Ensiksi en ole mikään huijari tai juoppo, vaan elämän kolhima 60 mies Sysmästä koko ikäni olen elänyt köyhyydessä, ja siitä syystä olen saanut maksu häiriö merkinnän joka vaikeuttaa tällä hetkellä lainan saantia pankeista. Nyt minulla olisi mahdollisuus lunastaa Isäni ja Äitini perintönä rivitalo-osake n.50000 hintaan.
Kaksi veljeäni ei suostu antamaan tuolle summalle maksuaikaa vaikka olen sitä pyytänyt, vaan lunastus pitäisi tapahtua 2.1.2020, muuten osake menee myyntiin, olemme asuneet poikani ja koirani kanssa tässä asunnossa vuokralla v.2013 eikä vuokrasopimuksen jatkaminenkaan enää sovi veljilleni ja tämä asunto tuntuu omalta kodilta ja olisi muist Isältäni ja äidiltäni.
Siksi olenkin nöyrästi anomassa Siilinjärveläisiltä Eurojackpot voittajilta lainaksi 50000€ summaa jotta saataisiin pitää tämä asunto omana kotinamme. Vakuutena olisi tämä rivitalo-osake.
Lisätietoja: [email protected]
Kun hätä on suurin onko apu lähellä
3
143
Vastaukset
- Anonyymi
Vastaus kysymykseeni. Kyllä. Tänä aamuna kusetti aivan helkatisti ja piti käydä puskan takana kusella.
- Anonyymi
Savossa suattaa käävvä niinnii jotta apu on suurin vuan hätä on lähinnä.
https://www.youtube.com/watch?v=SiNy_Jhxeow - Anonyymi
Elämän kolhimia, suurta epäonnea, tai tragedioita, tai huonon kohtalon saaneita ovat kokeneet monet muutkin. Et ole siis ainoa.
En silti ole tässä visertelemässä, tai pyytämässä eurojackpotvoittajilta apua.
Vaikka sellainen saattaisi tulla monelle, tai on varmaan tullutkin, mieleen, että voisiko joku auttaa ja antaa rahaa lainaksi.
Oma isäukkovainaa sanoi joskus kauan sitten: " Ei kannata ottaa koskaan lainaa".
Koska se on ennemmin, tai myöhemmin maksettava takaisin.
Ja jos satut olemaan persaukinen, etkä voikaan maksaa saamaasi lainaa antajalle takaisin, niin lainanantajahan siinä vain menettää.
Pyytelemäsi summa on muuten aivan liian suuri.
- Ja jos sinulla on lämmin asunto, lemmikkejä, elämässäsi ystäviä, työ, tai mielekästä tekemistä, niin mietipä niitä asioita, joita sinulla jo nyt on.
Jos sitten elämässäsi ei ole mitään, niin sitten en voi auttaa!
Itselläni tilanne on melkein niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658