On kyse valo- tai videokuvaukseen painottuvasta käytöstä, XT3 on onnistunut runko. Ammattitason runko on käytännössä saatavissa harrastajarungon hinnalla.
https://www.fujirumors.com/unbeatable-fujifilm-x-t3-remains-best-camera-you-can-buy-for-under-1500-also-in-2019/
Fujilla on myös kattava objektiivi valikoima. Puutteena on pitkät teleprimet ja kalansilmä, mutta toisaalta sääsuojattuja prime objektiiveja on paremmin kuin muilla.
Fuji X T3 hintaluokkansa ykkönen
2
2521
Vastaukset
- Anonyymi
Paremmuus riippuu siitä että mitä ominaisuuksia halutaan painottaa. Yksi on yhdelle paras ja toiselle joku muu. Huonoksi en rupea moittimaan mutta paras, se on aika suhteellista.
- Anonyymi
Olet oikeassa, mutta DPreView’n lista on kyseessä ja siinä alle $1500 rungot. Ihan hyvällä syyllä X T3 on luokkansa paras toista vuotta peräkkäin. Runko on hyvä sekä valo- että videokuvauksessa.
Fuji on koko ajan ollut hyvä valokuvauksessa, mutta video tuli mukaan vähän varkain. Toki Fuji on ollut maailmalla jo pitkään johtava televisiokameroiden objektiivinen tuottaja, mutta se oli pitkään poissa kamerabisneksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1373142EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje402981- 1081398
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1371111Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621067Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661057- 60987
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373969- 41797
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22773