https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006364238.html
Miten tämä on mahdollista?
SUOMESSA LAITTOMASTI YLI 11 000 ULKOMAALAISTA.
24
60
Vastaukset
- Anonyymi
Siten , että vasemmistohallitus näkee edukseen sen, että mitä enemmän yhteiskuntaan saadaan epävakautta, sitä lähempänä on sosialistinen vallankumous.
- Anonyymi
Radio Jerevan
• Meiltä kysytään:
Mikä ero on kapitalismilla ja sosialismilla?
• Me vastaamme:
Kapitalismissa yksi ihminen riistää toista. Sosialismissa asia on täsmälleen päinvastoin.
- Anonyymi
Kyllä kaikki laittomasti maassa oleskelevat pitäisi pois saada vaikka millä konstilla.
- Anonyymi
Sipilä taas esille?
- Anonyymi
Sipilä saa vastata
- Anonyymi
Se on oikein ennustettua, jotta tulee aika jolloin järkevää puhetta ei ymmärretä vaan se meinataan vihapuheeksi .
-joo nyt on juuri se aika koittanut
( Purra: Ruotsin väestönmuutosta ei voi enää pysäyttää ) - Anonyymi
Kyllä täällä hölmölän kylässä on kaikki mahdollista. Valoa säkillä sisään jne.
- Anonyymi
Halla-aho kutsui heidät 2015!
- Anonyymi
Ei muuten kutsunut , vitun kommunisti-aasi .
Anonyymi kirjoitti:
Ei muuten kutsunut , vitun kommunisti-aasi .
Olet oikeassa. Halla-aho seuraajineen kutsui heitä paljon aikaisemmin. Kukaan muu ei ole yhtä paljoa mainostanut (valheellisesti) maahanmuuttajien saamia etuja, kuin persut ja muut "kriittiset".
- Anonyymi
TheRat kirjoitti:
Olet oikeassa. Halla-aho seuraajineen kutsui heitä paljon aikaisemmin. Kukaan muu ei ole yhtä paljoa mainostanut (valheellisesti) maahanmuuttajien saamia etuja, kuin persut ja muut "kriittiset".
Persujen teot ja puheet olivat täysin ristiriidassa keskenään.
Sipilän hallituksen maahanmuuttopolitiikka oli Halla-Jussin. laatima.
Persu pettää aina!
- Anonyymi
Ruotsia aina ihailevalla ja matkivalla mamutuseliitillämme on kuitenkin vielä paljon "petraamisen" varaa, jotta päästään Ruotsin lukuihin. Siellähän on peräti 870 000 laitonta mamua!
- Anonyymi
seijaah kirjoitti:
Kukaan ihminen ei ole laiton.
Ilmaisu lienee lyhenne laittomasti maassa oleskelevalle. Olet nimittäin aivan oikeassa, että kukaan ihminen ei ole laiton. Eivät varsinkaan äitinsä kohtuun sosiaali- ja terveysviranomaisten avustuksella tapetut.
Aloittaja ei ymmärtänyt lukemaansa artikkelia minkä linkitti.
Siinähän sanotaan, että Suomessa on noin 3 000 laittomasti maassa olijoita,
siis 3 000.
Aloittaja kirjoitti otsikossaan, että Suomessa on 11 000 laittomasti maassa olijoita.
Hän väittää heitä joiden asylprosessi on vielä kesken, heitäkin maassa laittomasti oleviksi.
Kaikilla on oikeus hakea turvapaikkaa.
Turvapaikan hakija ei ole laiton, eikä myöskään laittomasti maassa.
Hän on laittomasti maassa vasta sen jälkeen jos on saanut kieltävän vastauksen.- Anonyymi
"Kaikilla on oikeus hakea turvapaikkaa."
Jaa että minullakin siis on. Haenpas Monacosta. - Anonyymi
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Totta kai kuuluu siinä kuin muutkin uskonnot.
Persuilijoiden kuulumista epäilen suuresti.
- Anonyymi
Suomi ruotuun ja turhat lomailijat poikkeen täältä ja joutusaan elätettävät vaatijat
- Anonyymi
Laittomasti maassa olevat ulos.
Tunnut hieman erehtyvän.
Tämän urheilutoimittajan mielipide on, että suomessa olisi jopa 3 000 maahanmuuttajaa laittomasti. Siis noin neljäsosa esittämästäsi luvusta.
Nähtävästi tämän entisen maalivahdin mukaan ongelma on se, että integroituneet ja työllistyneet henkilöt ovat muuttuneet yllättäen laittomasti maassa oleviksi, koska 2016 muutettiin lakia ja lopetettiin tilapäisten lupien jakaminen.
Ongelma siis ratkeaa, kun annetaan lupa näille muutamalle tapaukselle. Hienoa.- Anonyymi
USKOMATONTA. Suomessa loisii turvallisuusuhkana kansalaisille hirveä määrä laittomasti ulkomaan kansalaisia ja miksi näitä matuja ei poisteta Suomesta?
- Anonyymi
Kaikki on vihervassareiden ja muiden puolueiden lällyjen poliitikkojen syytä.
- Anonyymi
Vuonna 2015 Ruotsi "karkotti" (rahtasi) pari DIVISIOONAA Lähi-Idän (Irak) käpykaartilaista Haaparannan kautta Suomeen ja tulijoita (Irak) riitti, sillä Suomella ei ole palautussopimusta laittomasti tulleiden irakilaisten osalta, kun taas Ruotsilla on.
Kuinka moni näistä Haaparannan kautta Suomeen tulleista oli jo aloittanut turvapaikkahaun Ruotsissa on vaiettu asia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811248
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 83809
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47664Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t243584Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä308578Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7530