Mikset riisuutuisi suojamuureista

Anonyymi

Ja antaisi mun rakastaa sua ehdoitta? Ja jos mäkin riisuisi aseeni.

10

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulle ainakin käy ainoastaan ehdollinen rakkaus. Siis että aina rakastetaan tai sitten ei ollenkaan.

      m>n

      • Anonyymi

        Rakastaminen kun ei ole määrättävissä , rakastaa vaikka mitä tapatuisi , vaikka kuinka huonosti kohtelisi..vaikka toinen ei olisi ansainnut rakkautta..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rakastaminen kun ei ole määrättävissä , rakastaa vaikka mitä tapatuisi , vaikka kuinka huonosti kohtelisi..vaikka toinen ei olisi ansainnut rakkautta..

        Rakkaus ja rakastuminen eivät ole yksi ja sama asia. Rakkautta on se, että tahdotaan toiselle parasta ja näytetään se. Rakastuminen taas on arvaamatonta ja usein melko pinnallista ja kestämätöntä itsessään.


      • Anonyymi

        Ehdollista rakkaus on miehen ja naisen välillä. Eli kaikenlainen käytös ei käy. Ehdotonta on rakkaus lapseen; lapselle antaa anteeksi vaikka mitä tekisi! Toiselta aikuiselta ei voi vaatia ehdotonta rakkautta!


    • Anonyymi

      Olen vapaa haavoittuvaisuuteni taakasta, eläköön elämä!

      Daring greatly, wholehearted.

    • Anonyymi

      Ovela juoni. Nään sen läpi.

    • Anonyymi

      Ooohhh...

    • Anonyymi

      Kukaan ei rakasta mua, enempi mua inhotaan kuin rakastetaan. Siks nostan suojamuurit korkeammalle ja vahvistan niitä, välillä ne oli poissa, mutt pikkuhiljaa ne nousee takas...YESS!!

    • Anonyymi

      Se on pelottavaa. Mutta voisin pikkuhiljaa.

      • Anonyymi

        Ihan sinun omien tuntemustesi mukaan. Ei ole kiire mihinkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4812
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3942
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3840
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      117
      2251
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1974
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1288
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1286
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      525
      1134
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1125
    Aihe