Miksei sitä syytetä ja panna vastuuseen. USA aiheutti Irakin pakolaiskriisin ja sisällisodan Irakissa. Suomikin sai USA:n aiheuttamista pakolaisisista 35000, jotka kokoomuslainen sisäministeri Orpo otti avosylin vastaan.
Tämän jälkeen USA lähti pommittamaan Libyaa paskaksi. Sen se todella tekikin. Tuli toinen pesäke, jossa mikään ei toimi muu kuin väkivalta. Lisäksi raja Eurooppaan aukeni kaikille afrikkalaisten tulla. Tämä helvetin terroristivaltio USA oli tämänkin suunnitellut valmiiksi saadakseen Euroopankin sekaisin!
Eikö tätä helvetin terrotistivaltio USA:ta saada kuriin? Miksei? Suomalaisetkin poliitikot nuolevat vain USA:n persettä. Miksei YK tee mitään? Onko tämä maailma todella niin korruptoitunut, että rikollisvaltiot saavat jatkaa ryöstelyään miten tahtovat?
USA on aiheuttanut nykyisen Lähi-Idän tilanteen
9
162
Vastaukset
- Anonyymi
Miten voit väittää, että USA meni pommittamaan Libyaa? Yhdysvaltojen kongressi nimenomaan päätti, että Libyaan ei mennä,
Et sinä kuitenkaan muuta mielipidettäsi. Olet päättänyt, että USA pommitti Libyaa, niin se riittää todisteeksi. Minä voisin olla yhtä nerokas ja väittää, että Suomi pommitti Kamerunia.- Anonyymi
Kerroin vain tosiasian, että USA pommitti Libyaa ja aiheutti paljon tuhoa myös Euroopalle, kun portit Libyan kautta aukesivat Eurooppaan.
Osaatko muuten lukea? Jos osaat, niin ymmärrätkö lukemasi! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerroin vain tosiasian, että USA pommitti Libyaa ja aiheutti paljon tuhoa myös Euroopalle, kun portit Libyan kautta aukesivat Eurooppaan.
Osaatko muuten lukea? Jos osaat, niin ymmärrätkö lukemasi!On tämä yhtä farssia. On olemassa tosiasia: Yhdysvallat EI pommittanut kongressin päätöksen mukaisesti Libyaa. Kuten jo edellä totesin, niin sinun mukaan Yhdysvallat pommitti Libyaa. Kun olet päässäsi keksinyt tuollaisen päähänpinttymän, niin sen jälkeen se on sinulle totuus. Kaiken jälkeen vikaa olisikin minun luetunymmärtämisessä.
Sinuun ei kannata uhrata aikaa. Tsemppiä kirjoittamiseen ensi vuodelle. Sinä tarvitset sitä.
- Anonyymi
Venäjä nykyään häärää Libyassa tukemassa kapinallisia ja pommittaa siviilejä,
Historiaa tuntevat tietänevät, että Stalin vaati toisen maailmansodan jälkeen Libyaa siirtomaaksi Neuvostoliitolle.- Anonyymi
Usan koalitio sen pommitti vituksi ja tuhos Libyan politiikan, tiltupaha..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Usan koalitio sen pommitti vituksi ja tuhos Libyan politiikan, tiltupaha..
Kyllä näin on. Hillary Clintonilla on verta käsissään. Hän oli aloittamassa Libyan pommituksia ja Gaddafin tappamista.
- Anonyymi
Tais usa ja nato olla pommittamassa kun entinen Jugoslavia hajosi !
Näyttää siltä, että joka paikassa, missä USA on ollut kalistelemassa aseitaan, sen jälkiseurauksena maassa on sekasorto ja autopommit tai muut itsemurhaiskut ovat arkipäivää.
Tämä viimeinen Bagdadin barbaarinen ja raukkamainen iranilaiskenraalin murha todistaa jälleen, kuinka häikäilemätöntä USA:n ulkopolitiikka on. Kaikkien maiden pitäisi tanssia sen pillin mukaan, muuten USA tunkeutuu sen alueelle ohjuksineen kaatamaan laillisesti valitun hallituksen tai tekemään terroristi-iskuja.
USA kuvittelee olevansa joku maailman poliisi, jolla on oikeus tehdä mitä tahansa ja missä vain tahansa. Se kuvittelee, että vain se saa määrätä kellä saa olla ydinaseita ja kellä ei. Se vaatii Pohjois-Koreaa ja Irania luopumaan ydinaseiden suunnittelusta. Luopukoon ensin itse omista ydinaseistaan ja näyttäköön näin esimerkkiä muille ja vasta sen jälkeen sillä on moraalinen oikeus vaatia muita luopumaan ydinaseista.- Anonyymi
Hautajaiset jouduttiin keskeyttämään ja iirtämään myöhäisemmäksi Iranissa kun iranilaiset talloivat jo siellä toisiaan hengiltä ja 50 menehtyi, mutta Iranilaisten ampumat ohjukset eivät aiheuttaneet vastapuolelle vahinkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244642
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333533Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543414Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282680Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122351MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774