Tiedätkö että valheella on

Anonyymi

Lyhyet jäljet. Jos teeskentelet jotain mitä et ole se paljastuu ennemmin tai myöhemmin.

33

64

Äänestä

    Vastaukset 33

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhutko itsestäsi?

    • Anonyymi

      Kuka tässä mitään teeskentelee? Ei ole tarvetta olla mitään, niin ei tarvitse valehdellakkaan.

    • Anonyymi

      Kuka sinulle on teeskennellyt?

    • Anonyymi

      Mulla ei ole tarvetta valehdella itsestäni, toisaalta ketään ei kiinnosta mä ja mun jutut, mua ei ole edes olemassa kenellekään.

    • Anonyymi

      Taitaa olla trollin mielikuvitusta tää(kin)

    • Anonyymi

      Ei ole tarvetta todistella sitä mitenkään. Vaikka voisikin.

    • Anonyymi

      Mä mitään teeskentele. Oon se mikä oon.

    • Anonyymi

      Minkä pituiset jäljet valheella on silloin, jos narsisti polkaisee liikkeelle mustamaalauskampanjan oman edun tavoittelun nimissä?

      • Anonyymi

        Käy vilkaseen talos takaa, jos löytyisi niitä jälkiä, että minkähän pituisia ovat. Ei itkeä saa, ei meluta saa, narskun voi tulla ikkunan taa...
        Ootko ollut tuhma viime aikoina?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käy vilkaseen talos takaa, jos löytyisi niitä jälkiä, että minkähän pituisia ovat. Ei itkeä saa, ei meluta saa, narskun voi tulla ikkunan taa...
        Ootko ollut tuhma viime aikoina?

        Tarkoitin toki valheiden ajallista pituutta.

        Tietysti olen ollut ihan sitä, mitä joku sepittää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitin toki valheiden ajallista pituutta.

        Tietysti olen ollut ihan sitä, mitä joku sepittää.

        Mitä, missä?


    • Anonyymi

      Minkä pituiset jäljet valheilla on silloin, kun rutinoitunut narsisti polkaisee liikkeelle mustamaalauskampanjan oman edun tavoittelun nimissä?

    • Anonyymi

      Olen miettinyt paljon sitä, että sinä (siis jos olisit hän) -koska et tunne vielä minua hyvin- saatat kuvitella , että esitän jotain, tai kerron jotain mikä ei ole totta. Sellainen olisi tosi tyhmää ja lyhytnäköistä. En ole niin kehittymätön, että ryhtyisin sellaiseen.
      Sitäpaitsi, jos valehtelisi, pitäisi olla valtavan hyvä muisti, jotta muistaisi miten on kertonut asioita, varsinkin meidän tapauksessa, kun siitä on kovin pitkä aika kun olemme tavanneet ensi kerran.

      • Anonyymi

        Lisään vielä, että kun uskon, että todellakin totuus tulee aina esiin ennemmin tai myöhemmin, niin mikä olisi nolonpaa. Vajoaisin maan alle häpeästä sellaisessa tilanteessa.


    • On paljon käytetty sanonta, että valheella on lyhyet jäljet, mutta näin ei oikeasti ole. Valtaosa valeista menee läpi. Kaikkein parhaiten valehtelevat menestyvät niin politiikassa kuin liike-elämässäkin. On tyystin eri asia, voiko runsaasti valehteleva siltikään hyvin.

      • Minusta sekin on ikävää jos on merkittävä kukaan ei tutki taustoja.


      • Anonyymi

        Valehteiljoille on usein rakentunut valheellinen persoona, jonka vuoksi ovat alkaneet uskoa omiin valheisiinsa. Jos ihmisen sisin on täynnä valhetta ja jos ihminen on patologinen valehtelija, siinä on vaikea enää kenenkään alkaa sitä tilannetta muuttamaan.
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Patologinen_valehtelu


    • Anonyymi

      Tämä taitaa olla taas näitä "esiintyy minuna", "mies kirjoittaa naisena", jne.. huoh!

      • Anonyymi

        Tällaisista kommenteista tietää että kyseessä on palstan trolli maalittamisviesti.


    • Anonyymi

      En ole teeskennellyt. Olin aiemmin erilainen, koska olin maaninen. Valehdellut vaan, että menee ihan ok, vaikka oikeasti mennyt huonosti.

      • Anonyymi

        Lyhyet jäljet ,kyllä olen huomannut. Teennäisiä ihmisiä riittää. Peittelevät jälkiään ja itseään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lyhyet jäljet ,kyllä olen huomannut. Teennäisiä ihmisiä riittää. Peittelevät jälkiään ja itseään.

        En ole sellainen.


      • Anonyymi

        Lisään vielä, että olen vähän lukossa, kun juttelen hänelle.


    • Anonyymi

      Ihme jorinoita taas täällä 😂

    • Anonyymi

      On sulla vaikeata. Keskity itseesi vain. Aikasi menee hukkaan.

    • Anonyymi

      Tällä palstalla on mustamaalattu ilmeisesti useampia ihmisiä, olen itse yksi heistä. Mustamaalauksen kohteeksi on voinut joutua ihmiset, joita on hakkeroitu ja seurailtu palstan ulkopuolella ja siirretty kiusaaminen myös palstalle sekä palstalla kirjoittavia. Tällä palstalla ilmeisesti moni on joutunut hakkeroinnin kohteeksi, jonka vuoksi ip-osoitteita on seurailtu ja ilmeisesti myös väärinkäytetty. Ne on todella vakavia rikoksia. Joidenkin kiusaamiseen liittyy myös mustamaalauskanpanjat IRL ja muut rikokset. Muistan viime kesältä viestin, jossa joku totesi, että usein sairaitten viestien kirjoittajat kirjoittavat joko jostain tor-verkosta tai toisten (käyttäjien) ip-osoitteista. Tätä on kuulema tapahtunut tällä palstalla vuosia. Täytyy muistaa, että nuo on sairaiden ihmisten sairaita tekoja.

      Ajattelen itsekin, että totuus tulee ilmi ennemmin tai myöhemmin. Iloitsen siitä. Totuus ja valo on jotain sellaista, jota ei voi piilottaa vakan alle. Samanaikaisesti toivon, että palstallakin rymyävä sosiopaattiliiga jää oikeasti teoistaan joku päivä kiinni ja joutuvat ottamaan vastuun teoistaan - itsensä ja muiden vuoksi.

      Palsta on tarkoitettu rakentavaa keskustelua varten, ei kiusaamista ja rikoksen tekoa varten. Viedäänhän palstaa kohti parempaa huomista yhdessä.

      • Anonyymi

        Järkyttävän sairasta. Toivottavasti edes joku osa totuudesta selviää joskus. Olen Firdawsin hengessä vähän skeptinen... Jos joku kirjoittaa toisten ip-osoitteista, tälle maailmalle olisi ominaisempaa ristiinnaulita lavastetut.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joku S-24 kirjoittaja on mahtaillut Tor-selaimen- tai verkon käyttäjänä eduistaan tyyliin, ette voi jäljittää minua koskaa, hähä-tyyliin.
        https://fi.vpnmentor.com/blog/tor-selain-mika-se-miten-se-toimii-ja-miten-se-liittyy-vpn-yhteyden-kayttoon/

        Eikös se ole enemmän viranomaiskäyttöön tarkoitettu, eikä varsinkaan nettikiusaamiseen ja hakkerointiin. Lailla pitäisi tollaset kieltää siviileiltä. Rikoksia tehdäänkin paljon Tor-verkon avulla, myös huumeiden tuonnissa.

        En itse tiennyt, mitä se tarkoittaa. Piti googlettaa tietoa, kun joku sen täällä mainitsi. Kysyin myös sen maininneelta lisäkysymyksiä mutta en saanut enää vastauksia. Ilmeisesti kysymyksessä on kuitenkin pimeä verkko, jonka kaikki hakkerit tuntee. Kyllähän operaattoriin tulisi jäädä jälki, jos sellaisessa käy.


    • Anonyymi

      Toivottavasti.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Elämä jatkuu, vaikka kulttuurista leikattaisiin. Jo tänään.

    • Anonyymi

      Teeskentelee, luulee olevansa, esittää, yrittää olla, mielistelee, nuoleskelee..jne jne
      Tuo lipputangon nuppi. Jos et fiilaa antipatioita, en skulaa hiekkakakkui ikinä sun kaa tai banana. Sanon vaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1812
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      871
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      99
      611
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      515
    Aihe