Sauli Niinistö puhui voimakkaasti ja sanoi, että vihapuhe on lopetettava. Tapansa mukaan hän hieman kierrellen ja kaarrellen suuntasi puheensa meille vihreille. Meidän on lopetettava kaikki vihapuhe perussuomalaisia kohtaan. Silloin loppuu myös heidän taholtaan ilkeät puheet meitä kohtaan. Onhan heillä oikeus puolustautua. Tunnen useita perussuomalaisia ja he ovat kyllä fiksuja ihmisiä. Kun heitä kohtaan ei ole vihapuhetta, niin maamme politiikka rauhoittuu.
Presidenttiä on TOTELTAVA
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nasse setä on
hyvin hyvin vihainen
Ruskeanenäinen "tohtorismies"nasssse-setä on taas hyvin hyvin iloinen :-)
Kyllä tosiaan vihreillä on mietinnän paikka. Se ei pidemmän päälle kannatusta nosta, kun aina huudetaan, että me ollaan oikeassa ja muut on varmasti väärässä.
Vihapuheen juuret nousevat ns, älykkään kansanosan käytöksestä yhteiskuntaa kohtaan . Joka on ryöstön kohteena hallituspuolueiden toimesta . Tyhjäntoimittajien määrä ruhtinaallisin palkkioin aikana jolloin tavis sinnittelee vajaalla tonnilla kuukauden . Olisikohan sota paikallaan?
Ei sota ole paikallaan. Mutta nykyinen meno johtaa katkeruuteen ja joku tai jotkut tekee vielä epätoivoisia tekoja, kun huomaavat, että mikään ei muutu ja itsellä ei ole mitään menetettävää.
Käyköhän ulkoministeri Haavisto koskaan aids testissä? Eikös aids ole pääsääntöisesti homojen tauti?
kehitysmaiden köyhät n a i s e t ovat vaarassa saada tartunnan, moni myy seksiä saadakseen rahaa ruokaan.
Milloinka Halla-Aho on käynnyt viimeksi AIDS-testisssä joutuessaan kättelemään puolueen kiintiö "sellaista".
Asia ei koske Jenkkejä harmi.
Kuka kaheli tämä jatkuvasti jostain nassesedästä kirjoittava tapaus on? Mikä tai kuka on tämä setä, kuka tietää?
Sauli tuppisuuna kun Trumppi ja Putin tekee mitä vaan
populistit
trumpin koira
Mitenkäs nämä Trumpit ja Putinit ? Voisiko olla tasapuolisuuden nimissä sama laki kaikille mailman presidenteille. Voisi käydä lennokkiiskulla tappamassa hankalaksi kokemansa henkilön?
Tai myrkyttämässä alaisillaan hankalat henkilöt ?
Tallotaan hautajaisissa 50 ihmistä kuoliaaksi ja ammutaan alas lentokone että ruumiita tulee lisää. Muslimien uhreiksi joutuneilla ei ollut oikeutta elämään, ihmisoikeudet on korvamerkitty uskonnon perusteella.