Rahanahneus

Anonyymi

Nyt se on lopultakin myönnetty, nimittäin paikallisen hiihtoseuran toimesta että, kaikkea heidän hiihtotoimintaan liittyvää aja eteenpäin vain rahanahneus.
Olipa hienoa lukea Koillissanomista kerrankin itse tehty tunnustus, samalla saatiin selville jotta, jos ei ole heidän kanssa samaa mieltä niin, olet vihollinen.
Ja jos sattuu kunnassa olevan oikeudenmukaisia virkamiehiä niin, sitä suuremmalla syyllä heitä koitetaan kaataa vihapuheella.

7

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On tainnut potkut tulla kaikista muista yhteisöistä kuin tästä niin pittää jotenni koettaa räkyttää.

      • Anonyymi

        Ainaski kerrattain hiihon PP: piirin kokouksistakin.


    • Anonyymi

      Ja hirviporukastahi erotettu

    • Anonyymi

      Tosi tylsä paikkakunta. Tylsää. Ei mitään toivoa.

    • Anonyymi

      Kylläpä tämä asia on huomattu vuosien myötä että, mikä on tosiaankin todellinen motivaatio tässä seurassa.

    • Anonyymi

      Sehän on selvää, ettei tuommoinen painostaminen ja lähes fanaattinen omien tarpeitten läpiajaminen ja kunnan mollaus ole enää rakkautta lajiin, muutoin kuin kaiken takan täytyy olla myös rahallien hyöty.
      Joskin hyötyjiä tottakai, on myös muitakin, mutta jokin kohtuus se yleensä on kaikilla toimialoilla, ei yhteiskunnan rahoilla vedätetä itselle voittoja, osallistumatta yhteisiin kustannuksiin, tasapuolisesti on asioita hoidettava.

      Nyt kun asioita on kunnassa alettu tarkastella tasapuolisesti muittenkin toimioitten näkökulmasta, on huomattu tämä liiallisuus yhden likuntalajin panostuksiin ja varattujen määrärojen riittämättömyys panostaa lisää ilman ulkopuolisia kustannuksiin osallistujia.

      Tämä tietenkin oli aihe vetää herne nenään, ja vaatia liikuntapaikkojen kunnossapitovastaavaksi liikuntatointa, tämä siksi, että olisi helpompaa käyttää painostuskeinoja omien tarkoitusperien loppuunsaattamiseksi.

      Muistakaa päättäjät, velka-aikana on tarkoin harkittava tulevat menot.

    • Anonyymi

      Onko tosiaankin noin? Hieman ihmeissään on kyllä seurattu, että mistä riittää rahaa yhteiskunnalla kun tämä seura ei maksa yhtään mitään ja me talkoolaiset ollaan kehumisella saatuja orjia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7765
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5861
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5360
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5253
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4592
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      106
      2289
    7. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      3
      1140
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      2
      1135
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      37
      996
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      43
      944
    Aihe