Kaupungin ilotulitus on peruttu, ne rahat meni Rajamäen valtioneuvostittelin maksuun. Ensi vuonna sitten on. Ostakaa rakettinne kaupasta. Limalimo, se on ajettu katolleen liikennepuistossa radiosta kuuluu Kansainvälinen.
Uudenvuoden ilotulitukset
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onneksi on vielä sähköä! Turha polttaa ruutia!
Onhan meillä katuvalot ja mainosvalot, ja Jouluvalot ja sitten on noita pikku muuntajilla toimivia valoketjuja lähes joka taöudessa!
Nyt on tilapäisesti akkuvalot , eli ne akut ostettavava vaikka Rellunkulmasta, kun herrat eivät saaneet AKKUTEHDASTA käynnistymään!
Vai käviköhän siina niin kuin taistelussa Korpelan (4) Niittylöiden talosta, että tehtiin talkoilla ? Sekö H. Lonka, kaupunginarkkitehti? karkasi Vaasaaan?
Taisi viedä Akku-viisauden mennessään?
https://areena.yle.fi/1-50003533
Varkaudessa on vaihdettu kakkuviisauteen akkuviisaudesta. Maistuu paremmalle ja kakut käy kaupaks. Naidaan ja erotaan ja taas Naidaan, synttärit ja hautaanpajijaiset. Kaupungin kekkereitä kyllä kakut menee kaupaks.