Rahanahneus

Anonyymi

Nyt se on lopultakin myönnetty, nimittäin paikallisen hiihtoseuran toimesta että, kaikkea heidän hiihtotoimintaan liittyvää aja eteenpäin vain rahanahneus.
Olipa hienoa lukea Koillissanomista kerrankin itse tehty tunnustus, samalla saatiin selville jotta, jos ei ole heidän kanssa samaa mieltä niin, olet vihollinen.
Ja jos sattuu kunnassa olevan oikeudenmukaisia virkamiehiä niin, sitä suuremmalla syyllä heitä koitetaan kaataa vihapuheella.

7

327

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On tainnut potkut tulla kaikista muista yhteisöistä kuin tästä niin pittää jotenni koettaa räkyttää.

      • Anonyymi

        Ainaski kerrattain hiihon PP: piirin kokouksistakin.


    • Anonyymi

      Ja hirviporukastahi erotettu

    • Anonyymi

      Tosi tylsä paikkakunta. Tylsää. Ei mitään toivoa.

    • Anonyymi

      Kylläpä tämä asia on huomattu vuosien myötä että, mikä on tosiaankin todellinen motivaatio tässä seurassa.

    • Anonyymi

      Sehän on selvää, ettei tuommoinen painostaminen ja lähes fanaattinen omien tarpeitten läpiajaminen ja kunnan mollaus ole enää rakkautta lajiin, muutoin kuin kaiken takan täytyy olla myös rahallien hyöty.
      Joskin hyötyjiä tottakai, on myös muitakin, mutta jokin kohtuus se yleensä on kaikilla toimialoilla, ei yhteiskunnan rahoilla vedätetä itselle voittoja, osallistumatta yhteisiin kustannuksiin, tasapuolisesti on asioita hoidettava.

      Nyt kun asioita on kunnassa alettu tarkastella tasapuolisesti muittenkin toimioitten näkökulmasta, on huomattu tämä liiallisuus yhden likuntalajin panostuksiin ja varattujen määrärojen riittämättömyys panostaa lisää ilman ulkopuolisia kustannuksiin osallistujia.

      Tämä tietenkin oli aihe vetää herne nenään, ja vaatia liikuntapaikkojen kunnossapitovastaavaksi liikuntatointa, tämä siksi, että olisi helpompaa käyttää painostuskeinoja omien tarkoitusperien loppuunsaattamiseksi.

      Muistakaa päättäjät, velka-aikana on tarkoin harkittava tulevat menot.

    • Anonyymi

      Onko tosiaankin noin? Hieman ihmeissään on kyllä seurattu, että mistä riittää rahaa yhteiskunnalla kun tämä seura ei maksa yhtään mitään ja me talkoolaiset ollaan kehumisella saatuja orjia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      54
      980
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      69
      781
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      65
      765
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      61
      731
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      50
      666
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      62
      633
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      616
    8. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      603
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      480
    Aihe