Keskustan puoluekokous kesällä

Anonyymi

jossa valitaan uusi puheenjohtaja.
Kulmunilla olllut koeaika, jota ilmeisimmin ei jatka.
Tavoitteenamme on sytytellä uusia valoja, ei sammutella loppuja.
Siksi uusi puheenjohtajan tulee olla optimistinen tulevaisuuteen.
Keskusta ei suinkaan ole kuoleva tähti. " voi olla, ettei keskusta nouse tästä”


Eteenpäin katsovan puolueen ominaisuus on, että se pystyy monipuoliseen sisäiseen ajatustenvaihtoon. Jäsenistön ja kannattajien ei tarvitsekaan olla kaikesta samaa mieltä, mutta dialogin on hyvä olla rakentavaa ja yhteistä tietä etsivää. Viisas vuoropuhelu ei syytä eikä leimaa. Jokainen itse voi huolehtia siitä, että ei loukkaannu eikä kyseenalaista muiden motiiveja.

Mission mukaan ”Keskusta on avoin, uudistava ja ihmisten tulevaisuuden uskoa vahvistava puolue. Olemme maltillinen, mutta voimakas ihmisiä aatteellisesti yhdistävä kansanliike. Rakennamme yli sukupolvien kestävää, tasa-arvoista ja turvallista yhteiskuntaa. Teemme työtä koko Suomen puolesta ja etsimme ratkaisuja ihmiskunnan suuriin haasteisiin.”

Kuka on se mies joka alkaa keskustaa luotsaamaan ?
Nainen nyt 3 kertaa puheenjohtajana, ja " ei kahta ilman kolmatta "
Alas menty naisten aikaan.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täytyy sanoa, että sikäli mikäli Kaikkonen asettuu ensi kesän puoluekokouksessa uudelleen puheenjohtajaehdokkaaksi, niin Kulmunin kausi saattanee tyssätä siihen. Katrilla on nyt profiilinkohottamisen paikka puolueen puheenjohtajan roolissaan, sillä mitä pidemmälle hän jatkaa hapuilevaa politikointiaan, sen vahvemman kuvan hän itsestään antaa ettei kykene pitämään palettia koossa. Ei voi moittia häntä ainakaan rohkeudenpuutteesta asettuessaan puheenjohtajaehdokkaaksi viime kesänä, mutta pahasti kyllä näyttää siltä, että taisi haukata liian ison palan.

    • Anonyymi

      On ne kyllä. Onko perinteinen Korsimon luoma maatalousmarkkinoiden ja pohojalaisten ryyppyjuhlien sekoitus, vai onko tytteli onnistunut jo puoluekokouksen kslovakialaisen miljöönkin tuhoamaan.

      • Anonyymi

        Tehkää niinkuin minäkin ja muutama kaverinikin: Vaihtakaa puolueenne perussuomalaisiin,sillä kepu on muistojen puolue,jonka aika meni eu:n myötä. Kepustahan onkin jo viisaimmat lähteneet ,tosin paavo väyrynen joudutaan pyytämään takaisin pelastamaan kepu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tehkää niinkuin minäkin ja muutama kaverinikin: Vaihtakaa puolueenne perussuomalaisiin,sillä kepu on muistojen puolue,jonka aika meni eu:n myötä. Kepustahan onkin jo viisaimmat lähteneet ,tosin paavo väyrynen joudutaan pyytämään takaisin pelastamaan kepu.

        Miksi pitäisi alkaa tyhmäksi?


    • Anonyymi

      EDELTÄJÄSI JOKU HUONOSTI SUOMEA MURTAEN " börje " LAKKAUTTI 2 VARUSKUNTAA. PERUSTA KAIKKONEN PORKKALAN POTKUKELKKA PATALJOONA TOIMINNASSA VAIN TALVELLA KUN MERI JÄÄSSÄ HAH HAH.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe