Opiskelijan sähkösopimus - mistä edullisin?

Opiskelupaikka aukesi ja nyt on edessä muutto omaan kotiin? Muistathan hankkia asuntoosi opiskelijan sähkösopimuksen ajoissa!

Tai tuntuuko siltä, että opiskelijabudjetista menee liian iso osa laskuihin, kuten sähkölaskuun? Voi olla aika vertailla sähkönmyyjien hintoja ja vaihtaa sähkösopimus opiskelijan kukkarolle sopivammaksi.

Usein opiskelijat toivovat sähkön olevan edullista, sillä opiskeluaikana kukkaro on tavallisesti tiukoilla. Lisäksi yhä useampi nuori on myös perillä ympäristöasioista ja haluaa vaikuttaa maapallon tulevaisuuteen – muun muassa käyttämällä uusiutuvilla energianlähteillä tuotettua sähköä. Opiskelijat haluavat myös päästä sähköasioissa mahdollisimman helpolla, ja siksi olisi kiva löytää kerralla hyvä ja huoleton sähkösopimus, jossa hinnat pysyisivät mahdollisimman tasaisina.

Me Vaasan Sähköllä tarjoamme sähköt keskimääräistä edullisemmin ympäri Suomea ja pyrimme pitämään hintamme mahdollisimman vakaana. Asiakkaanamme voit valita myös vihreää Tuulisähköä, joka on tuotettu Suomessa.

Lue vinkit ja lisää opiskelijan edullisestä sähkösopimuksesta: https://www.vaasansahko.fi/opiskelijan-sahkosopimus. Kerro myös, miten itse valitsit opiskelijasähkön kotiin!

4

1082

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Opiskelijan kannattaa aina ottaa määräaikainen 0 euron perusmaksulla vaikka Heleniltä. Energian hinnalla ei ole mitään väli joten Vaasan sähkö on parempi vain joissain ison kulutuksen kohteissa!

      Määräaajanhan saa aina purettua kun muuttaa pois.

    • Anonyymi

      Ei saa enää opiskelijakaan, kuin pörssisähkö sopimuksen. Hyvästi noin 20€ tähänastiset laskut. Miten hallitus aikoo tähän puuttua, ei mitenkään. Sähköyhtiöitä kaatuu, vain isoimmat jää keräämään huippuvoitot.

    • Anonyymi

      Opiskelijoille Fortumilta kiinteähintainen kerrostalon sähkösopimus 25-35€/kk, kannattaa myös kilpailuttaa sähkösopimukset esim täällä: https://sahkotarjous.org/

    • Anonyymi00004

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe