Nyt nimiä pöytään, ketä täällä oikeasti

kaivataan. Me ihmiset emme uskalla kertoa nimiä suoraan. Kierrellään ja kaarrellaan, kuin kissa kuumaa puuroa. Kukaan ei saa selvää, ketä täällä kaivataan. Etunimen voi ainakin kirjoittaa joutumatta mihinkään "häpeäpaaluun". Löytyisikö tähän nyt sitä rohkeutta?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yrgh. Näitä nimiketjuja on jo vino pino.
Mee niihin katsomaan kaipaako joku sua.

Äänestä

Oon Sulo ja kaipaan Lempiä Kuortaneelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kaivataan. Me ihmiset emme uskalla kertoa nimiä suoraan. Kierrellään ja kaarrellaan, kuin kissa kuumaa puuroa. Kukaan ei saa selvää, ketä täällä kaivataan. Etunimen voi ainakin kirjoittaa joutumatta mihinkään "häpeäpaaluun". Löytyisikö tähän nyt sitä rohkeutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu