Opiskelijan sähkösopimus - mistä edullisin?

Opiskelupaikka aukesi ja nyt on edessä muutto omaan kotiin? Muistathan hankkia asuntoosi opiskelijan sähkösopimuksen ajoissa!

Tai tuntuuko siltä, että opiskelijabudjetista menee liian iso osa laskuihin, kuten sähkölaskuun? Voi olla aika vertailla sähkönmyyjien hintoja ja vaihtaa sähkösopimus opiskelijan kukkarolle sopivammaksi.

Usein opiskelijat toivovat sähkön olevan edullista, sillä opiskeluaikana kukkaro on tavallisesti tiukoilla. Lisäksi yhä useampi nuori on myös perillä ympäristöasioista ja haluaa vaikuttaa maapallon tulevaisuuteen – muun muassa käyttämällä uusiutuvilla energianlähteillä tuotettua sähköä. Opiskelijat haluavat myös päästä sähköasioissa mahdollisimman helpolla, ja siksi olisi kiva löytää kerralla hyvä ja huoleton sähkösopimus, jossa hinnat pysyisivät mahdollisimman tasaisina.

Me Vaasan Sähköllä tarjoamme sähköt keskimääräistä edullisemmin ympäri Suomea ja pyrimme pitämään hintamme mahdollisimman vakaana. Asiakkaanamme voit valita myös vihreää Tuulisähköä, joka on tuotettu Suomessa.

Lue vinkit ja lisää opiskelijan edullisestä sähkösopimuksesta: https://www.vaasansahko.fi/opiskelijan-sahkosopimus. Kerro myös, miten itse valitsit opiskelijasähkön kotiin!

4

993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Opiskelijan kannattaa aina ottaa määräaikainen 0 euron perusmaksulla vaikka Heleniltä. Energian hinnalla ei ole mitään väli joten Vaasan sähkö on parempi vain joissain ison kulutuksen kohteissa!

      Määräaajanhan saa aina purettua kun muuttaa pois.

    • Anonyymi

      Ei saa enää opiskelijakaan, kuin pörssisähkö sopimuksen. Hyvästi noin 20€ tähänastiset laskut. Miten hallitus aikoo tähän puuttua, ei mitenkään. Sähköyhtiöitä kaatuu, vain isoimmat jää keräämään huippuvoitot.

    • Anonyymi

      Opiskelijoille Fortumilta kiinteähintainen kerrostalon sähkösopimus 25-35€/kk, kannattaa myös kilpailuttaa sähkösopimukset esim täällä: https://sahkotarjous.org/

    • Anonyymi00004

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      104
      6684
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      370
      6264
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3123
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2604
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2256
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1673
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1395
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1350
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe