tasainen ja vanhanaikainen sulle!
Taidan olla liian lämmin
Anonyymi
39<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Semmosen haluaisinkin eli sut
Ei pidä paikkansa! Olet sinä, eli juuri oikeanlainen!
Höpö höpö. Tykkääthän reissata jatkuvasti ja olet muutenkin juhlaihmisiä.
Täytän sillä jättämääsi aukkoa
Niinkö se asia korjaantuu ja olet tyytyväinen.
No ei! Pakko vain tehdä jotain, etten hajoa palasiksi. Unelmani on kanssasi.
Et varmaan usko itsekään, että tapojasi muutat?
Tällä hetkellä ei ole syytäkään.
Onko joskus ollut syytä?
Oli, pienen hetken.
Tämä ei pidä paikkaansa aloittajan suhteen.
Me vain täydennämme toisiamme kun olet juuri sellainen kuin olet!
Kuvaile vanhanaikainen.
Ainoa aloittajan kommentti: vanhanaikaiset seuruusteluperiaatteet niinkuin esim. Uskollisuus, toisen arvostus ym.
ei kai nuo nyt niin vanhanaikaisia ole. Lähinnä normaaleja.
Mikä voisi olla parempaa? Itse vaikutan ehkä villiltä, mutta arvostan samanlaista, tasaisen luotettavaa suhdetta. Toki intohimoakin pitää olla, mutta ei mitään ympäriinsä heilumista.
Tämä ei tainnut olla aloittajalle joka on nainenbja kirjoitti miehelle.
Nähdäänkö töissä 🙂?
Tämä ei tainnut olla aloittajalle joka ei ole töissä!
tekosyitä. Lopeta niiden keksiminen!
Aloittajalla ei ole mitään syytä keksiä tekosyitä, koska en ole aloitevuorossa.
Ehkä hänellä on erilainen käsitys siitä kumpi on aloitevuorossa.
Ei voi olla. Hän joka lopettaa niin halutessaan aloittaa.
Ehkä hänellä on erilainen käsitys siitä kumpi lopetti.
Ei mitenkään voi olla.
Juu tasainen ei mun makuun, pitää edes vähän olla muotoja heh.
Olen mies ja haluan kodin jossa pahalle ei anneta sijaa. Ei eletä himojen vallassa vaan hellän ja viattoman rakkauden. En tiedä mitään parempaa. Mistään en maailmassa tykkäisi enempää kuin semmoisesta kodista. Uskollisuutta ja siveellisyyttä ei sovi vähätellä. Mikään kaunis ei synny saastaisesta. Itse uskon että on sitouduttava toiseen loppuelämäksi.
Muista että näitä "vapaamielisiä" bylsimyksiä on ollut kautta aikojen. Ei uskottomuus ole mikään uusi ilmiö. Eikä se että mennään kenen kanssa vaan ja tehdään mitä vaan. Tietenkin kun on tämä netti niin kaikki irstaus leviää todella helposti ja esimerkiksi aikuisviihde turmelee aika monen ihmisen mielen, minun puolestani sen voisi kieltääkin kokonaan.
Se mitä pidät vanhanaikaisuutena on kunnollisuutta ja rakkautta. Ne on valintoja, ei aikaan ja kulttuuriin sidonnaisia asioita.
Olen nainen ja ajattelen ihan samalla tavalla kuin sinä.
Siinäpä teille ladyt, tuntuuko vieraalta?
Yhtykää siis,ihanaa.
Kuulostat mun tulevalta mieheltä.
Aloittajan mielestä kommentti sisälsi paljon asiaa, mutta en tykännyt kommentissa käytetyistä sanoista: "himojen"," saastaisesta", "irstaus"
Mitäpä jos oonkin? Ehkä Luoja on valmistanut meille yhteisen kodin jo aikojen alussa. Siihen on hyvä ja turvallinen luottaa. Jos Hän on meille kodin kuvitellut niin sitten se meitä vastaan tulee emmekä me sille mitään mahda.
Lonkkaa särkee.
Otappa panadoli jos se auttaa!
Mulla hiersi lonkkanivelissä niinkuin olisi ollut hiekkapaperia nivelten välissä. Piti aina välillä pysähtyä kun kipu oli sietämätön. Vaiva väheni puoleen, kun aloin syömään ubikinonia (eli Q10) ja loput kivut lähti glukosamiinilla.
Maailman suloisin potilas!
Voi että, sellaisen olet löytänyt. Pidäpä lujasti kiinni ettei kukaan muu vie ☺ Aloittajasta ei nyt siis ole kysymys kun en ole mikään potilas!
Noh, kaikki on suhteellista aka Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein..