Roope Salminen kertoo instagramissa olevansa epäiltynä "pakottamisesta seksuaaliseen tekoon"
https://www.is.fi/viihde/art-2000006352918.html
Roope Salminen epäiltynä seksuaalirikoksesta
31
1009
Vastaukset
- Anonyymi
En ihmettele hänen syyllisyyttä, näkee sen jo naamasta.
- Anonyymi
Joo, luihun naama
- Anonyymi
Uraputki taisi saada ainakin kolauksen.
- Anonyymi
Tuskinpa saa. Siellähän se Aku Hirviniemikin porskuttaa, vaikka vei kaksi alaikäistä tyttöä yöllä kotiinsa ja rupesi ahdistelemaan niitä siellä.
- Anonyymi
Mitäs Roopelle raskaana oleva, tuleva yh äiti tähän tuumaa? Mukava joululahja...
- Anonyymi
Taitaa olla meetoo mustasukkainen päätti yrittää rahastaa vuosia sen jälkeen kun "pakottaminen" muka tapahtunut. Pitäisi tulla paljon isommat rangaistukset meetoo-akoille noista rahastusyrityksistä. Ei niin haittaa kun on suvakkifemakkomies uhrina, omat rakit puree.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla meetoo mustasukkainen päätti yrittää rahastaa vuosia sen jälkeen kun "pakottaminen" muka tapahtunut. Pitäisi tulla paljon isommat rangaistukset meetoo-akoille noista rahastusyrityksistä. Ei niin haittaa kun on suvakkifemakkomies uhrina, omat rakit puree.
Niin sun mielestä uhria pitää rangaista, eikä tekijää.
Päteekö se muihinkin rikoksiin sinun ajatusmaailmassasi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin sun mielestä uhria pitää rangaista, eikä tekijää.
Päteekö se muihinkin rikoksiin sinun ajatusmaailmassasi?Tottakai kuuluu rangaista ahnetta femakkoa joka tekee perättömiä rikosilmoituksia.
- Anonyymi
Saanut tunnissa 2010 kpl tykkäyksiä instassa ilmottaessaan että, hei someväki minua epäillään pakottamisesta seksuaaliseen tekoon.. Mitä pitäisi ajatella?
- Anonyymi
No mitähän tuosta, heti komppaamassa Failpace vai mikä supersuvakki se on!
Taisi nyt omat koirat purra! HAHAHAHAHAHA =D
- Anonyymi
nuoret julkimot joutuu
tämäki roope iha never heerd, en katso näitä kolmosen pakkosyöttö keinoviihteitä, putuous ym. en koskaa
se yks vanhempi mies myös oksettava keinotekoisuuden ruumiillistuma ja kiekn turhuuden, joku jaakko saariluoma tai jotain?- Anonyymi
joo, tuo se , aina ku joku surumielisen perunan näköinen, hyi helv.. ei kukaa käske tehdä kuten mtv käskee, mutta harvat kykene siihen.. mihin minä alle sekunnin usein.. klk
- Anonyymi
Roopen viihdeohjelmat ovat kyllä täyttä paskaa.
- Anonyymi
Veikkaus tapahtuneesta: Roope on kähminyt jotakuta sammunutta tyttöä bileiden jälkeen.
- Anonyymi
Ihan rikollisen näköinen peto.
- Anonyymi
Pakottaminen tapahtunut 2015 elokuussa. Eli yli 4 vuotta sitten. Roope ja Sarahan alkoivat seurusteleen juuri syksyllä 2015, kai.. Ja mitähän vithua nämä palefacet sun muut pellet antavat tsemppejä Roopelle, siis miksi helvetissä?
- Anonyymi
Heh, paleface itsekin suvakkifemakko, eikös se nyt uskokaan meetoo-akkaa, uskooko maturaiskauksia.
- Anonyymi
Perus vihree...
Kyllä näyttelijälegenda Esko Salmista nyt hävettää, mitä on poikansa männyt tekemään. Kun on vielä niin kehno näyttelijäkin.
- Anonyymi
Mennyt aika sairaaksi tuo femakkotouhu. Jos oma mieskin herättää eukon pussaamalla niin akka voi vaatia tuomiota raiskauksesta, vaikka 30 vuoden jälkeen kun eronneet.
- Anonyymi
Aika sekava selitys. Tapahtunut 2015. Miksi nyt vuosien päästä otettu esille.
Pakottaminen seksuaaliseen tekoon, mitä se on. Miten ketään voi pakottaa.
Tämä kyllä haiskahtaa kiusanteolle. - Anonyymi
Noh, eipä varmasti ole yhtä vakava tapaus kuin takavuosien Kiss fm juontaja Timo Salonen.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/hyvaksikaytosta-istunut-timo-timpe-salonen-ei-kadu/7f2dedfc-f5d5-394b-88ce-0c09a90e9169
Nykyään kiertää veroja Aurinkorannikolta käsin. Room5.fi Eurodance artisteja Suomeen....- Anonyymi
Mitäs vakavaa tuossakaan, tytöt oli itse tyrkyllä, mutta lain mukaan pitäisi tuomita kaikki naisetkin joille poikia tyrkyllä tai houkittelevat seksiin ja pojat jopa maksaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs vakavaa tuossakaan, tytöt oli itse tyrkyllä, mutta lain mukaan pitäisi tuomita kaikki naisetkin joille poikia tyrkyllä tai houkittelevat seksiin ja pojat jopa maksaa.
Tyrkyllä tai ei, vain sairasmielinen 24 vuotias haluaa 13 vuotiasta lasta, monta kertaa vielä syytteen jälkeenkin.
Tässä olis muuten talousrikosyksikölle(kin) mehevä tapaus. Firma vaihtaa maata puolen vuoden välein - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyrkyllä tai ei, vain sairasmielinen 24 vuotias haluaa 13 vuotiasta lasta, monta kertaa vielä syytteen jälkeenkin.
Tässä olis muuten talousrikosyksikölle(kin) mehevä tapaus. Firma vaihtaa maata puolen vuoden väleinTaisivat olla 15v, mutta jos kerran harrastavat seksiä samana ikäisten kanssa niin kai ne voi itse valita kenen kanssa. Ei tosin kannata alaikäisten kanssa kun akat valehtelee raiskauksista aikuisinakin.
- Anonyymi
Onkohan tämä myös niitä sana sanaa vastaan tapauksia. Kyllä mies on yleensä heikoilla.
- Anonyymi
Eiköhän Roopen kokoomusveljet auta hänet pois pulasta eli vapauttava päätös nuijitaan oikeussalissa. Ja niin pitäisi muutenkin jos on sana sanaa vastaan. Mutta jos Roope kourii sammunutta naista haarovälistä ja siitä on kuvatallenne niin sitten Roope saa sakkoja seksuaalirikoksesta. Sammunutta naista ei saa kouria, mutta sammuneen miehen saa vaikka raiskata Suomen lain käytännön mukaan.
- Anonyymi
Laita linkki siihen tapaukseen, kun sammunut mies on raiskattu ja tekijä vapautettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita linkki siihen tapaukseen, kun sammunut mies on raiskattu ja tekijä vapautettu.
Kouriihan akat varmasti sammuneita/nukkuvia miehiä kun kourivat töissä olevia portsareita, järjestysmiehiä, kyttiä, taksikuskeja... ketä tahansa miehiä.
- Anonyymi
Paleface vähättelee tapusta. Silloin kun se toimittaja paljastui sarjaraiskaajaksi selvisi että vihervasemmistoeliitti tunsi hyvin menettelytavat, mutta kaikki oli lakaistu maton alle, koska sarjaraiskaajatoimittaja nälvi Perussuomalaisia.
- Anonyymi
Kyllä nuo naiset on joskus aika julmia miehille, jos vaikka ohi kävellessään vähän hipaisee, se olisi seksuaalista häirintää.
Välillä syytetään raiskauksista, vaikka sitä ei ollut tapahtunut.
Lähdetään kuin härnikkeeksi miehen luo, sitten kun miehellä herää yhtään himo,
soitetaan poliisit paikalle, kun mies vaikka vähän olisi pussannut.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27110054IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3257223Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851913Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1161620Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61491- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751169Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48959Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26818MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762