On kyse valo- tai videokuvaukseen painottuvasta käytöstä, XT3 on onnistunut runko. Ammattitason runko on käytännössä saatavissa harrastajarungon hinnalla.
https://www.fujirumors.com/unbeatable-fujifilm-x-t3-remains-best-camera-you-can-buy-for-under-1500-also-in-2019/
Fujilla on myös kattava objektiivi valikoima. Puutteena on pitkät teleprimet ja kalansilmä, mutta toisaalta sääsuojattuja prime objektiiveja on paremmin kuin muilla.
Fuji X T3 hintaluokkansa ykkönen
2
2528
Vastaukset 2
- Anonyymi
Paremmuus riippuu siitä että mitä ominaisuuksia halutaan painottaa. Yksi on yhdelle paras ja toiselle joku muu. Huonoksi en rupea moittimaan mutta paras, se on aika suhteellista.
- Anonyymi
Olet oikeassa, mutta DPreView’n lista on kyseessä ja siinä alle $1500 rungot. Ihan hyvällä syyllä X T3 on luokkansa paras toista vuotta peräkkäin. Runko on hyvä sekä valo- että videokuvauksessa.
Fuji on koko ajan ollut hyvä valokuvauksessa, mutta video tuli mukaan vähän varkain. Toki Fuji on ollut maailmalla jo pitkään johtava televisiokameroiden objektiivinen tuottaja, mutta se oli pitkään poissa kamerabisneksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427