Muutamia kysymyksiä tytöille poikien ujoudesta yms. Mielipiteensä saa kertoa reilusti.
1. Mitä mieltä te tytöt ootte ujoista/hiljaisista/rauhallisista/vähäpuheisista yms. pojista?
2. Onko ujot pojat aivan säälittäviä tapauksia?
3. Jääkö ujo poika ikuisesti ilman tyttöystävää? Onko ujolla pojalla oikeus tyttöystävään?
4. Voiko kukaan kaunis/hyvännäköinen tyttö tykätä ujosta pojasta? Onko ujolla pojalla oikeus kauniiseen/hyvännäköiseen tyttöystävään?
5. Mitä mieltä te tytöt ootte siitä, jos poika on niin ujo, että se punastelee ja sen puhe takertelee, kun se joutuu puhumaan jollekulle ketä ei tunne kunnolla
6. Mitä mieltä te tytöt ootte siitä, jos poika on niin ujo, ettei se uskalla mennä jutteleen tytölle, vaikka se ois aivan älyttömän ihastunut siihen tyttöön ja eikä haluais maailmassa mitään niin paljon, kun olla sen tytön kanssa?
Kysymyksiä pojan ujoudesta
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
1. Tykkään erityisesti sellaisista. Rauhallisuus on tosi hyvä juttu. En haluaisi olla vilkkaamman pojan kanssa. Jostain syystä ihastun aina ujoihin. Ujous tekee hieman salaperäiseksi ja se on kiehtovaa. Ujous kertoo usein myös tietynlaisesta herkkyydestä, mikä on positiivinen ominaisuus. Ehkä samanlaisuuskin viehättää tässä. Itsekin olen vähän ujo.
2. Eivät missään nimessä!
3. Tietysti on oikeus. Ujous ei tee susta muita huonompaa ihmistä. Suomi ja maailma on täynnä ujoja miehiä ja poikia, joilla on tyttöystävä. Tiedän itsekin monia.
4. Voi. Esim. mä oon monien mielestä kaunis ja pidän ujoista. Ujoon olen nytkin ihastunut/rakastunut. Kauniin tyttöystävän saamisessa vaikuttaa se oletko hyvännäköinen, ei ujous. Joskus vähemmän hyvännäköinenkin voi saada kauniin.
5. Söpöä.
6. Saattaa vaikeuttaa tai hidastaa yhteen päätymistä jos tyttökin on ujo. Muuten ei häiritse yhtään. - Anonyymi
Ujolla on kaikki samat oikeudet ja mahdollisuudet kuin rohkelikoillakin. Parisuhteen kannalta ujous on toisille jees ja toisille nou ihan niinkuin rohkeuskin.
Voiko ujo poika ihastua nättiin tyttöön?
Voiko rohkea ihastua ujoon? Tottakait voi....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857