Opiskelijan sähkösopimus - mistä edullisin?

Opiskelupaikka aukesi ja nyt on edessä muutto omaan kotiin? Muistathan hankkia asuntoosi opiskelijan sähkösopimuksen ajoissa!

Tai tuntuuko siltä, että opiskelijabudjetista menee liian iso osa laskuihin, kuten sähkölaskuun? Voi olla aika vertailla sähkönmyyjien hintoja ja vaihtaa sähkösopimus opiskelijan kukkarolle sopivammaksi.

Usein opiskelijat toivovat sähkön olevan edullista, sillä opiskeluaikana kukkaro on tavallisesti tiukoilla. Lisäksi yhä useampi nuori on myös perillä ympäristöasioista ja haluaa vaikuttaa maapallon tulevaisuuteen – muun muassa käyttämällä uusiutuvilla energianlähteillä tuotettua sähköä. Opiskelijat haluavat myös päästä sähköasioissa mahdollisimman helpolla, ja siksi olisi kiva löytää kerralla hyvä ja huoleton sähkösopimus, jossa hinnat pysyisivät mahdollisimman tasaisina.

Me Vaasan Sähköllä tarjoamme sähköt keskimääräistä edullisemmin ympäri Suomea ja pyrimme pitämään hintamme mahdollisimman vakaana. Asiakkaanamme voit valita myös vihreää Tuulisähköä, joka on tuotettu Suomessa.

Lue vinkit ja lisää opiskelijan edullisestä sähkösopimuksesta: https://www.vaasansahko.fi/opiskelijan-sahkosopimus. Kerro myös, miten itse valitsit opiskelijasähkön kotiin!

3

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Opiskelijan kannattaa aina ottaa määräaikainen 0 euron perusmaksulla vaikka Heleniltä. Energian hinnalla ei ole mitään väli joten Vaasan sähkö on parempi vain joissain ison kulutuksen kohteissa!

      Määräaajanhan saa aina purettua kun muuttaa pois.

    • Anonyymi

      Ei saa enää opiskelijakaan, kuin pörssisähkö sopimuksen. Hyvästi noin 20€ tähänastiset laskut. Miten hallitus aikoo tähän puuttua, ei mitenkään. Sähköyhtiöitä kaatuu, vain isoimmat jää keräämään huippuvoitot.

    • Anonyymi

      Opiskelijoille Fortumilta kiinteähintainen kerrostalon sähkösopimus 25-35€/kk, kannattaa myös kilpailuttaa sähkösopimukset esim täällä: https://sahkotarjous.org/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      127
      2091
    2. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      240
      1848
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      27
      1740
    4. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1724
    5. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      214
      1486
    6. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1279
    7. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      84
      1238
    8. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      42
      1150
    9. Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!

      Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka
      Kalajoki
      76
      1025
    10. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      78
      1022
    Aihe