Onecoin tuottaa iloa

Anonyymi

Raskaan työpäivän jälkeen on tarpeen kunnollinen rentoutuminen. Onecoin on parasta terapiaa mitä maan päällä voi saada. Vahingonilo karkoittaa stressin, tuulipukuiset "soomilouhijat" etsivät kadonnut lohkoketjuaan varmaankin lopun ikänsä. " Astuimme suurille varpaille" kelpaa selitykseksi hautaan saakka.
Olisin itse valmis maksamaan Onecoin huviveroa koska elämänlaatuni on parantunut viimeisen neljän vuoden aikana.
terv. Onekesetuksen aikanaan skipannut

13

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Astuimme suurille varpaille"

      MUUUUUAAAAAAAAAAHAHAHAHAAAAAA!

      BRUUUUUUUAAAAAAAHAHAHAHAAAAAA!

      Päivän paras!!!

    • Anonyymi

      Hyvin avattu.

      Itse olen hymyillyt tälle huijaukselle jo vuosia, vähän pelolla odotan mitä sitten kun se kaatuu!

      Tämä on parasta tositeeveetä,: draamaa, eepisyyttä, pettymyksiä, uskomuksia. Edes villeinkään käsikirjoittaja ei tähän kykenisi.

      • Anonyymi

        Kirjoitin tuossa "Hyvin avattu"

        Totta, asialla on surullinenkin puoli.

        Joukossamme on noin 1-2% heikompia yksilöitä joita on mahdollista huijata hyvinkin vakavasti.

        Huijarit ovat jo vieneet pääoman tavoittamattomiin,


    • Anonyymi

      Minua ei hymyilytä, ennen kuin tietyt tyypit lopettavat rikastumisen Onecoinin avulla Suomessakin.

      Vaikuttaa siltä, ettei täällä tajuta, että moni on oikeasti hyötynyt rahallisesti tästä huijauksesta. Kaikki eivät ole uhreja siis, ainakaan vielä. Toivon, että oikeus toteutuu ja huijarit jäävät kiinni.

    • Anonyymi

      Ahneus ja tyhmyys samassa varressa on huono yhdistelmä, tekee rumaa jälkeä. Mutta kun ei kaikkia voi oikein laittaa holhoukseenkaan.

      • Anonyymi

        Oletko sinä holhouksessa?


      • Avotampio_
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko sinä holhouksessa?

        Tämä on tyypillinen koinistin oneliner. Kukaan ei voi ymmärtää mitä hän tällä kysymyksellä tarkoittaa saati miten edellisestä kirjoituksesta saadaan johtopäätökseksi kysymys "oletko sinä holhouksessa".

        Tutkimattomat ovat koinistin mielen "syöveri". Lainausmerkit siksi, että tämä "syöveri" on äärimmäisen matala.

        MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA

        Poijjaat!! Taasen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko sinä holhouksessa?

        "Oletko sinä holhouksessa?" kuuluu Coinkoulutetun säälittävä vikinä. Mutta älä masennu. Laita uutta matoa koukkuun. Soita Parru-Sedälle jos tahdot päästä omille......
        Parru Wallu akseli ei petä.


    • Anonyymi

      Tri Roju latasi parasta jööttiä (ever) eräässä eventissä " Me emme tarvitse Dollaria enää missään" JA tämä jöötti upposi Onetunkittajiin. Melkoisia torttuja päästeli suustaan tämä mullinaamainen "tohtoori". Sinänsä tarkasti harkittua, fiksummat, ikäviä kysymyksiä tekevät poistuivat takavasemmalle jo varhaisessa vaiheessa.....
      Vain reppanoiden silmät kiiluivat ahneina.

      • Anonyymi

        Sitä kummeksun, miksi kyseinen tohtori esiintyi monissa kuvissa pitkässä mustassa tukassaan, isoine korvakoruineen ja pitsipaitoineen juurikin kuin mustalaisen näköisenä. Olisi voinut kuvitella, että tavallinen bisnes-look olisi ollut uskottavampi, eikä luoda mustalais-vaikutelmaa.

        Vai olisiko se juuri ollut osa strategiaa ja luonut eräällä hullulla tavalla kuvan rehellisyydestä, joskin äärimmäisen valheellisen sellaisen.

        Voi olla että missä ikinä nykyään piileskelee, on ulkonäkö muokattu kokonaan uusiksi hiusmallia ja meikkaustyyliä myöten - ja passikin on varmaan jo ihan muulla nimellä. Viettänee jossain miellyttävässä ilmastossa leppoisia eläkepäiviä ja maksanee luxuselämänsä ihan dollareilla ja euroilla, ei varmaankaan Onecoineilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä kummeksun, miksi kyseinen tohtori esiintyi monissa kuvissa pitkässä mustassa tukassaan, isoine korvakoruineen ja pitsipaitoineen juurikin kuin mustalaisen näköisenä. Olisi voinut kuvitella, että tavallinen bisnes-look olisi ollut uskottavampi, eikä luoda mustalais-vaikutelmaa.

        Vai olisiko se juuri ollut osa strategiaa ja luonut eräällä hullulla tavalla kuvan rehellisyydestä, joskin äärimmäisen valheellisen sellaisen.

        Voi olla että missä ikinä nykyään piileskelee, on ulkonäkö muokattu kokonaan uusiksi hiusmallia ja meikkaustyyliä myöten - ja passikin on varmaan jo ihan muulla nimellä. Viettänee jossain miellyttävässä ilmastossa leppoisia eläkepäiviä ja maksanee luxuselämänsä ihan dollareilla ja euroilla, ei varmaankaan Onecoineilla.

        Vaikka mistäs sen tietää vaikka Ruja aika-ajoin hemmottelee itseään ja tekee ihastuttavia löytöjä Dealsheikkeristä :)

        Saattaapi olla, että Rujalla Coineja riittää ja laadukkaat tavarat ja kivat palvelut vaihtavat omistajaansa kiihtyvään tahtiin :)))

        Autoja, huonekaluja, lääkkeitä ja maitoa - You just name it! (näin kertoi meille Parru eräällä tallenteella jo aikanaan) Coineilla voi ostaa KAIKKEA!!

        Samalla kun dollaria ei kaipaa enää kukaan - maailma paranee konsertoivalla masterilla ja ihanilla edullisilla rahanasiirroilla! (on ollut naurussa pitelemistä noilla huijauksen pääarkkitehdeillä, kun ovat tämän hienon valhdeiden kudelman luoneet)

        Ovat tienneet alusta saakka, että tämä älyvapaa huijaus puree vain niihin ihmisparkoihin, joilla ei ole kykyä ymmärtää selvää huijausta huiputukseksi.

        Maailma on julma paikka niille, joilla ei äly riitä ja siitä joutuu maksamaan hinnan.


    • Anonyymi

      Onecoin astui SUURILLE VARPAILLE kuten WinCapita aikanaan. Suuret varpaat ovat arat astumisille ja silloin saattavat sijoitetut varat hävitä kuin peeru Saharaan.
      Jatkossa pyramideille suosituksena "astukaa vain pienille varpaille" ettei manit mene Veskaan.

    • Anonyymi

      Ainoa varma asia vuonna 2020 on et huijjaukset jatkuu saman sanoin 2010 ja 2000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      32
      3365
    2. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2555
    3. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      73
      2527
    4. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      104
      2136
    5. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      1988
    6. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1408
    7. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      380
      1043
    8. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      40
      867
    9. TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation

      Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje
      Maailman menoa
      28
      818
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      790
    Aihe