The Hole in the ground

Anonyymi

Kuulostaa aika paskalta leffalta. Elikkä juonessa äiti ja poika muuttaa irlannin maaseudulle ja poika katoaa lähimetsään. Vähän myöhemmin äiti löytää pojan jonkun kraatterin keskeltä, jonka jälkeen kakara alkaa käyttäytyä kuin riivattu.
Veikkaan että muka jokin alieni meni pojan sisälle. Ei siis vaikuta miltään pelottavalta leffalta, vaan pikemminkin aika typerältä. Tätä on hehkutettu pelottavana leffana ja vuoden parhaiksi kauhuelokuviksi lukeutuvaksi, mutta onko se edes millään tapaa hyvä elokuva, että olisi edes huono tavalla jolle voisi edes nauraa?
Eikä muuten riitä että leffasta löytyy suomalaisia näyttelijöitä.

Joker taas on kuulemma huonompi kuin Rambo Last Blood vaikka sitä kovasti kehutaankin Jokeria nääs.
Rambo5 oli kyllä jo oikeesti niin paska että huh huh,
jolloinka Jokerin täytynee olla täysin suolesta.

3

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huonon arvosanan saanut IMDb:ssä, mutta kyllä munkin mielestä First Blood:ia ei voi ylittää.

      • Anonyymi

        Joo mut Rambo kolmonen taas on niin propakandaleffa kun vaan olla ja voi, jotenka kakkonen on toiseksi paras osa, mut mitenkäs se Hereditaryn loppu?

        Elikkä -Pahan perintö- leffan loppu. Kun se äijä hyppää siitä ikkunasta ja kuolee, sitten sen sisälle näytti menevän joku muu henki, jonka jälkeen nousee katsomaan puissa olevaa majaa jonne äiti lentää siitä lattialuukusta sisään. Sitten äijä joka ei ilmeisesti enää ole edes se äidin poika?, kun se henki oli menny sen kehon sisään, niin menee sinne majaan ja siellä on ne äiti jne. kumarassa maassa ja jotain päättömiä myös paikallaan patsastelemassa. Sitten joku laittoi kruunun sen pojan päähän
        ja ne alkoi palvoa sitä jätkää, tai sitä henkeä joka siirty sen ruumiiseen, tai jotain.

        Mitä se loppu tarkoittaa, mitä siinä oikeesti taapahtuu?
        Oliko ne kaikki kuolleita siinä lopussa ja mitä muuta?


    • Anonyymi

      The Hole in the Ground oli yllättävän hyvä! Yleensä itselläni kauhuleffoissa aina joku tökkii - tässä ei ollut mitään noloa tai huonoja erikoistehosteita. Kati Outinen teki pienen roolin pelottavana naapurina, ja päänäyttelijäkaksikko oli uskottava. Elokuvan tunnelma säilyi hyvin loppuun asti.

      Suosittelen leffaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1808
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1317
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe