Rakastumisen tunne

Tätä lukiessa tulee vain sellainen olo että moni koukussa siihen rakastumisen tunteeseen. Siihen alkuhuumaan. Kun kaikki on vaan niin ihanaa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noin varmasti on tai ajattelen pikemminkin, että rakastumisen sijaan ihastumisen tunteeseen. Rakastamista pidän astetta vahvempana haluna suojella ja sitoutua toiseen. En pelkästään tunteena siis.

Äänestä

Ja vielä itseasiassa rakastumista itseensä toisen suoman ihailun kautta.

Äänestä
  • Tai niin että luodaan toisesta ihan epärealistisia ajatuksia ja rakastumaan niihin omiin kuvitelmiin. Haavekuvaan.

    Äänestä

Niin. Ja sitten kun arkiongelmat alkaa, vaihdetaan vaan kohdetta... Ei käy kateeksi olla noissa pyörityksissä, mielellään pysyttelen syrjässä.

Äänestä

Joo, se harmaa arki koittaa melko pian. Mutta sen alkuhuuman soisi jokaisen joskus kokevan. Se on ihan kivaa, kun ihastuu. Se siitä kanssakäymisestä jää ainakin pysyvästi mieleen.

Äänestä

Niin se tuntuu monella olevan.. Moni ei myöskään ymmärrä mitä rakkaus on🤔

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tätä lukiessa tulee vain sellainen olo että moni koukussa siihen rakastumisen tunteeseen. Siihen alkuhuumaan. Kun kaikki on vaan niin ihanaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu