Persut - Niinistö

Kiinnostaisi tietää (ei sisällä provoa), että mikä on persujen suhtautuminen Sauli Niinistöön?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mitähän se sinulle, kysyjä-antipersulle mahtaa kuulua ?

Äänestä
  • Kai nyt tuollaista asiaa saa kysyä, miksi moinen aggressiivinen ote ihan asialliseen kysymykseen?
    Ja minä en muuten ole aloittaja, enkä antipersu. En tosin ole Perussuomalainenkaan, joten ei minulta varsinaisesti kysytty. Mutta vastaan silti: minusta Niinistö on hoitannut presidentinhommansa ihan hyvin.

    Äänestä

  • Tästä aloituksesta tuli mieleeni, että se voisi olla hyvinkin itseni esittämä kysymys. Olen iäkäs, yksinasuva ihminen, enkä varsinaisesti edusta tai kannata mitään puoluetta. Silti minusta on kivaa ja mielenkiintoista kysellä ja jutella ihmisten ja eri puolueiden kannattajien kanssa yhteiskunnallisista asioista ja vaihtaa ajatuksia. Täällä on eri-ikäisiä ihmisiä ja erilaisia näkökantoja Suomen politiikkaan, arkielämässä en juurikaan ihmisiä tapaa.
    Minuakin kiinnostaisi Perussuomalaisten mielipide Sauli Niinistöstä.
    Onko täällä mahdollisuus kysellä ihmisiltä vai koetaanko se jotenkin ilkeilynä. Itselläni ei ole ainakaan tarkoitus mitenkään loukata ketään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kai nyt tuollaista asiaa saa kysyä, miksi moinen aggressiivinen ote ihan asialliseen kysymykseen?
    Ja minä en muuten ole aloittaja, enkä antipersu. En tosin ole Perussuomalainenkaan, joten ei minulta varsinaisesti kysytty. Mutta vastaan silti: minusta Niinistö on hoitannut presidentinhommansa ihan hyvin.

    Antipersu nyt vain ottaa yhteyttä Jussiin ja kysyy häneltä.

    Tähänkään asti mikään täällä annettu vastaus ei ole kelvannut, vaan itku jatkuu entistä kovemmilla kierroksilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tästä aloituksesta tuli mieleeni, että se voisi olla hyvinkin itseni esittämä kysymys. Olen iäkäs, yksinasuva ihminen, enkä varsinaisesti edusta tai kannata mitään puoluetta. Silti minusta on kivaa ja mielenkiintoista kysellä ja jutella ihmisten ja eri puolueiden kannattajien kanssa yhteiskunnallisista asioista ja vaihtaa ajatuksia. Täällä on eri-ikäisiä ihmisiä ja erilaisia näkökantoja Suomen politiikkaan, arkielämässä en juurikaan ihmisiä tapaa.
    Minuakin kiinnostaisi Perussuomalaisten mielipide Sauli Niinistöstä.
    Onko täällä mahdollisuus kysellä ihmisiltä vai koetaanko se jotenkin ilkeilynä. Itselläni ei ole ainakaan tarkoitus mitenkään loukata ketään.

    Jatkan vielä aiheesta eli täällä internetissä on tietysti vaikeaa havaita kysyjän sävyjä.
    Mutta kyllä tältä mummelilta oli lentää kahvit suusta kun eräässä kommenttiketjussa esittämäni neutraali kysymykseni ilmeisesti tulkittiin väärin ja sain jonkun juopottelu/käteenveto-vastauksen.
    Ei tässä iässä enää.

    Äänestä

"Mitähän se sinulle, kysyjä-antipersulle mahtaa kuulua ?"

Mikä kysymyksessä oli sellaista, joka sai sinut vihastumaan?

Äänestä

En ole sitä koskaan ääestänyt. Niinkuin urheilijat niin se on suoraviivainen itse pidän pohtivammista

Sitten se on lakimies mikä on vähän kuin kirjanpitäjä ei kauhean luovaa tai kekseliästä

Mutta mistäpä noita nerokkaita älykköjä politiikkaan löytyy?

Tuo vähän huvitti pönttömäidyydellä kun osui silmääni vaikken muuten katsonut paljon että itsenäisyyspäivänä oli kutsunut esa kravatti saarisen ja valtaojan kaksi epätiedemiestä (saarisella ei ole yhtään tiedejulkaisua pihakaveri järkkäsi viran kun sai potkut yliopistosta ja valtaojan virka turussa lopetettiin turhana kun se ei tehnyt mitään)

1. valinnalla en äänestänyt edes toisella kierroksella eli olin kyllä varuillani että jos gallup kiristyy niin menen äänestämään mutta siis ei koskaan tullut äänestettyä Niinistöä

Äänestä
  • Oletko tietoinen pilkku-nimisestä välimerkistä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletko tietoinen pilkku-nimisestä välimerkistä?

    Milloin olet, "pilkku", saavuttanut tämän merkittävän tietoisuuden.

    Äänestä

Sauli edustaa samaa oikeistolaista linjaa kuin me persut. Siksi on paras mies paikallaan.

PS for ever.

Äänestä

Syyria Idlibissä rysät teloittivat lapsia koulussa jouluna Niinistö oli paskalla eikä ollut tietoinen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiinnostaisi tietää (ei sisällä provoa), että mikä on persujen suhtautuminen Sauli Niinistöön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu