Häätuotteiden mannekiini phisalo

Anonyymi

Mainosti pukuja, kampausta, meikkiä, kukkia jne. Ainakin moraalisesti ministeriltä arveluttavaa ja lapsellista. Miten alennukset, korruptio?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Piti olla ohisalo.

    • Anonyymi

      Erikoisia nämä vihervasemmiston edustsajat. Monin keinoin koettavat saada syntyvyyttä laskuun. Nyt sitten ministeri meni naimisiin vastakkaista sukupuolta olevan henkilön kanssa, joten siinä on potentiaalia lisääntymiseen. Eikö sen pitänyt olla sitä kaikkein pahinta myrkkyä ympäristölle?

      Li Andersson työskentelee Helsingissä, asuu Turussa ja nyt rakentaa huvilaa Pohjanmaalle. Eikö tuollainen ökyrakentaminen ole törkeää luonnonvarojen tuhlausta ja vielä sellainen matka, jota ei pääse menemään julkisilla, ellei sitten ministeri hommaa sinne erityisjärjestelyjä itsensä takia. Nythän tavoitteena on se, ettei kukaan ajaisi yli 10 kilometrin matkoja henkilöautoilla. Sitä lyhyemmät matkat sitten taas pitää kulkea julkisilla, polkupyörällä ja kävellen/juosten.

      Saihan se yksikin turkulainen kansanedustaja "kuin ihmeen kaupalla" omakotitontin sellaisesta paikasta, josta tavikset eivät saaneet isolla rahallakaan. Hän itse kehui kuinka kulki polkupyörällä ja julkisilla joka paikkaan, paitsi että miehellä oli pakettiauto 6,5 litraisella dieselmoottorilla...

    • Anonyymi

      Tämä on sitä vihreää unelmaa..

      • Anonyymi

        Tehän ette kelpaisikaan kenellekään. Sehän tietysti nyppii kun joudutte turvautumaan korvikkeisiin?


    • Anonyymi

      Tässä juuri näkyy se todellinen Vihreä aate ei koske minua vaan muita

    • Anonyymi

      Kun en edes persua saa puolisokseni. Olen kateudesta vihreä tästäkin unelmahötöstä.

    • Anonyymi

      Luin nuo kommentit. Ei voi kuin ihmetellä miten jumalattoman tyhmää sakkia tässä maassa on.
      Toisaalta en ole yllättynyt. Entinen opettajani totesi aikoinaan, vuosikymmenten kokemukseen perustuen, että runsas kymmenen prosenttia oppilaista on tolloja, joilla ei pitäisi olla edes äänioikeutta. Täysiä torveloita ja suorastaan vaarallisia kusipäitä oli ollut muutama prosentti. Hän mainitsi joitakin nimeltä ja kun muistan nämä tyypit niin totesin, että näinhän se varmaan on.

    • Anonyymi

      Mikä ihmeen korruptio?

      Ymmärrätkö itsekään, mitä kirjoitat?

      • Anonyymi

        Ei se ymmärrä. Se on yksi juuri tuossa edellisessä kommentissa mainituista eli sellainen jolla ei pitäisi olla edes äänioikeutta.
        Puhuu mm. moraalista käsittämättä mistä puhuu.


    • Anonyymi

      ITU-HIPPI JA ÖLJY SHEIKKI MITÄ SITTEN KUN MARINAADI KIELTÄÄ POLTTOAINEET VISSIIN KORTISTOON JOUTUU OVI KÄY JA SOSIAALIHUOLTO SOPPAA TUO.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      83
      4597
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3820
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      173
      3612
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      55
      2046
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1104
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe