Rääväsuut hiljeni !!! Trumpit, Bolttonit, haukat

Anonyymi

... ja muut passskahousut !! Jälleen kerran. Miksi, valtahan oli heillä ja tilaisuus tuli !!!
Huutivat Natoa apuun mutta eikös se kuuluisa "liittouma" koostunut jo kuumimmista NATO-joukoista, suomen perseeennuolijat mukaan luettuna.
Mutta tosiaankin, HYVÄ näin, eikö totta, sillä se kolmas olisi ollut todella lähellä

Nyt Trump voi keskittyä erottamisprosessiinsa, ihan mielenterveydellisistäkin syistä-.

9

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pitäiskö vähä rauhottua, rauhotu.

      • Anonyymi

        Nii, eikä rääväsuillä mitään hätää vielä, suomalaiset nato-joukothan on sielä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nii, eikä rääväsuillä mitään hätää vielä, suomalaiset nato-joukothan on sielä

        Ilkka Kanerva (kok) sanoi, että niin kauan kun suomalaiset on Irakissa, ei amerikkalaisilla ole mitään hätää. Sakut ja ranskalaiset luikkivat jo tiehensä


    • Anonyymi

      Tänään itket kun ovat hiljaa ja huomen itket kun ovat äänessä hahahah jaxu halit sulle ja stemppiä täältäpäin sulle toveri hahahah.

      • Anonyymi

        Tänään nauran ja itseasiassa ymmärrän, miksi leväperseet ovatkin nyt hiljaa:

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006367340.html
        """Satelliittikuvat osoittavat iranilaisohjusten tuhonneen hämmästyttävän tarkasti kohteitaan Irakissa.
        Kaupallisen Planet labs -satelliittiyhtiön keskiviikkona iskujen jälkeen ottamissa kuvissa näkyy, kuinka ohjuksilla on tuhottu jopa yksittäisiä lentokonehalleja ja rakennuksia.
        – Ohjukset ovat osuneet tarkalleen keskelle maalia, kommentoi Kalifornian Montereyn Middlebury-instituutin analyytikko David Schmerler NPR-uutissaitille."""

        Suomalaisia oli runsaasti näillä leireillä mukana. Epäilen, että jos saivat osumia, asiat pyritää sotasensuurin nimissä vaikenemaan, olivathan "palvelemassa" nato-joukoissa, tai itse asiassa vielä pahemmassa: "suuren saatanan" porukoissa :===)))


    • Anonyymi

      Yks rääväsuu, joka ei ymmärrä että sitä valtaa tulee käyttää harkiten.
      Just tällaiset aloittajien kaltaisten ihmisten ei tule koskaan päästä valtaan. He puhuvat pienten köyhien ihmisten puolesta ja kun pääsevät valtaan ensimmäiseksi tallovat valtansa huumassa juurikin ne pienet ja heikot jalkoihinsa.

      Aloittajan mielestä kun on kerrankin valtaa ja tilaisuus....eli näitä maassa olevien potkijoita.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt ne koirat (trumpit, bolttonit, "haukat") yrittää muita temppuja, mietippä passkahousu hetki, mitä:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/16199773/onkohan-quotohjusiskunquot-kuvannut-jo-lotonnut

        Huvitti, kun oikeisto-ylen toimittaja oli ensimmäisinä todistelemassa, että Iranin iskut olisivat harhailleet sinne tänne. No ei se vielä mitään, sillä tosiaan...

        HOLLYWOODIN pojat olivat kuvanneet videolle (tai sitten "editoineet") jutun, jolla olivat "paikanpäällä" todistamassa, että iran ampui alas siviilikoneen.

        sanonko, että naurettavaa Sota-Propagandaa. Uskokoon ken tahtoo, porrrrrvarin ruikutuksia !


    • Anonyymi

      Seuratkaapa nyt tarkkaan TURKIN edesottamuksia ... ja Natoa....

      Norjalainen pääjohtaja korotti ääntään hänkin, kuten bolttonit ja haukat konsanaan.
      Mutta katsokaa, mikä pannukakku siitäkin seuraa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      144
      4802
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      184
      3923
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      116
      3604
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2911
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1876
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1668
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      58
      1318
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1299
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1261
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1213
    Aihe