Koko Suomi asuttuna

Kuka sen maksaa?
795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei ainakaan lestaa huutava, eikä Pankkolängvitsi, kun heillä ei ole rahaa edes omaan sapuskaan.

Äänestä
  • Minä maksan.

    Äänestä

Pitäs pitää mutta suomihan kuoleva paikka.Kukaan yritä mitään,kierrätettäs edes kaikki hyvä.Kun ostaa kalliilla pitäs myydä pois halvalla,mitä järkee.Ihania taloja jätetään märäntymään ,asukkaita yrittäjyyttä koko suomeen.Poliittista kantaa ole.Mutta elämisen pitäisi sujua.

Äänestä

Kuhan hallitus tuplaa dieselin hinnan, niin ei löydy maksajia enää. Sitten kuollaan nälkään kylmässä ja pimeässä, mutta maailma se(n)taan pelastuu..

Äänestä
  • Halla-ahon poliittinen unelma, maaseutu autioksi ja tuulivomalat pysäytettävä ettei lepakot räjähtele.

    Äänestä

Raha sen maksaa.

Äänestä

Ei kukaan. Putin kyllä huolii ilmaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka sen maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu