v70 on vikaherkkä auto?

Anonyymi

jotkut sanovat että v70 olisi kovin vikaherkkä auto. itse en tuota ajatusta niele. minusta se on luottovarma kulkine ja ahh niin mukava kaikenlisäksi. moottori on d5 versiona miljoonan kilometrin moottori.

5

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksi vankimpia autoja.

    • Anonyymi

      Taitaa nuo ketkä puhuvat noista vioista olla kateellisia tojota ja volkkarikuskeja joilla tojot syö öljyä ja volkkarit katkoo jakoketjuja. Itselläni V70 2.4T automaatti vm 2001. Ajettu kohta 400tkm eikä mitään isompaa ole tarvinnut tehdä. Öljyt olen vaihtanut säännöllisesti ja jakohihnan myös ajoissa sekä automaatin öljyt niin ei mitään ongelmia. Lisäksi peittoaa uudemmatkin halvemman luokan autot ajettavuudessa, paremmat penkit ja lämpöä tulee talvella hyvin.

    • Anonyymi

      Tuli vaihdettua öljyt,filtteri takjarrupalat sekä takana oikeanpuolinen jarrusatula, taas rullaa :D

    • Anonyymi

      Juu, siksi itsekin uskaltauduin hankkimaan "uuden itselleni" vm. 2004 vuotisen kulkurin ja nyt 3kk:tta ostosta (yksityiseltä), ilmeni vika (laitoin jo erillisen kysymyksen, mutta vielä ei ole siihen vastausta tullut), joten kysyn tässä uudestaan, jos vaikka tämä "topikki" olis aktiivisempi, kyssäri: pelkääjän puolelleen alkoi puhaltaa kylmää, mikä voisi olla vikana?, ja anteeksi pyydän , kun olen "uusi" volvisti, kaikkea ei ihan heti hokaa ite.

      • Anonyymi

        Veikkaisin sähkömoottoria joka ohjaa lämmityksen kulkua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe