Opiskelijan sähkösopimus - mistä edullisin?

Opiskelupaikka aukesi ja nyt on edessä muutto omaan kotiin? Muistathan hankkia asuntoosi opiskelijan sähkösopimuksen ajoissa!

Tai tuntuuko siltä, että opiskelijabudjetista menee liian iso osa laskuihin, kuten sähkölaskuun? Voi olla aika vertailla sähkönmyyjien hintoja ja vaihtaa sähkösopimus opiskelijan kukkarolle sopivammaksi.

Usein opiskelijat toivovat sähkön olevan edullista, sillä opiskeluaikana kukkaro on tavallisesti tiukoilla. Lisäksi yhä useampi nuori on myös perillä ympäristöasioista ja haluaa vaikuttaa maapallon tulevaisuuteen – muun muassa käyttämällä uusiutuvilla energianlähteillä tuotettua sähköä. Opiskelijat haluavat myös päästä sähköasioissa mahdollisimman helpolla, ja siksi olisi kiva löytää kerralla hyvä ja huoleton sähkösopimus, jossa hinnat pysyisivät mahdollisimman tasaisina.

Me Vaasan Sähköllä tarjoamme sähköt keskimääräistä edullisemmin ympäri Suomea ja pyrimme pitämään hintamme mahdollisimman vakaana. Asiakkaanamme voit valita myös vihreää Tuulisähköä, joka on tuotettu Suomessa.

Lue vinkit ja lisää opiskelijan edullisestä sähkösopimuksesta: https://www.vaasansahko.fi/opiskelijan-sahkosopimus. Kerro myös, miten itse valitsit opiskelijasähkön kotiin!

4

1063

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Opiskelijan kannattaa aina ottaa määräaikainen 0 euron perusmaksulla vaikka Heleniltä. Energian hinnalla ei ole mitään väli joten Vaasan sähkö on parempi vain joissain ison kulutuksen kohteissa!

      Määräaajanhan saa aina purettua kun muuttaa pois.

    • Anonyymi

      Ei saa enää opiskelijakaan, kuin pörssisähkö sopimuksen. Hyvästi noin 20€ tähänastiset laskut. Miten hallitus aikoo tähän puuttua, ei mitenkään. Sähköyhtiöitä kaatuu, vain isoimmat jää keräämään huippuvoitot.

    • Anonyymi

      Opiskelijoille Fortumilta kiinteähintainen kerrostalon sähkösopimus 25-35€/kk, kannattaa myös kilpailuttaa sähkösopimukset esim täällä: https://sahkotarjous.org/

    • Anonyymi00004

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2369
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1950
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      43
      1798
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      115
      1589
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1201
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      72
      1162
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      143
      939
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    Aihe