Onko Eduskunta antanut oikeuden Suomenkin miehittää Irakia ja Afganistania

joukoillaan ja vielä terroristi valtion Yhdysvaltain mieliksi !?
Monessako Suomi sosialistinen arrmeija maassa häärää ja itsenäisyyttä vaarantaa joukoillaan ja kenen huijarimaiden hyväksi !?
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No Suomen mätähallinto virkahenkilöineen on ainakin sallinut sekä Irakista, että Afganistanista ja Iranista, Syyriasta jne tulleiden maahantunkeutujien ottaa haltuun Suomea.

Kun ja jos nyt tuolta Irakista joutuvat sotimisoppeja jakamassa olleet palailemaan kyseisen valtion mahtikäskyllä, miten olisi palauttaa täältä irakilaisia pois oleskelemasta?

Ottakoot vaan väkensä takaisin ja mieluummin niin, että maksavat niiden täällä oleskelut.

On tämä täysin hullussa tilassa koko maailma ja suurelta osin tulessa ja tuhoutumisvaiheessa :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joukoillaan ja vielä terroristi valtion Yhdysvaltain mieliksi !?
Monessako Suomi sosialistinen arrmeija maassa häärää ja itsenäisyyttä vaarantaa joukoillaan ja kenen huijarimaiden hyväksi !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu