Haapavesi olisi parempi kaupunki kuin Nivala jos päättäjät päättelisivät asioita!
Haapavesikin tarvitsee liikennevalot! Haapavedellä pitäisi olla kymmenkerroksinen kerrostalo niin meillä olisi korkeampi talo kuin Nivalassa. Nivalassa on paremmin asiat koska päättäjät ovat päättäneet sielä oikeita asioita. Jos Haapavedelläkin päättäjät olisivat päätelleet asioita oikein niin meidän kaupunki olisi paljon parempi mitä Nivala!
Haapavesi olisi parempi kuin Nivala!
8
177
Vastaukset
- Anonyymi
Nykymenettelyllä Haapavesi vain pöhelisöityy :(
- Anonyymi
Nivassa osataan päätellä parempia asioita! Selvästi paremmat päättäjät! Tosi päättäväisiä ja päättämisessä paljon taitavempia kuin Haapaveden päättäjät päättämisessä. Haapavesi päätetään vielä perikumoon jos ei osata päätellä asioita oikein! Jos Haapavesi pääsee pöhelisöitymään liikaa täytyy mun muuttaa Nivalaan!
- Anonyymi
Elä tule, meillä on jo invalan idioottia enemmän kun tarpeeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elä tule, meillä on jo invalan idioottia enemmän kun tarpeeksi.
Minä tulen Niva! Hyvä kaupungi. Setä sano että Nivassa asuu parhaat sedät. Haapavesi on ähmettyny kaupungi ei ole mittään tekeminen! Niva on paras kaupungi lähellä! Oulu on vielä paremmi mutta kauka. Oulu on kauka! Oulu on kauka kauka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä tulen Niva! Hyvä kaupungi. Setä sano että Nivassa asuu parhaat sedät. Haapavesi on ähmettyny kaupungi ei ole mittään tekeminen! Niva on paras kaupungi lähellä! Oulu on vielä paremmi mutta kauka. Oulu on kauka! Oulu on kauka kauka!
No tule sitten, saataisiin yksi fiksukin tänne.
- Anonyymi
SEKAPÄISEN KIRJOITUS, EI JATKOON!
- Anonyymi
Nonnii, invalassakin on herätty.
- Anonyymi
vesisetä vertaili kovasti mutta ei vielä osannut sanoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721974
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,771422Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821384Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta101117Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391036Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210963- 94814
- 38805
- 85795
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49755