Majoitus Balin Seminyak -alueelta?

Anu

Hei!

Olen lähdössä poikaystäväni kanssa Balille ensi jouluna pariksi viikoksi. Indonesialainen ystäväni suositteli Seminyak -rantaa Kutan sijasta. Onko kellään kokemuksia alueesta? Olisiko hotellisuosituksia? Budjetti olisi aika pieni, alle 40 euroa per yö.

4

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bagus

      katso hotellivaihtoehtoja www.balihotels.com tai kysele englanninkieliseltä foorumilta www.balitravelforum.com

    • bungalowiin

      Musta toi 40 euroo on itseasiassa melko paljon. Mikset majoitu bungalowiin? Tulee paljon halvemmaksi kuin hotelli majoitus ja niitä varmasti myös löytyy. Hotellimajotuksessa säästyneet rahat voit sitten käyttää johonkin muuhun.

    • uklo

      hotellin löydät takuuvarmasti vasta paikan päältäkin.
      mutta jos hirvittää liikaa olla ilman hotellia,niin varaa vaikka yöksi tai kahdeksi etukäteen ja käy seuraavana päivänä itse katselemassa ja kyselemässä.
      Kutan seutuvilta löytyy varmasti vapaita huoneita joulunkin aikaan!

      • Non

        Seminyak on vähän Kutaa / Legiania kalliimpaa aluetta. Joulun aikaan kannattaa ehdottomasti varata ennakkoon. Hinnat paikan päällä ostettuina eivät yleensä ole merkittävästi internet-tarjouksia halvempia. Kokeile asiarooms.com ja kts. suosituksia balitravelforum.com


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      148
      10879
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5190
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2403
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2103
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1514
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1211
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1156
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      925
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      872
    Aihe