itse sieltä vasemmiston äärilaidalta?
Tätä asiaa on moni kysellyt, sillä puolueettomuus on noista tutkijoista kaukana.
On muutenkin naurettavaa nähdä kuinka äärivasemmistolaiset näkevät äärioikeistoa ja natseja joka paikassa, ja pitävät heitä jonain uhkana. Kun he eivät ole sen suurempi uhka kuin äärivasemmistokaan, sen sijaan näitä satoja jihadisteja voidaan pitää uhkana.
Äly hoi älä jätä.
Miksi ns. äärioikeiston tutkijat ovat järjestäin
8
55
Vastaukset 8
- Anonyymi
Samaa ihmettelen ja vihreiden mukaan pitäisi ottaa lisää ruokittavia suita ulkomailta tänne kasvattamaan Suomen hiilijalanjälkeä eihän tuossa ole mitään tolkkua?
- Anonyymi
No se on sitä vihreyttä.
- Anonyymi
Tieteellisesti äärioikeistoa ei voi tutkia muut kuin vihervasemmistolaiset, sillä muut eivät pidä sellaista tutkimusta minään tieteenä vaan puoluepropagandana.
Kuuluu samaan tieteeseen tutkimussarjaan kuin tri Goeppelsin tieteelliset tutkimukset äärivasemmistosta ja juutalaisista.- Anonyymi
Näin se menee.
- Anonyymi
Vähän samaa kun nykäistään aina jostain joku "professori" selittämään kuinka on sitouduttu näihin ja tämmöisiin lakeihin, siksi ei voida muuta kuin alistua.
Laki on niin kuin se luetaan ja "tutkimukset" sellaisia, miltä niiden tekijät haluavat niiden näyttävän.
Nyt näyttäisi koko roska palvelevan näitä todellisia rasisteja, hapansilakka kiihkomamuttajia. - Anonyymi
Eihän Suomessa mitään äärioikeistoa edes ole. Esim jos rajojen ns kiinnilaitosta puhutaan ääri juttuna se on väärin. Vapaa liikkuvuus on ääri ja sen vastakohta on kaikkien ulkomaalaisten palauttaminen. Rajatarkastukset käyttöön ns rajat kiinni on kultainen keskitie.
- Anonyymi
Yle käyttää monikulttuuri-kommunisteja ja ties mitä haihattelijoita näkemässä uhkia niistä, jotka haluavat pelastaa oman elämäntapamme tuhoisalta kehitysmaalaisinvaasiolta ja nimittävät siis äärioikeistolaisiksi sitä.
Pannahan Oula autohon ja muiluutetahan itärajalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321645
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1261466Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1411278Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella661218- 44910
- 77882
- 25852
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.104823- 14773
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak103735