Persujen kannatus - Trump

Yhtymäkohtia tulee pakostikin mieleen persujen ja Trumpin välillä. Trumpin kannattajat olivat aika äänekkäitä ja näin jälkiviisaana voin sanoa, että hiukan yksinkertaisia. No Trump valittiin virkaan ja kuinkas kävikään? Viihearvo ainakin on korkealla! ;c)

Ennustan persuille Trump-syndroomaa eli valtaan päästään ja sit tullaan alas ja LUJAA - keltainen lehdistö tulee kiittämään!
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hyvä kirjoitus! Juuri näin tulee käymään. Otetaan popparit esiin ja katsotaan vaalien jälkeen persujen per....eilyä.

Äänestä
  • Sellainen, tai oikeammin tuollainen vihervasemmistolle sopiva harraste onkin hyvä ajatus, eikä sotkeentua maan asioihin. Popparit on vihervasemmistolle ainoa oikea työkalu.

    Äänestä

Tuleekohan+jonkin+sortin+maailman+ennätys+-+Veikkaan,+että+persujen+kannatus+lähentelee+25%+vaalien+aikana+ja+1-2+vuotta+vaalien+jälkeen+kannatuksesta+tuo+eka+numero+on+jo+kadonnut!

Äänestä
  • Suomen ensimmäisissä vapaissa vaaleissa v. 1907 demarit saivat Eduskuntaan 80 paikkaa, mutta tuhlasivat menestyksensä v. 1918 nousemalla aseelliseen kapinaan.
    Jokainen puolue osaa ottaa opiksi historiasta.

    Äänestä

Voi olla, että näin käy. Oppositiossa populistipuolue pärjää, mutta hallitusvastuussa on jo hieman vaikeampaa ja persuille täysin mahdotonta. Uskon, että "Mestari" ymmärtää taas jälleen tilanteen ja tekee kaikkensa, että persut ei vahingossakaan eksy mukaan hallitukseen - perusjen pakoilu alkaa jo tuntua työvelvoitteen välttelyltä!

Äänestä
  • ex-persuministeri Jari Lindström totesi: ” Kansanedustajaksi päästyäni ajattelin, että olisipa jännää olla ministeri. Mutta kun sellaiseksi pääsin, tuli mieleen, että pääsisipä pois.”

    Ei ole helppoa olla ministeri, jos on oppositiossa tottunut vastuuttomaan suunsoittoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ex-persuministeri Jari Lindström totesi: ” Kansanedustajaksi päästyäni ajattelin, että olisipa jännää olla ministeri. Mutta kun sellaiseksi pääsin, tuli mieleen, että pääsisipä pois.”

    Ei ole helppoa olla ministeri, jos on oppositiossa tottunut vastuuttomaan suunsoittoon.

    Tuota se vasemmistolaisuus teettää...

    Äänestä

Aitoa trummpilaisuutta, jota Suomen persut ihannoivat!

"Ennennäkemätön videomateriaali julki: Trump armahti sotarikoksista syytetyn Edward Gallagherin - omien joukkojen mukaan ”käsittämättömän paha” ja ”psykopaatti”

Oman joukkueen taistelijat ovat kuvailleet sotarikoksista syytettyä Yhdysvaltojen laivaston Edward Gallagheria rajuin sanankääntein. Gallagherin johtaman joukkueen eliittisotilaiden mukaan mies on ”psykopaatti” ja tappaisi kenet tahansa, ”joka liikkuu”. Gallagherin kerrotaan myös leikkineen veitsillä.

Presidentti Donald Trump armahti pursimies Gallagherin marraskuussa ja kutsui hänet yhdessä vaimo Andrea Gallagherin kanssa vierailulle Valkoiseen taloon."

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7338cfc4-7427-4363-ac7a-a32addd83914

Äänestä

Vain typerykselle antipersulle on yhtäläisyyksiä, mutta sehän liittyy edelleenkin siihen ymmärtämättömyyteen ja siitä johtuvaan tarpeeseen valehdella kaikesta Perussuomalaisiin liittyvästä, ja liittymättömästä.

Äänestä
  • Hii-hoo, moskovan trölli hermostui! Kommentin sanavalinnoista huomaa että käännösohjelman wordbankia ei ole päivitetty pitkiin aikoihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hii-hoo, moskovan trölli hermostui! Kommentin sanavalinnoista huomaa että käännösohjelman wordbankia ei ole päivitetty pitkiin aikoihin.

    Edes yrittämällä ei antipersu olisi juurikaan typerämpää kommenttia aikaiseksi saanut. Koetas uudelleen, mitä yrität oikein kertoa ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhtymäkohtia tulee pakostikin mieleen persujen ja Trumpin välillä. Trumpin kannattajat olivat aika äänekkäitä ja näin jälkiviisaana voin sanoa, että hiukan yksinkertaisia. No Trump valittiin virkaan ja kuinkas kävikään? Viihearvo ainakin on korkealla! ;c)

Ennustan persuille Trump-syndroomaa eli valtaan päästään ja sit tullaan alas ja LUJAA - keltainen lehdistö tulee kiittämään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu