Mitä vittu tää elämä on?

Olen todella pettynyt ihmisiin, monella tavalla. Jatkan erakkotyyliin. Vain vanhoihin ystäviin uskallan olla yhteydessä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä samaa voisin sanoa.

Äänestä
  • No just kun alat edes vähän luottaa johonkin ja alat ihan pikkasen raottaa omaa sydäntäsi. Niin tulee täys tappo. Onko oikeasti ihmiset vain ja ainoastaan oman napansa ympärillä? Ja tavoittelee omaa etuaan? Vuosia yksin ja ihan sopeutunutkin jotenkin siihen, niin tulee joku. Vannoo rakkauttaan ja seuraavana päivänä sillä onkin joku toinen jo, joka onkin se tärkeä? Mitä ihmiset tavoittelee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen todella pettynyt ihmisiin, monella tavalla. Jatkan erakkotyyliin. Vain vanhoihin ystäviin uskallan olla yhteydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu