Usa öljyrosvona,?

Anonyymi

Trumb kertoi,että jenkit on sotimassa Syyriassa öljyn takia..

17

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Libyan pommitustenkin takana öljy!

    • Anonyymi

      Saudien kansa niin kamua? Ei haita Jemenissä lapsipommitukset? Tiltuilla meni luu kurkkuun syvälle!

    • Anonyymi

      Ei Usan joukkoja ole Syyriassa. Venäjä siellä hirmuhallitsija Assadin tukena pommittaa siviilejä.

      Libyassa Venäjä tukee YK:n tunnustamaa hallitusta vastustavia kapinallisia.

      • Anonyymi

        Mikä on meininki Irakissa kun Saddamin syrjäytti jenkit , ja mikä on meininki Libyassa kun Gaddafi syrjäytettiin EU:n/ jenkki tuella?


      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Oletko uutisia seuraamaton tiltunuija? Trum juuri veti joukkoja Syyriasta. Valehtele tiltupaha muualla!


      • Anonyymi

        Usan joukkoja vähennettiin juuri Syyriassa, tiltupaha! Valehtele päissäs vain tiltuille!


    • "Trumb kertoi,että jenkit on sotimassa Syyriassa öljyn takia.."

      Amerikan politiikkana on aina ollut pyrkimys kaataa sellaiset hallitukset, jotka eivät suostu luovuttamaan rahojaan tai luonnonvarojaan heille. Siksi se on ollut jatkuvasti lähi-idässä saadakseen alueen öljykentät haltuunsa ja asettaakseen lähi-idän maihin oman nukkehallituksensa.
      Kun Syyria ja Iran eivät ole halunneet luovuttaa rahojaan ja öljyään USA:lle, on konflikti valmis.

      Sama tilanne on Venezuelassa, joka on tärkeä öljyntuottaja. Kun Venezuela otti öljyntuotantonsa itselleen, syntyi riita USA:n kanssa ja USA asetti talouspakotteet Venezuelalle ja on yrittänyt kaataa Venezuelan laillisen hallituksen saadakseen tilalle oman nukkehallituksen.

      Kiista Venäjän kanssa on sama. Venäjä on tärkeä öljyn ja maakaasun tuottaja, mutta kun se ei ole suostunut luovuttamaan t¨niitä USA:lle, niin USA on asettanut sille talouspakotteita, jotka on naamioitu olemaan seurausta Ukrainan kriisistä.

    • Kommentoisin vähän omaa kirjoitustani. Minulla ei tietenkään ole tiedossa mitään faktoja USA:n ulkopoliitiikasta, mutta sivusta seuraamalla mainitut ajatukset tulevat mieleeni. Jos olen väärässä, pyydän anteeksi.

    • Anonyymi

      Venäjä tappaa syyrialaisia, Assadin pyynnöstä.

      • Anonyymi

        KAPINALLISET KUOLEE!


    • Anonyymi

      Kuolema Amerikalle!

    • Anonyymi

      Aloittaja on katkera häviäjä. Paska, köyhä tulevaisuus edessä. HAH HAH HAH ...

      • Anonyymi

        Taisit ääliö puha itsellesi peilin edessä!


    • Anonyymi

      Vanha inkkari totesi aikanaan valkoisesta miehestä : He pitivät vain yhden lupauksen , lupasivat ottaa maamme ,ja sen tekivät :´-(

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      194
      6805
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      40
      2500
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2159
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1463
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      129
      1451
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1120
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1067
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      31
      1048
    9. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      15
      988
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      971
    Aihe