Oksettaa

Aina kun menen elokuviin tai katson TV:tä, siellä näytetään se ***tun Kismet-mainos missä se harakanpelätin tunkee suklaata naamaan.
Tästä asti katson vain vuokra-DVD:itä, niissä ei onneksi tule vastaan, alkanut oikeasti rasittamaan.
5333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaikka tuskin mainosmies pyrkii kyseisellä mainoksella ärsyttämään, on hän kuitenkin päässyt päämääräänsä kohdallasi. Onhan Kismet jäänyt pyörimään mieleesi.

Äänestä
  • Kai se aika rasittavaksi on tarkoitettukin, mutta ei mainoksen takia ainakaan tee mieli ainakaan syödä Kismettiä. Ehkä potkaisen kadulla jotain kuluttajaa joka ylläpitää ko. tuotetta tuotetta markkinoilla.
    Ja minkä helevetinperkeleen takia se tulee koko ajan? Voisi jo tehdä uuden mainoksen.

    Äänestä

  • PS kirjoitti:

    Kai se aika rasittavaksi on tarkoitettukin, mutta ei mainoksen takia ainakaan tee mieli ainakaan syödä Kismettiä. Ehkä potkaisen kadulla jotain kuluttajaa joka ylläpitää ko. tuotetta tuotetta markkinoilla.
    Ja minkä helevetinperkeleen takia se tulee koko ajan? Voisi jo tehdä uuden mainoksen.

    Dodiin sitten vaan kipi kapi kauppaan KISMETTIÄ ostamaan =)

    Äänestä

  • Herkkusuu kirjoitti:

    Dodiin sitten vaan kipi kapi kauppaan KISMETTIÄ ostamaan =)

    ...niin potkin sua suuhu.

    Äänestä

  • Se on just paras mainos mitä on!!! Se mummeli osaa näytellä osansa tosi hyvin siinä... :) Ja se mainos myös erottuu muista! Mä saan aina naurukohtauksen ku se tulee telkasta!!! Kelatkaa nyt: Vanha mummo tunkee suklaata naamaansa kuin viimeistä päivää... ja tekee sen tietty hienoissa juhlissa. Kyllä muut vieraat vähän kattoo... Ja sit ku se mummo tajuaa ja lopettaa hotkimisen ni sen naama on ihan suklaassa... HAHHAHHAA!!!!! Se on niin tyhmän paras mainos!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PS kirjoitti:

Aina kun menen elokuviin tai katson TV:tä, siellä näytetään se ***tun Kismet-mainos missä se harakanpelätin tunkee suklaata naamaan.
Tästä asti katson vain vuokra-DVD:itä, niissä ei onneksi tule vastaan, alkanut oikeasti rasittamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu