Nyt kun tuntuu että oikeasti kansa alkaa ymmärtään, niin höyryä lisää

Anonyymi

Uutisointia lisää kaikesta edellisistä hallituksista missä Kokoomus ollut mukana ja niiden seuraukset kun tiedetään. Nyt ei pidä Suomen jäädä tuleen makamaan.

Kaikki mitä Orpo sanoo niin pitää heti julkaista. Kaikki mitä kaveri sanoo menee äänissä ja kannatuksessa muiden puolueiden laariin.

Ehkä hiukan mutta ei paljon liioiteltua sanoa että talvisodan henki päälle vihollista kohti, joka nyt Suomelle on Kokoomus edelleen.

5

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taas löytyi komutrolli! Et sitten vielä ole oppinut esiintymään tavalla joka ei paljasta sinua heti kolmannen sanan jälkeen?

      Kokoomus on niitä harvoja puolueita joilla on niin tahtoa kuin kykyä nostaa Suomi ay liikkeen suosta ja pyrkiä parantamaan työllisyyttä uusien työpaikkojen avulla!

      Tuo kun vaatii yritys ystävällisyyttä mitä mikään vasemmiston joukkio ei kykene edes ajattelemaan. He eivät ymmärrä sitä yksinkertaista totuutta, ettei ole mitään hyvinvoinnin näköistäkään ilman menestyvää ja tuottavaa yritysmaailmaa, eivätkä kunnan ja valtion hommat kuulu noihin hyvinvoinnin luojiin koska ne eivät yleensä tuota kassaan rahaa vaan syövät sieltä!

      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        No miksi viimeisin hallitus jossa Kokoomus oli mukana tuhosi maasta kokoäivätöitä ja töitä josta saa oikeaa palkkaa?
        Herranjestas. Googleta.

        https://www.google.fi/search?source=hp&ei=9oT_XeefMrKurgSUt5C4Aw&q=google&oq=google&gs_l=psy-ab.3..0i131l2j0l8.2541.3772..4362...0.0..0.62.359.6......0....1..gws-wiz.mWFYHGd8FeY&ved=0ahUKEwjn8vzUwsnmAhUyl4sKHZQbBDcQ4dUDCAY&uact=5

        Kuka teistä tietää? Mahdat olla sama komutrolli kuin edellisessäkin!

        En usko sen enempää Kokoomuksen kuin hallituksenkaan muokanneen kenenkään työpaikkaa mihinkään suuntaan.

        Jos jotain syytät työmarkkinoiden "silpoutumisesta" niin ainoa syyllinen on ay liike joka on koko ajan pyrkinyt hankaloitta,maan työllistämistä ja aina pyrkinyt saattamaan yrityksiä ongelmiin toimintansa suhteen.

        Jos olet tuottava firman mies niin varmasti saat ansaitsemaasi palkkaa mutta älä edes katso ay lurjusten suuntaan sillä menestyvä yritys on niille punainen vaate. He kun eivät pidä menestyksestä, koska se laskee heidän kannatustaan.

        Jos aiot vakavasti asioista keskustella niin rekisteröidy ja käytä rekisteröityä nikkiä, se kertoo, että edes hieman luotat omaan näkemykseesi uskaltaessasi julkaista muutoinkin kuin puskasta huutamalla!


      • Anonyymi

        Kokoomus on niitä harvoja eurooppalaisia oikeistopuolueita, jotka ovat valmiita menemään samaan hallitukseen kommunistien kanssa.

        Eli kaikki on kaupan, kun vain hinnasta sovitaan.

        Tällä hetkellä Kokoomus neuvottelee Perussuomalaisten kanssa siitä, että mikä hinta laitetaan oikeusvaltiolle. Kokoomus ei halua myydä sitä, jos ei vastineeksi tule muhkeita verohelpotuksia miljonääreille.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kokoomus on niitä harvoja eurooppalaisia oikeistopuolueita, jotka ovat valmiita menemään samaan hallitukseen kommunistien kanssa.

        Eli kaikki on kaupan, kun vain hinnasta sovitaan.

        Tällä hetkellä Kokoomus neuvottelee Perussuomalaisten kanssa siitä, että mikä hinta laitetaan oikeusvaltiolle. Kokoomus ei halua myydä sitä, jos ei vastineeksi tule muhkeita verohelpotuksia miljonääreille.

        Yleensä hallituspuolueet ovat edustettuina eduskunnassa enkä ole siellä kommunistista puoluetta nähnyt vuosikymmeniin.

        Jos yrität vihjata persujen kommunistisiitisuuteen, niin kovasti saat todistella faktoin ennen kuin edes yritän alkaa sinua uskomaan.

        Vasliitto on SKDL:n eli SKP:n esiliinan repeämisen jakojäännös, se on lähinnä kommunismia eikä nykyinen SDP:kään ole siitä kaukana, mikä on valitettavaa ja osoittaa heidän hädissään luisuneen väärään suuntaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      82
      6000
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      321
      5434
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      49
      4732
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      313
      3675
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      1
      2237
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2142
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      101
      1254
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      943
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      157
      856
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      55
      727
    Aihe