Palstalle pitäisi saada pakollinen rekatun nimmarin

käyttö, eli aina kun haluaa jotain kirjoittaa/kommentoida, niin olis pakko käyttää rekattua nimmaria.

Jo tuo systeemi takaisi, että nää trollit ja häiriintyneet häipyisivät heti. Kuten vaikka tuo säälittävä persuista jankkaaja.

13

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen samaa mieltä asiasta

    • Anonyymi

      Ottakaa yhteyttä Suomi-24 alustan uuteen omistajaan City Digital Groupiin, ja kertokaa sinne noista hienoista kehitysehdotuksistanne.

      • Anonyymi

        S24:lle voi lähettää suoraan palautetta, ja olen tuota asiaa ehdottanut.

        Kellekkään normaalille ihmiselle, ei pitäisi olla mikään ongelma kirjoittaa rekatulla nikillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        S24:lle voi lähettää suoraan palautetta, ja olen tuota asiaa ehdottanut.

        Kellekkään normaalille ihmiselle, ei pitäisi olla mikään ongelma kirjoittaa rekatulla nikillä.

        Kun annat nimesi suomi24 ylläpidolle, niin mistä tiedät minne nimesi ja tietosi ilopulta päätyvät? Ensin kirjottelet tällä palstalla kehuja omalle puolueellesi ja sitten kysyt jotain intiimiä terveyspalstalla ja lopuksi haluat takkaa varten ohjetta, niin eikös siitä saa mojovan profiilin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun annat nimesi suomi24 ylläpidolle, niin mistä tiedät minne nimesi ja tietosi ilopulta päätyvät? Ensin kirjottelet tällä palstalla kehuja omalle puolueellesi ja sitten kysyt jotain intiimiä terveyspalstalla ja lopuksi haluat takkaa varten ohjetta, niin eikös siitä saa mojovan profiilin?

        Nythän suomalaisten terveystiedot menevät yleiseen jakeluun.Tutkimuksiin ym.


    • Anonyymi

      Höpöhöpö.

    • Anonyymi

      Se olisi palstan loppu.

      • Ei vaan palstasta tulisi paljon asiallisempi, nyt täällä rellestää häiriköt.


      • Anonyymi

        Ylelläkin oli keskustelupalsta jonne tuli pakollinen rekisteröityminen . Ja eipä mennyt kauaa kun palsta loppui.


      • Anonyymi
        hammerhead kirjoitti:

        Ei vaan palstasta tulisi paljon asiallisempi, nyt täällä rellestää häiriköt.

        Olen samaa mieltä. Olen valmis tunnistautumaan pankkitunnuksin omin nimin.

        Poikkean palstalla silloin tällöin. Trollit ja häiriköt pitävät huolen, että en viitsi käydä kovin usein.

        Moni asiallinen keskustelu jää häiriköinnin alle. Ikävää että supi suomalaisissa on niin paljon ongelmia.


    • Anonyymi

      Persut ovat natseja haill hallaaho!

    • Anonyymi

      Voihan viddu, missä maailmassa osa sakista oikein elelee. Pimeässä darknetissä lahkoudutaan, muodostetaan jos jonkinlaisia verkostoja eikä se sakki tule tänne kaikista kehitelmistään kirjoittelemaan.

      Kaikentyyppiset aktivistit rellestää siellä mielin määrin, vihervassarinen terroristi myönteinen porukka ihan päällimmäisinä. Anarkisti sakin yksi piirteistä, pitää muodostaa sellainen suljettu yhteisö minkä puitteista voi sitten alkaa laumana terrorisoida ympäröivää yhteiskuntaa.

      Tämä paskateknologia, millä enemmistö tätä nettiä käyttää, mahdollistaa tälle kusiais sakille kaikentyyppisen maalittamisen, jahtaamisen ja ajojahdin.
      Sitä on tehty myös näillä sivustoilla ja tehdään edelleenkin.

      Hapansilakat on myöskin verkostoituneena mukana, siellä ne kehittelee melkoisen määrän näistä aktivismeistaan ja vaikutuskeinoistaan yhteiskunnan paskomiseksi mieleisekseen. Esim. tuo rasismikortin mukaan vetäminen toimintamallina joka asiassa on kehitelty tällaisissa piireissä, netin pimeissä syövereissä.

      Tämä sivustohan antaa mahdollisuuden edes jonkinlaisen vastineen laittamiselle tälle kusiaisporukalle, nimenomaan ilman rekisteröitymisiä.
      Kusiaiset seuraa joka tapauksessa näitä tännekin kirjoittelijoita, jotka kirjoittelevat omilla laitteillaan, ne kaappaa laitteet edelleenkin hallintaansa kytätäkseen, vaikka siitä onkin tehty rikollisen toiminnan tunnusmerkistöt täyttävää.

      Ei toi-vialliset keskity nettikusiaiskriminaalien jahtaamiseen, niillä on ihan muut agendat - tulee ihan mieleen että hapansilakka toi-vialliset ovat itsekin darknet verkostokriminaalien porukoista ponnistaneita.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      95
      6702
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      462
      4796
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      127
      2690
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      141
      2403
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      2
      2139
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      33
      1157
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      70
      1073
    8. Luuletko, että löydetään vielä

      Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta
      Ikävä
      53
      1030
    9. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      103
      993
    10. Ajatteletko koskaan

      Että rikoit luottamukseni?
      Ikävä
      73
      882
    Aihe