Tuossa YLE.n uutisista lainaus. "Susanna, 54, vapautui seksuaalisesti 25-vuotiaan miehen kanssa: Tabuja rikkovat seksisuhteet voivat vahvistaa itsetuntoa"
Vanhemmat naiset ja nuoret miehet.
13
183
Vastaukset
- Anonyymi
Noita on ollut kautta aikojen, mutta niistä ei ole puhuttu.
- Anonyymi
Vahvistaa itsetuntoa, no niin, puolin ja toisin. Voi tuollainen suhde olla pojanklopillekin itsetuntoa kohottavaa.
- Anonyymi
On tää maailma mennyt mallinlensa. Poikaset käy polkemassa vanhoja rusinoita. Olis kait noita samanikäisiäkin tarjolla ?
- Anonyymi
Kysyntä ja tarjonta kohtaavat. Milfit on kovaa valuuttaa poikien keskuudessa. Ainahan sitä nuorta saa, mutta kunnon vanhaa harvoin.
- Anonyymi
Ei toi 50-60 v. mikään paha ole. Ihan käyttökelpoista tavaraa. Keräähän ihmiset vamhoja huonekaluja ja autojakin, jos on koordinaatit kunnossa, niin kyllä tuon ikäiseen koulupoika vielä tarpeensa tekee. Ja mummolle tullee tarpeeseen.
- Anonyymi
Joo... meinaat siis sellaista retro meininkiä ?
- Anonyymi
Jokainen tavallaan, itse en näe miten keskenkasvuinen voisi mun itsetuntoa vahvistaa. Pelkkä intohan ei riitä, vapaudun mieluummin osaavan aikuisen miehen seurassa, ja niin teenkin.
Luulenpa, että mielenkiintoa on enemmän nuorten miesten kuin aikuisten naisten puolella.
Viisikymppinen, näkökulmasta riippuen nainen parhaassa iässä tai "vanha rusina". - Anonyymi
Käyn tuollaisen 45 parin luona vaimon viihdykkenä ja olen 19 v. kaveri. Mulla on ollut useita suhteita ikäisteni tyttöjen kanssa, mutta se on aina sellaista säätämistä, ennenkuin pääsee itse asiaan. Tuon parin naisen kanssa seksi on itsestään selvää. Kumpikaan ei edes kuvittele suhteelta mitään muuta. Harrastetaan seksiä estottomasti ja se on siinä. Oman mausteensa tuo myös rouvan mies, joka hyväksyy asian ja ilmeisesti myös nauttii tuosta tilanteesta, vaikka ei siihen millään tavalla osallistukkaan.
- Anonyymi
Jos haluaa seurustella, niin sitten noiden ikäisteni ja nuorempien kanssa, mutta jos pelkkää seksiä, niin sitten tuollainen puuma.
Olis se kiihottavaa kun pääsis edes katsomaan livenä. Saatika touhuamaan naisen samassa yhteydessä tai nuoren miehen jälkeen
- Anonyymi
Entäs toisinpäin? Itse koht 43 ja naisystävä 20
- Anonyymi
Olen 37 ja olen oina pitänyt vanhemmista yli 50v naisista
Yli 50v naiset parhaita seksissä. Harmi kun saa harvoin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991508Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37963Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38841Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50806Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37750Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720