa en osta. - Anonyymi
kun veronsa maksaa ei ole huijari
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostaasin käytetyn äkehen.Onko hevosvetoosia fälttejä Vanha Töllö scartliitännällä ja tekstiteeveelläkin kiinostais ja VHS videonauhuri.Kai Vesalta löytyy.
Vanhaa lauantaimakkaraa en osta.mulla löytyys veehooässä
- Anonyymi
Keskiselle mennään ostoksille ,koska
se on perinne.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637