Nyt Suomen korkein valtionsyyttäjä on rikkonut vallan kolmijakoa
ja ruvennut avustamaan EU politiikkaa joka kieltää ihmisiltä oikeuden
ilmaista omia mielipiteitään, systeemiä jota käytetään maailman
kaikissa diktaattori valtioissa.
Nyt ei enää suomessa jahdata rikollisia vaan jahdataan ihmisiä
joilla on eri mielipide kuin vallassa olevalla hallituksella.
ja ruvennut avustamaan EU politiikkaa joka kieltää ihmisiltä oikeuden
ilmaista omia mielipiteitään, systeemiä jota käytetään maailman
kaikissa diktaattori valtioissa.
Nyt ei enää suomessa jahdata rikollisia vaan jahdataan ihmisiä
joilla on eri mielipide kuin vallassa olevalla hallituksella.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Avaus on pötyä.
Suomessa on sananvapaus ja poliittisen toiminnan vapaus kuten kaikissa EU-maissa.
Valtionsyyttäjä huolehtii siitä osaltaan, jos sananvapautta on rikottu.
Suomessa totuuden puhuminen ja kirjoittaminen on rankaistava teko.
Totuus ei suomessa ole totuus.
Jopa EU politrukit valehtelevat valeistaan.
Katsot vain korkeimman valtionsyyttäjän työlistaa internetistä niin
se sisältää ainoastaan rikos syytöksiä ihmisten mielipiteitä vastaan.
Ainoa oikea sananvapaus sääntö on:
Ei haukku loukkuu tee jos ei halolla päähän lyödä!
Millä tavalla ja millä seuraamuksilla valtiosyytäjä reakoisi esim. pohjois-koreassa jos poliittisia johtajia arvosteltaisiin. Sitä voi kysyä keneltä tahansa pohjois-korean kansalaiselta pohjoiskoreassa , mikä on sananvapaudentila siellä, kaikki ovat erittäin tyytyväisiä siihen.. Kyllä Suomessa muistaakseni kiellettin joku järjestö, kyllä muistaakseni rkp-ministeri pyrii kertomansa mukaan kieltämään , maalittamiseksi nimeämänsä toiminnan, joka on kuin kiinteistövero, josta tuli poliittinen pajatso rotta-politiikoille, samoin käy puheenaihe kielloille, tätä pajatsoa ei pidä rotta-politiikkojen käsiin antaa.
Tämä on jo pelottavan suoraviivaista kansojen tuhoamista. Kun mietiään vaikkapa sotien jälkeisiä vuosikymmeniä, rahamaailma otti askel askeleelta ihmisten varat omaan käyttöönsä palkka pankkiin periaatteella, kansan annettiin maistaa kasvavaa hyvinvointia ja toivoa paremmasta huomisesta.
Siihen meni karkeasti ottaen 3 vuosikymmentä.
Kun kaikki oli orjuutettu pankin rengiksi, aloitettiin vauhdilla eu:n yhdistäminen ja kaadettiin monien unelmat, jotka jäivät lopullisesti toteutumatta muuttuen hetkessä painajaiseksi, siitä alkaa nyt olla jälleen 3 vuosikymmentä ja miltä tilanne näyttää nyt?
Niitä omia säästöpankkeja ei enää edes ole, ei tarvita, kansa on nöyryytetty hoitamaan itse tarvitsemansa rahaliikenne, olipa sitä rahaa nyt ylipäätän tai ei. Siinä sivussa on viety suuri osa kaikesta muustakin yhteiskunnan suomasta turvasta, jota verovaroilla oli tarkoitus tuottaa, sekin on jo muutettu syyllistämiseksi ja globaalin markkinatalouden tulonlähteiksi
Onhan se toki täysin kohtuutonta, että esimerkiksi oman kansan heikompiosaisten terveyspalvelut oikeasti tuotettaisi niilllä veroeuroilla, joita sitä varten on peritty, toki tuo epäkohta ei koske niitä, jotka tänne ovat muualta ennättäneet hyvinvointi-oikeusvaltio suomen tarjoamista eduista nauttimaan. Mutta ei hätää, kunhan kansojen vaihtotoimintaa on riittävän pitkälle suoritettu, ei palveluita tarjota enää ottamaan tulevillekaan.
Kun nyt karkeasti ottaen kohta 30 vuoden jakson jälkeen katsoo taakseen näitä vuosikymmeniä, jälki on pelottavan tuhoisaa ja tulevia skenaarioita ei enää uskalla edes ajatella, mitä on seuraavien 30 vuoden jälkeen? On saatukin mahdolisesti hyvinkin aikaan se, että yksittäistapauksia on jo keskinäiseen sotatilanteeseen tarvittavat määrät ja karsinnat, "säätötoimet" suoritetaan sen avulla.
Tarkoituksenmukainen suunnitelma on menossa ja toteutusvauhti sitä luokkaa, ettei mitään optimismia, uskoa parempaan huomiseen ole jätetty kenellekään.
Toki suunnitelman mukainen varainsiirto alhaalta ylös ja ulospäin jatkuu, mutta jos valheet ja varastaminen ovat joillekin onnen lähteitä, niin se joukko on pieni, joille tämä onni ja autuus on petailtu.
Kuka ja mikä on se valtias täällä maapallollla, joka nämä niinkutsutut ihmisoikeudet määrittelee?
Aatu pyrki siihen aikanaan, mutta oliko liian brutaali menetelmä, kehiteltiin "parempi" hitaammin vaikuttava menetelmä, jossa vähitellen mutta varmasti viedään kaikki oikeudet ja mahdollisuudet hyvään elämään erilaislla, aina lisääntyvillä tekosyillä ja velvoitteilla, jotka rajaavat ihmisen mahdollisuuksia saada edes ihmioikeuksiin kuuluvia peruspalveluja.
Kansa on velvoitettu, syytteeseen joutumisen uhalla, maksamaan yhteiskunnalle palveluista, joihin se niin sanotusti on keräävinään veroja, mutta se ei sido yhteiskuntaa millään tavoin vastaamaan velvoitteistaan.
Lapsellista valehtelua.
Suomi,kuten kaikki EU-maat ovat demokratioita.Määräysvalta on kansalla,joka valitsee edustajansa valtaa käyttämään.
Menepä määräilemään mm. kun tarvitset julkisen terveydenhuollon palveluja.
Siinä ei kansanvallalla ole mitään sanomista, kun se pyritään kaikin keinoin epäämään, rahoitus siihen kyllä on pakollista, sen hoitaa verottajan robotti.
Palvelun voit pääsääntöisesti hoitaa itse verkossa, on omaehtoista tervystarkastusta ja omakantaa, ainoana puutteena lienee se, ettet vielä pääse itse kirjoittamaan itsellesi lääkemääräystä.
Niinkauan on asiat kunnossa, kun olet tuotantoikäinen ja tuottavassa työssä, lakisääteinen työterveyshuolto toimii, mutta olepa eläkeläinen, vammainen tai muutoin syrjäytynyt/syrjäytetty, sinun ihmisarvosi tässä demokratiassa on nollattu.
Kahtiajako on selkeä eikä sitä edes pyritä salailemaan, siinä ei kansanvalta tule apuun, sillä rahanvalta on päästetty sanelemaan kaikkien tarpeet. Ja etuoikeutetut eivät piittaa köyhyydestä, jolleivät ole itse joutuneet tai joudu sitä kokemaan.
Turha valehdella.
Julkinen terveydenhuolto on kaikkien kansalaisten käytössä. Oman tuoreen kokemukseni mukaan se toimii hyvin.
Työterveydenhuolto täydentää sitä ja toimii yhtä hyvin.
Lisäksi on yksityinen sektori halukkaille käyttäjille.
Koko järjestelmä perustuu eduskunnan säätämiin lakeihin.
Onko rikkaat ja ahneet se kansa jolla on demokratia? Käsityksesi on outo. Rikkaiden demokratia on nimeltään diktatuuri. Se perustuu kansalta varastamiseen joka EUssa ilmenee biljoonaelvytyksessä jossa varastetaan jokaiseltä 2000 euroa vuodessa. Sille emme saa mitään vastiketta.Tämä tuhoaa ihmisten elämän perusteellisesti ja siksi EU tuhoutuu.
Älä viitsi valehdella. Kyllä kansa tietää asiat.Tuo on säälittävää.
Kansanedustaja+systeemi+Suomessa+on+niin+täynnä+verenimijä
iilimatoja+joista+saatiin+tarpeeksi+20+perussuomalaisen+
kansanedustajan+muuttaessaan+pois+puolueesta.
20+entisen+kansanedustajan+uusi+puolue+sai+viime+vaaleissa+alle
1+%+ääniä+joten+se+oli+petturien+palkka.
Ei+tässä+mikään+muu+auta+kuin+että+jokainen+kynnelle+kykenevä
äänestää+ensi+vaaleissa+perus+suomalaisia+että+saadaan+asiat
kuntoon+suomen+kansan+hyväksi+ja+lopetetaan+tuon+rahattoman
lehmänostaja+politiikon+tyhjät+lupaukset+++koska+hän+ei+ole
koskaan+tehnyt+mitään+suomen+talouden+hyväksi.
Eipä suomessa taida ola muita rikollisia kuin korkéintaan kielletyissä rikollisorganisaatioissa, muut ovat vain yksittäistapauksia.
Kun yksityinen henkilö jolla on eriävä mielipide kuin
hallituksella jahdataan rikollisena ja tuomitaan.
Onko Mafia jota Valtakunnansyyttäjä ei jahtaa
joten se ei ole myöskään rikollinen.
Nyt Italiassa 2500 armeija poliisia on vankinnut yli 300
mafia jäsentä Valtionsyyttäjän toimesta.
Suomi on oikeusvaltio, jossa on demokratia ja sananvapaus.Ketään ei tuomita poliittisista syistä,vaan ainoastaan lakien rikkomisesta.
Laki on hallituksen asettama persereikä jolla
kusetetaan ihmisoikeuksia kuten kuten sananvapautta.
Ainoa oikea osviitta koskien sananvapautta on:
EI haukku loukkuu tee jos ei halolla päähän lyödä.
Kaikki muut rajoitukset ovat Dictaatori hallituksien laatimia
rajoittaessaan kansalaisten oikeuksia.
Typeriävaleita.
Hallitus ei säädä lakeja, vaan kansan vapaissa vaaleissa valitsema eduskunta.
Suomessa ovat voimassa kaikki EU:n peruskirjassa määritetyt kansalaisvapaudet.
Hyödyllisiä nuo EU peruskirjan lehdet vaikka hiukan
kovia vessa paperin sijasta mutta hätä ei katso keinoja.
Muista pitää nämä varakeinot mukanasi niin voit
kiittää taas EU ta heidän avustaan.
Ja se eduskunta koostuu yhä enemmän ja enemmän vaippaiästä lähtien subjektiivisen varhaiskasvatuksen läpikäyneisiin aivopestyihin.
Lait ovat tänä päivänä varsin leväperäisesti säädeltyjä harvoja katiskoita, joissa on vain yksi vihreä johtolanka, sanavapauden kaikkinainen rajoittaminen vihreään kehykseen eli tarkoin määriteltyyn suvaitsevaisuuteeen, joka ei kuintenkaan tarkoita suvaitsevaisuutta äärestä laitaan vaan se loppuu tiettyyn kohtaan oikealla, jonka jälkeen saa vapaasti haukkua ja maailttaa.
rEpSxD
"Suomi,kuten kaikki EU-maat ovat demokratioita.Määräysvalta on kansalla,joka valitsee edustajansa valtaa käyttämään."
Ei ole eu-palvojalla älynlahjat kummoiset, kun ei edes ymmärrä, miten demokratia, eli kansanvalta, on muuttunut, kun maan demokratiaan perustuva itsemääräämisoikeus siirtyy ulkomaiselle taholle. Se etäännyttää kansan päätöksenteosta ja vaikuttamisesta. Se tarkoittaa tietenkin sitä, että demokratia kaventuu huomattavasti. Kun eu:ssa päätetään jotain, saako suomalainen äänestämällä vaikuttaa päätökseen? Aivan, ei saa. eu:ssa päätettävät asiat on pääasiassa eu:n teknisen toimivuuden eduksi tehtyjä päätöksiä, jonka vahvuus on eu-mielinen enemmistö. Ja mitä demokratiaa se on, että eu-kriittiset vaiennetaan mustamaalaamisella? eu:n demokratia on hyvin suppeaa ja näennäistä. Johan eu-järjestelmän toimintatapakin sen sanoo. Mutta kun eu-palvojan on ihan pakko olla yksisilmäinen denialisti, kun puhutaan eu:n luonteesta ja jäsenyyden seurauksista objektiivisesti.
Lykkäät pötyä.
EU:ssa päättävät kaikilla tasoilla jäsenmaista valitut edustajat enemmistösäädösten perusteella
EU:n valta supistuu vain perussopimuksessa määritettyihin asioihin.
Muusta määräävät jäsenmaat itsenäisesti.
EU-vihaajien olisi hyvä ottaa selvää edes perusasioista.
Nyt asialla ovat valehtelevat idiootit , joilla ei ole hajuakaan EU:n toiminnasta.
EU politrukkien sivistys taso osoittaaa että heillä on
sanavarastossaan vain idiootteja ja valehtelijoita.
Osoittaa selvästi EU trollien koulutus tason joka ottaa
pääosin ilmaisunsa opetuksen keskitysleirien Natzien kielenkäytöstä.
EU eli Fourth Reich perustava kokous:
www Red House Report 1944
Totuuden puhuja ei saa suomessa yösijaa.
Jo nyt Suomen Valtion syyttäjä jahtaa yksityisiä ihmisiä
omien mielipiteiden ilmaisusta.
Kirjoita vain missä raja kulkee ihmisoikeuksissa:
Ei haukku loukkuu tee ellei halolla päähän lyödä.
Siinä mielipide ilmaisun raja se mitä siihen lisätään
on pahasta
Mistä johtuu ettei hän jahtaa mafiaa suomessa niinkuin
Valtionsyyttäjä Italiassa jossa 2500 armeija poliisia
on vankinnut yli 300 mafia jäsentä??????????????????................
Ahaa enhän huomannutkaan että EU, Vapaamuurarit ja Mafia ovat luoneet
uuden Demokraattisen vallan kolmijako systeemin.
EU hallitsee, Vapaamuurarit rahastavat ja Mafia yhteistyössä näiden
kahden kanssa rahastaa.
Hyvin menee kuitenkin?
Valeiden toisto ei tee niitä tosiksi.
Ei vaikka valehtelijat itse niihin uskovat.
Kerro minulle mihin Suomen varallisuus häipyy ja
miten se häipyy?
Osa siitä häipyy Sitran sijoituksissa eli 45 000 000 on
siirretty rahaa hyvien veljien huonoihin yrityksiin.
Kun olet niin lähellä näitä hyviä veljiä niin voisit kertoa
tuhansia tarinoita veronmaksajien rahojen väärinkäytöksistä.
Jännityksellä odotamme kun paljastat ystäviesi väärinkäytöksiä.
You are welkom to vissel blowers Club!
Turha toistaa noita järjettömiä höpinöitä.
Suomen varallisuus ei ole häipynyt mihinkään. EU-jäsenyyden aikana se on rajusti kasvanut.
Sitra on kulttuurihankkeita tukeva rahasto, ei yritystukirahasto.
Verovarat käytetään valtion budjetin kautta yhteiseksi hyväksi, myös EU-vihaajien.
Sitra sijoitti Veronmaksajien varoja hyvä veli systeemillä
kannattomattomiin yrityksiin.
Kysymys on valtion varojen väärinkäytöstä joka on
rankaistava rikos.
Joten lopeta tuo rikollisten puolustus.
On+se+Suomen+varallisuus+kasvanut+kun+otetaan+joka+budjettiin+
8+miljardia+8+000+000+000+Euroa+velkaa+Suomen+virkailijoiden
palkan+korotuksiin+ja+heidän+sosiaalistten+etujen+parantamiseen.
Kas+kun+eduskunta+ei+ota+50+miljardia+lainaa+joka+vuosi+niin+valtion
valtion+varallisuus+kasvaisi+hirmu+vauhtia+EU+avulla.
22+%+VAT+eli+arvon+lisäys+vero+laitettiin+eduskunnan+toimesta
Jopa+Suomeen+koska+Suomessa+on+virkailijoita+yli+20+miljoonaisen
kansan+tarpeisiin.
Suomen+korruptio:
Transparency+International:
Suomessa+5%+kansasta+kuuluu+jonkun+puolueen+jäsenyyteen.
70%+kuntien+ja+valtion+virkailijoita+ovat+puolueiden+jäseniä.
Tämän+puolueiden+työttömien+jäsenten+työllistämisen+aloitti+1970
luvulla+Tarja+Halonen+ollessaan++SDP+ja+SAK+johdossa+ja+sitä
perintöä+jatkavat+kaikki+puolueet+nykyään.
Yllä+olevaa+politiikkaa+sovellettiin+tässä+viimeisessä+Sitran
johtavan+henkilön+valinnassa+jossa+hyvä+veli+liiton+jäsen
lihatiskin+takana+seisonut+sai+viran+joka+olisi+kuulunut
alan+asiantuntija+Professorille.
Silkkaa valeiden toistoa taas.
Suomi ottaa 2 miljardia velkaa budjetin taspainottamiseksi. Se on käytännössä korotonta.
EU-virkailijoiden palkat maksetaan EU:n budjetista.
Suomessa on eräillä aloilla ankaraa pulaa valtion ja kuntien viran- ja toimenhaltijoista mm. terveys -ja sosiaalialalla sekä eräillä muillakin.
Virkamiehet eivät yleensä kuulu puolueeseen.
Presidentti, SAK tai puolueet eivät palkkaa virkamiehiä, vaan heidät valitaan hakumenettelyllä avoimiin virkoihin.
Sitran yliasiamieheksi valittiin virkaan poikkeuksellisen hyvin meritoitunut henkilö.
Suomi+ottaa+velkaa+joka+vuosi+budgettinsa+tasapainottamiseksi
8+Miljardia+Euroa.
Tämä+2+miljadiasii+täytyy+olla+joku+salainen+lahjusraha+kun
kun+se+vaihtaa+käsiä+niin+nopeasti+ettei+siitä+mene+korkoa.
Suomen+veronmaksajat+maksavat+EU+virkailijoiden+palkat.
Et+ole+syyllinen+maksamaan+mitään+kun+olet+ilmeinen+synnynäinen
politiikko+joka+ei+ole+koskaan+tehnyt+mitään+tuottavaa+työtä
vaan+olet+pärjännyt+suunsoitolloasi.
Suomen+virkailija+kunnan+johto+koostuu+niistä+Tarja+Halosen
1970+luvun+SAK+ja+SDP+puolueen+työttömistä+jäsenistä+jotka
Tarja+Halonen+järjesti+valtion+ja+kuntien+keksittyihin+virkoihin.
Ainoa+pula+valtion+ja+kuntien+töissä+on+työn+tekijöistä+sillä+
suuri+palkkaisia+johtajia+on+koko+virkailija+kunnat+täynnä.
5%+kansasta+kuuluu+puolueisiin,+70%+valituista+virkailijoista+kuuluu+puolueisiin.
Katso+korruption+vastustus+yhdistyksen+
www.Transparency+International/Corruption+in+Finland.
Suomen+poliittinen+Corruption+valitsi+Sitran+yliasiamiehen+eikä+pätevyys+virkaan!
Tutkimusten mukaan tarvitaan vain kymmenkunta valeen toistoa,kun ainakin valeen alkuunpanija alkaa uskoa siihen.
Tässä on hyvä esimerkki palstan yhden peruskoulupudokkaan itsesuggestiosta.
Totuus ei ole totuus suomessa.
Tässä lisää todistusaineistoa:
www.finland's corrupt public service
Entä:
www.Jorma Jaakkola/Koiviston konklaavi