Oliko massamaahanmuutto persujen juonia?

Oliko massamaahanmuutto vuonna 2015 persujen organisoima, omaa politiikkaa vahvistaakseen?

On alkanut paljastumaan seikkoja, jotka tukevat teoriaa persuista maahanmuuton järjestäjinä?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä, persut tahtoivat sen tapahtuvan.
Oma kannatus oli syvällä.
Laskivat sen varaan, että massamuuton jälkeen öyhöttämällä muuton muka-ongelmista, saavat ymmärtämättömät vähempijärkiset öyhötykseen mukaan.

Äänestä
  • miksi tulee terska mieleen?

    Äänestä

Persujen reaktiot olivat tasoa, mitä Rokan Anttikin olisi sanonut.

Äänestä

Mieletön maailman historia:
http:/lyseo.edu.ouka.fi/suvaitsevaisuus/sisallys.htm

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oliko massamaahanmuutto vuonna 2015 persujen organisoima, omaa politiikkaa vahvistaakseen?

On alkanut paljastumaan seikkoja, jotka tukevat teoriaa persuista maahanmuuton järjestäjinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu