Rahaa taivaan tuuliin

Anonyymi

Nurmes ja Valtimo lyö hynttyyt yhteen virallisesti vuodenvaihteessa, nähdäänköhän kunnon ilotulitus, kun rahaa näyttää olevan pistää muuhunkin turhuuteen ihan reippaasti. Vuoden vaihteen jälkeen arki koittaa ja alkaa alueen selviytymistarina, toivottavasti päätöksiin tulee myös järkeä mukaan, että nousu alkaisi täällä susirajalla.

5

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole järjestetty mitään oikeaa ilotulitusta. Joku tylsä halpa valoshow, joka ei kiinnosta ketään.

    • Anonyymi

      Ei siitä mitään nousua ole tarkoitus tehdä, eikä tulekaan nousuja, vaan mahdollisimman pitkä viivytys taistelu hengissä pysymiseksi, loppuhan tästä tulee joka tapauksessa ennen pitkää, viimeinen sammuttaa valot lähtiessään.

    • Anonyymi

      Seuraavana vuonna pitää Nurmes liittää Lieksaan. Siellä on talous kunnossa kun Kela avustaa mukavasti maahan tulijoita.
      Tietysti jos niitä saisi tännekin niin voisi itsenäisyys säilyä. Lieksan vihmerä kaupunginjohtaja kutsui niitä kirjeellä ja kirje meni perillä. Osaako meidän kaupunginjohtaja kirjoittaa.

    • Anonyymi

      Nykyaikana on kirjoitus taito heikentynyt, moni kyllä tosin osaa tökkiä kännykän näppäimiä, mutta savumerkkejä nämä vielä ymmärtävät kaukaisen maan tulijat.

    • Anonyymi

      Hyvää Uutta Vuotta lähes kaikille tasapuolisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4731
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3463
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1528
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1453
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1266
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1172
    8. 164
      1060
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1058
    10. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      18
      1015
    Aihe