Pohjaveden tuhoajia Virolahdella

Anonyymi

Miksi Virolahdella tuhotaan metsää, arvokasta sora-aluetta ja pohjavettä.
Onko väki sellaista, joka ei tarvitse juomavettä elääkseen?

Google kartasta paljastuu kaikki teidän pauutenne, jolla tuhoatte elämää maan päällä.
Osoitteessa Vaahterikontie 203-217, 49900 Virolahti

5

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jumala on antanut ihmiselle luvan käyttää luontoa oman lisääntymisensä edistämiseen. Sitä älä milloinkaan epäile.

    • Anonyymi

      Virolahdella on sellainen hyväveli-verkosto, että siellä saa tietyt henkilöt tuhota luontoa aivan mielin määrin verotulojen toivossa.

    • Anonyymi

      Virolahdella sijaitsee tosi monta kivilouhosta, osa hylättyjäkin. Luontoa saa riistää ihan luvalla. Kivilouhokset eivät uusiudu, mutta turvesoista, jotka uusiutuvat itsestään, pidetään suurta meteliä. Viherpiipertäjät ovat ihan hukassa mielipiteineen. Naurattaa myös tämä sähköautohössötys; helppo on sieltä Helsingistä huudella, kun bussit, metro ja ratikat kulkee ikkunan alta. Kylän mummolla täällä matkaa lähikauppaan min. 10 kilometriä. Potkukelkalla vaiko pyörällä talvihangessa? Sähköautot kaikille - heh heh. Työmatkaa 60 kilsaa suuntaansa. Pysähdytäänkö sähköä tankkaamaan Haminassa? Sallikaa mun nauraa.

    • Anonyymi

      Virkamiesmafia poliiseineen ne vaan lääkitsee kaikki pihalle. Huumeita, pornoo ja paritusta a la VALTIOLLINEN POLIISI.

      Kummallista että se laki on ihan eri toisille ihmisille. Kaakkois-Suomen poliisi, tuo vuosikymmeniä kusetusta, STASI, sanotaan nyt suoraan ... ITÄ SAKSASTA koko valtio malli. Demokratiaa?
      Huumataan, huumataan, huumataan, raiskataaan ja tätä kun on jatkunut vaikka n. 20 vuotta (ja sikana) ... niin sitten seksiorjaksi, maikkarin siis venäjän juutalaismafian, käyttöön poliisivalvonnassa.

      Nää kaikki alkoholisoituneet pahvipäät on muuten valtion myrkyttämiä, viedään se ajattelukyky pois ravintolassa/muualla ... ja niitä on paljon.

      • Anonyymi

        Ei se vika tarvi iso olla, jos se on päässä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4537
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      383
      1335
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1062
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1042
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      950
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      872
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe