niin kauhee et kukaa ei tykkää?!

Anonyymi

07 tyttö... vihaa itteensä? kulkee päivät pitkät feikkihymyllä, kiusattu!! mua kiusataa koulus ja harrastukses (voimistelu)!!! voimistelu on mun intohimo ja dikkaan siit paljo mut sinne treeneihi meno ei oo enää tuntunu nii kivalle kun saan taas kaiken paskan niskoille!! joukkuettakaan en voi ainakaan puolee vuotee voi vaihtaa ja tälleen!! itken joka ilta, mietin kuin kauhee oon!! miks just mä oon se kiusattu!! no mul on kyl vähäse frendei mut juu... itellä frendei on jättäny välei ja puhunu paskaa selän takana!! itseasiass koko luokka tekee sitä (ei mun parhaimmat frendit) puhuu musta kaikkee paskaa seläntakana!! no mennää nyt itse pääaiheeseen!! vihaan itteeni vaik kuulemma oon normaali painone/ lievä alipaino!! mut must oon vaan iha vitu läski!! ja kaiken huipuks mul ei oo ketää kelle puhuu!! EI KETÄÄ!




se itte inhon määrä on iha kauhee, ku katot vaa muitte kroppii ja oot nii tyytyväine niihi mut omaas et!! oisko itsari hyvä vai mitä pitäs tehä!! no ainaki laihtuu ja paljo! no joo täs oli tän feikkihymy hyypiön juttu tuokio💘 ps. osaan auttaa muita jos niil on vaikeeta mut ne ei auta mua

4

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Feel u.. Sun elämä on just like mine. Harrastuski sama :)

    • Itellä ei oo kokemuksia tollasesta mut vaikutat oikeesti kivalle. Toivoisin voivani auttaa sua jotenkin. Haluisitko jutella mun kaa sähköpostissa(koska idiootti vanhemmat ei anna ladata ig:tä, snappii tai mitään muitakaan mis void jutella)?
      Toivon tosi paljon et sun kiusaaminen loppuis.

    • Hei,

      Hyvä, että kirjoitit tilanteestasi tänne! Joskus pelkkä kirjoittaminen helpottaa ja selkeyttää ajatuksia. Kerro kuitenkin tilanteestasi ja ajatuksistasi myös jollekulle lähipiirissä olevalle aikuiselle tai esim. koulussa terveydenhoitajalle tai kuraattorille.

      Tässä tiedoksesi pari paikkaa, jos haluat jutella tilanteestasi ulkopuolisen tahon kanssa. Näihin voit olla yhtyedessä matalalla kynnyksellä ja anonyymisti:

      - Sekasin-chat nuorille, https://sekasin247.fi/

      Sekasin-chat on auki vuoden jokaisena päivänä, maanantaista perjantaihin klo 9-24 sekä lauantaisin ja sunnuntaisin 15-24. Chatissa päivystävät mielenterveyden ammattilaiset sekä koulutetut vapaaehtoiset.

      - Tukinet -tukipisteesi netissä, https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilön läydät kohdasta Mieli Tukisuhde. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

      Ystävällisin terveisin
      SOS-kriisikeskus/Kata

      • Anonyymi

        Oletpas ilkeä. Miksi kiusatun pitäis mennä hakeutumaan mielenterveyspalveluihin kun vika on kiusaajissa? Ei kiusatun mielenterveydessä ole mitään outoa vaan reagoi normaalisti kiusaamiseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      68
      4466
    2. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      91
      1900
    3. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      155
      1743
    4. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      28
      1384
    5. Talousasiantuntija sanoo säästämisestä

      " parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine
      Sinkut
      262
      1188
    6. Lieksa tukee kuntoutumista reilusti

      Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito
      Lieksa
      65
      953
    7. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      902
    8. Nato on käytännössä kuollut!

      Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh
      NATO
      272
      851
    9. Oot mun sielunpuolikas

      Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩‍❤️‍👩❤️
      Ikävä
      39
      754
    10. Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos

      Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.
      Ähtäri
      27
      749
    Aihe