"Silakoissa" mukana kaikki johtavat turvapaikka-aktivistihörhöt

Silakkaryhmässä on ne aivan samat vasemmistolaiset turvapaikka-aktivistit kuin Rasmuksessakin. Silakkaryhmässä jatkuu sama veisuu kuin Rasmuksessa.

Yksi kantava teema näyttää Silakoilla olevan ylitse muiden; nimittäin porukka on harvinaisen yksimielistä siitä, että isiksessä olleet jihadistit sukupuoleen katsomatta on haettava ”kotiin”. Silakoiden mielestä isikseen kuuluminen ei ole rikos ja jos jotain jesidinaisia nyt on satuttu vähän raiskailemaan niin mitä sitten. Henkilö on syytön kunnes toisin todistetaan ja jos todisteita ei löydy niin henkilö on silloin syytön. Ihminen se on isis-jihadistikin.

Rasmuksessakin tätä avointa isis-sympatiaa on ollut jo pitkään, mutta Silakkakerhossa se on jos mahdollista entistä avoimempaa.

Kaikenkaikkiaan Silakkaklubi on siis ihan saman porukan kerho kuin alpakkaliikkeet, meillä on unelma ja mitä niitä nyt on. Samat kiiluvasilmäiset fanaattiset turvapaikka-aktivistit huutavat naamat punaisina omaa agendaansa ja kaikki muu on vihapuhetta ja natsismia.
6497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 64

Vanhimmat

Vihervassusilakat tykkää isis-terroristeista.

1Äänestä
  • Vanha lapsellinen vitsi.

    Vaihda välillä levyä.

    Äänestä

Jep, samaa paskaporukkaa kuin varisverkostossa ym. äärivassarien kiilusilmäjärjestöissä.

1Äänestä
  • Juuri niin, äärivasemmistolaisia.

    Äänestä

  • "Syökää silakkaa", jotta hyväveljille, mamuille, pakoille ja paperittomille jää teidän työnhedelmät ja eläkeläisten vappusataset.

    Äänestä

Hapansilakat itkee täälläkin persuista.

1Äänestä
  • Jatkuvasti.

    Äänestä

Vetää punikkia hiljaiseksi.

Äänestä
  • On on.

    Äänestä

  • Tämä poliittinenidootti on ikuinen ylioppilas vain ja ohittaa tohtoritkin viranhaussa kun kynnystä madalletaan.

    Äänestä

Siksi he ovatkin turha aivopesty jengi joka vain pyrkii saamaan julkisuutta epätoivoisesti muuttamalla nimeään yhtenään. Mutta todennäköisesti Suomessa ei ole enempää yhtä herkkäuskoisia terroristien rakastajia kuin tämä ryhmä joten se siitä.

1Äänestä
  • Muutama tuhat aktiivia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muutama tuhat aktiivia.

    netissä on helppo tykkäillä milloin mistäkin kommentista, se ei silti tarkoita että kaikki ovat valmiita rikkomaan pankkien ikkunoita. kuten noille mellakoitsijoille on tapana.

    Äänestä

Yllättikö ketään?

Äänestä

Fiksua porukkaa ja mitä kirjoituksia olen lukenut niin pelkkää asiaa joka on myös perusteltu.

Äänestä
  • Kuten että myös isis-miehiä pitäisi saada Suomeen...heheheheee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuten että myös isis-miehiä pitäisi saada Suomeen...heheheheee.

    Totta kai ne aviomiehensä sieltä pois haluaa.

    Äänestä

  • Ainahan valheeseen sen verran täytyy totuutta ja järkeä sekoittaa että se uppoaa aivopestävään kansaan. Mutta teot sitten osoittaa oikean karvanvärin.

    Olihan se hitlerkin koko kansan suosiossa ja äänestetty valtaan ihan demokraattisesti , vasta kun piti vannoa vala verenvuodatuksen puolesta ja elämänsä uhraamisen puolesta niin joku saattoi herätä todellisuuteen mutta silloin oli liian myöhäistä kun koko nuoriso oli hitlerjugend ja armeija hitlerin vallassa.

    Jos haluaa tämän välttää niin tulisi pitää silmät auki hieman aikaisemmin. Jos silakat kannatta terroristien suojelua niin ei muuta tunnusmerkkiä ja varoitusta tarvita vaikka kuinka seliteltäisiin järkeviä.

    Äänestä

Silakoista tehdään silakka laatikkoo,kun kansa köyhdytetään tarpeeksi kauan,
ja annetaan hölmöjen mellakoida.

1Äänestä

Sama paskasakki kerää ne köppänä mädättäjä aktivistinsa johonkin paska sosiaaliseen mediaan uuteen ryhmään. Isänmaan petturit ja ykkösmädättäjät, Baltzar caccateatteri mädätyksen ja vastaavanlaisen taustan omaavat jääneet mieleltään vikaantuneiksi kenties sen liiallisen huumeiden ja päihteiden käyttönsä kanssa ja sitten keräännytään ääliö älämölöryhmiksi milloin minnekin.

Samaa paskaa uusissa kuorissa.

1Äänestä

Vihreät kannattavat kaikkea, mikä vain on haitallista Suomelle.

Äänestä

Suomentuhoajilla on näköjään oma ryhmä nimeltä silakat.

1Äänestä

Miksi silakat rakastaa muslimeja?

Äänestä
  • Islamistista jäi jäljelle pelkkä käsi mitä näistä jää jäljelle

    Äänestä

  • Päässä vikaa.

    Äänestä

Silakat on nykyään niin myrkyllisiä, että ne kelpaavat vain mihinkään.

Äänestä
  • Opettele kirjoittavaan suomea. ...että ne kelpaavat vain mihinkään? Tökeröä.

    Itämeren silakka on puhdistunut huomattavasti pahimmista ajoista.
    "Suomessa suurin osa dioksiineista saadaan Itämeren kalasta, joka on terveellistä ruokaa. Eviran turvallisen käytön suosituksia noudattaen voi kalaa myös jatkossa syödä turvallisesti. Kala sisältää terveellisiä rasvahappoja, useita vitamiineja ja kivennäisaineita sekä paljon proteiinia. Kalan rasvahapot ehkäisevät mm. sydän- ja verisuonitauteja."

    Silakat ovat joka tavalla nautittuna terveellisiä; syötyinä ja sosiaalisena ryhmänä.

    Äänestä

Silakat on oikein hyvä vastavoima nykyiselle ääriliikkeiden nousulle. Sen näkee jos siitä kuinka äärimieliset on tulleet koloistaan haukkumaan sitä, että silakkaliike edustaa rauhanomaista vastavoimaa eriarvoistavalle, rasismia ja vihaa lietsovalle politiikalle.

1Äänestä
  • "rauhanomaista vastavoimaa "

    Rauhanomaisuus on kaukana näistä räyhäanarkisteista.

    1Äänestä

  • Ei muuta kuin keskustelemaan ja tuomaan esille hyviä argumentteja suoriin lähetyksiin isänmaallisten kanssa. Lisää telkkariinkin keskustelu ohjelmia jossa pääsee kumpikin osapuoli keskustelemaan vapaasti ilman ennakko sensuuria, tai esiintyjien ja "asijantuntijoiden" valintoja.

    Äänestä

  • Silakkaliike edustaa muiden verovaroilla loisivien ihmisten luokkaa, "raha tulee seinästä"- ja "sähkö tulee tepselistä"-ihmisiä.

    1Äänestä

Kalastajana tiedän, että silakkaparvi kommunikoi pieremällä.

1Äänestä

Hyvin suvaitsematon sakki ja tuosta tulee uuden 4n valtakunnan rakentajat.
Sama hyödyllinen idioottisakki saa aikanaan kenkää omiltaan.
Noi ei pysty minkäänlaiseen vuoropuheluun.

Äänestä

Minä perkaan silakat mitä vastaan tulee. Näin on aina ollut.

1Äänestä

Punikit soramontulle & pumpum.

1Äänestä

Silakat pitää suolata kunnolla.

1Äänestä

Taitaa olola taas härskit silakat asialla.

Äänestä

Hapansilakkaa...hyi helvetti.

1Äänestä

Se porukka huutaa kovimmin rasistia joka mamubisneksestä hyötyy eniten?

Äänestä

Hitot pilaavat hyvän ruokakalan maineen!

Äänestä

Silakat ovat nykyään niin myrkyllisiä, että eivät kelpaa edes rehuksi.

Äänestä

Kommareita koko sakki.

Äänestä

Hieman on sinulla heikot perustelut. Onhan siellä liikkeessä mukana ihmisiä kaikista puolueista, kaikista kansan kerrostumista, kaikista yhteiskuntaluokista.
Eihän se liike ole mikään turvapaikka-aktivistien liike.

Äänestä
  • No kyllä siellä ei oo yhtään täyspäistä ihmistä mukana! Silakat on samaa tasoa, ku joku SKU porukka tai joku Jesse Torniasen natsijengi.

    Äänestä

  • Juu kuten vuosia 612 marssia vastustaneet anarkistit ihan vahingossa vahinkojen vahinkossa mistään tietämättä yritti järjestää alpakka tapahtumaa tämän kulkueen päälle ja kertoivat satuaa medialle ei me tiedetty ei me olla aktivisteja hahaha mut saatehan työ silakat aka entiset rasmuslaiset yrittää huijata osalle menee jopa läpi tälläset alpakka hörinät.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No kyllä siellä ei oo yhtään täyspäistä ihmistä mukana! Silakat on samaa tasoa, ku joku SKU porukka tai joku Jesse Torniasen natsijengi.

    Älä sotke hienoa maailmankatsomusta (kansallissosialismia) tähän. Se on vain älykkäille ja luonnosta tietäville.

    Äänestä

Silakat ei ole vastavoima vaan toinen ääriliike ja hyvä että alapesupytty on mukana.Kaikki mihin kyseinen piip osallistuu niin persiilleen menee.Veikkaan että pari kuukautta jaksavat uhota ja sit loppuu.Johan nää urpot jo tappelee keskenään ketä päästetään mukaan ja ketä ei buaaahaaaahaaaa.Katiskaliike perustettu.

Äänestä
  • Koskahan Sanna DeMari' n ja Seniili Nyrvistö kehoittaa syömaan silakkaa. Ihme kun eivät jo uutukaisvuoden puheissaan.

    Äänestä

Kuten tavallista persu valehtelee.

Äänestä
  • On se niin väärin että vastustetaan natsismia ja rasismia ja öyhöttämistä ...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On se niin väärin että vastustetaan natsismia ja rasismia ja öyhöttämistä ...

    Se on tosi hyvä ja pitää vastustaa mutta mitä olen silkoiden juttuja seurannut niin vastustavat kovasti oikeistoöyhötystä mutta eivät yhtään vasemmistoöyhötystä vaikka heidän ei pitänyt olla minnekään päin kallelaan poliittisesti toki sivu on rasmus sivun jatkumo ja jo sen takia en suuria tältä odota vaikka idea on tosi hyvä.

    Äänestä

Tuossa on takana se sairas ajatus, että kaikki haittamaahanmuuttoa kritisoivat ovat natseja ja natsit edustavat noille pahempaa kuin itse Saat*na!
Se sumentaa täysin niiden järjellisen ajattelukyvyn!

Äänestä
  • Se, mistä kaikki lähtee, on se, että haittamaahanmuuttoa ei noiden mieleastä ole olemassa, paitsi jos sattuu olemaan esimerkiksi kansallismielinen paluumuuttaja.

    Eli ne eivät sittenkään osaa suhtautua ihmisiin tasa-arvoisesti itse, vaikka muka niin hyviä ihmisiä esittävät!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se, mistä kaikki lähtee, on se, että haittamaahanmuuttoa ei noiden mieleastä ole olemassa, paitsi jos sattuu olemaan esimerkiksi kansallismielinen paluumuuttaja.

    Eli ne eivät sittenkään osaa suhtautua ihmisiin tasa-arvoisesti itse, vaikka muka niin hyviä ihmisiä esittävät!

    Moni haluaa kieltää siellä tuon sanan käytön kokonaan koska se sana on heistä jo rasismia. Mitä olen sivua seurannut lähinnä siellä persua hoetaan kommenteissa.

    Äänestä

"Syökää silakkaa." Minä juon nyt kahvia." Ovat jääneet Harri Holgerista mieleen, yhdestä pahimmasta 90-luvun alun laman arkkitehdistä. Hänhän kehoitti köyhää kansaa syömään silakoita koska se on edullista purtavaa.

Nykyinen hallitus kehoittaa samaan kun silakan dioksiini ja elohopeapitoisuudet ovat laskeneet tuosta ajasta. Kannaattaa myös muistaa, että tuolloin kun Harri Holgeri tupeksi silakkaraateineen pääministerinä, niin samaan aikaan demaritkin olivat hallituksessa, valtiovarainministerinä kähmysi Erkki Liikanen (Sdp). Ja presidenttinä huseerasi Mauno Koivisto (Sdp), aikana jollon pressalla oli vielä valtaa.

Äänestä

Määritelkää natsi!
- Sellainen ihminen joka ei nuole muslimien p*rsettä ja edistä kansallista itsemurhaa!

Äänestä

Hyvä esimerkki porukasta joilta puuttuu todelliset argumentit. Porukka on perustettu vastustamaan perussuomalaisia hätätilanteessa, jossa ei enää parlamentaariset keinot riitä tukahduttamaan persujen nousua.
Nyt on tarkoitus häiriköidä eri tilaisuuksia paikalla olemalla. (ei siis tuomalla omia typeryyksiä edes esille.)

Äänestä

minkinrehuks joutaa hyysäriituhipit

Äänestä

silakat silitteli oulun raiskaajien päitä. Laitanko ihmisistä linkin niin uskotte !

Äänestä
  • Silittelevätkö vielä Oulun saksiraiskaajatkin jotka leikkasivat välilihan saksilla joukkoraiskauksen päätteeksi?

    Äänestä

  • Laita linkkiä...

    Äänestä

Hapansilakka on osuva vertaus?

Äänestä

Tuollaiset äärivasssareiden kommunistiset suvakkikerhot on loukkaus oikeita silakoita kohtaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Silakkaryhmässä on ne aivan samat vasemmistolaiset turvapaikka-aktivistit kuin Rasmuksessakin. Silakkaryhmässä jatkuu sama veisuu kuin Rasmuksessa.

Yksi kantava teema näyttää Silakoilla olevan ylitse muiden; nimittäin porukka on harvinaisen yksimielistä siitä, että isiksessä olleet jihadistit sukupuoleen katsomatta on haettava ”kotiin”. Silakoiden mielestä isikseen kuuluminen ei ole rikos ja jos jotain jesidinaisia nyt on satuttu vähän raiskailemaan niin mitä sitten. Henkilö on syytön kunnes toisin todistetaan ja jos todisteita ei löydy niin henkilö on silloin syytön. Ihminen se on isis-jihadistikin.

Rasmuksessakin tätä avointa isis-sympatiaa on ollut jo pitkään, mutta Silakkakerhossa se on jos mahdollista entistä avoimempaa.

Kaikenkaikkiaan Silakkaklubi on siis ihan saman porukan kerho kuin alpakkaliikkeet, meillä on unelma ja mitä niitä nyt on. Samat kiiluvasilmäiset fanaattiset turvapaikka-aktivistit huutavat naamat punaisina omaa agendaansa ja kaikki muu on vihapuhetta ja natsismia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu