Ilmeisesti Ohisalo hyväksyy työpaikka kiusaamisen, esimiehen yllytyksen ja käskytyksen alaiselleen tehdä rikos ja lapsen ryöstö työpaikkamenetyksen uhalla. Jos alainen informoi esimiestään käskyn rikokseen yllyttämisestä olevan lainvastainen ja tuomion ehdotonta vankeutta ja virkamiehen eläkkeen menetys. Sen jälkeen esimies yrittää erottaa alaisen ja siirtäähänet ensi töiksi toissijaisiin tehtäviin. Kun asia tule julkisuuteen, esimies peruu aikeensa ja kertoo tehtävän ja toimenkuvan siirtojen olevan vain normaalia vihreiden harjoittamaa kierrätystä. Kuka sisäministeri voi olla noin tyhmä, että ei ymmärrä tuota asiaa. Ilmeisesti vihreistä sikiää jopa noin typeriä bimboja ja tämä ei ole halventava ilmaus bimboille vaan viisaana kaikkitietävinä esiintyville tosi bimboille.
Ohisalo ei lööppien mukaan ymmärrä, mikä Haaviston tapauksessa on pielessä.
7
70
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreille jopa lähentely on ilmeisen sallittua, jos se koskee samaa sukupuolta. Pekka on jättänyt hobitti ohisalon lähentelemättä ja on sen vuoksi niin sanoen kunnon oikea vihreä mies.
- Anonyymi
Vihreät saastuttaa Suomen rannikoita tukemalla verovaroin rikkiä mereen työntäviä, juoppoja kuskaavia laivoja.
- Anonyymi
Mutta Ohisalo ei ymmärrä, miksi homovihreän ulkoministerin harjoittama alaisten kiusaaminen ei olisi sallittua kun heteroidenkaan ei ole. Sisäministerin älyssä tai ymmöärryksessä on jotauin pahasti vialla. Onko uomella vara ja ylipäätään uskallusta pitää noin kahjoa ja ideologian vääristämää sisäministeriä?
Se hyvä puoli tässä Pekkasplörinässä on, että Pekasta ei tule uutta uljasta pressaa kun Niinistöstä aika jättää.
Pekkaa grillataan pressahaastattsluissa niin pahasti, että pekka ruskettuu Antonin näköiseksi pelkästä vihasta toimittajia kohtaan.
Tavallaan myöntäessään ymmärryksensä vajavaisuuden Ohisalo jättää ikäänkuin pienen mahdollisuuden oivalluksen myöhempään heräämiseen.
Poliisin muslimihuivi aloitteellaan Ohisalo onnistui herättämään meikäläisen karuun todellisuuteen. Äly on sivuseikka,nyt mennään tunteella ja jälki saattaa olla rumaa.- Anonyymi
Suksikoon v.....n!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60894
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111833Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla253751- 55722
- 50638
- 57570
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k91550Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai45546- 22546
- 76533