Vanhin tuntemani verkostomarkkinoinnilla menestynyt yritys on Tupperwware ja menestys vieläkin jatkuu. ( perustettu v. 1930 luvulla.)
Se kuka ja mikä yritys menestyy vastaavalla tavalla tänä päivänä, se tiedetään vasta vuosien jälkeen tai vuosikymmenien jälkeen, mutta se vaatii kovaa työtä, siitä ei päätetä täällä keskustelu palstoilla.
Monelle verkostomarkkinointi on kuin punainen vaate, mutta kyseisille henkilöille voi olla myös kaikki muukin yritystoiminta kuin punainen vaate härkätaistelijan käsissä.
En tämän enempää aijo ärsyttää Teitä koska minulla on muutakin järkevämpää tekemistä josta saan rahaa ja ym hyötyä enemmän kuin päivystämällä tätä sivua ja kirjoittaa jonniin joutavia, keksikää tekin jotain järkevää, jolloin voi olla mahdollista että suomi lähtee nousuun ja myös elintasonne kasvaa.
Jos olette pettyneet verkostomarkkinointiin se ei ole ollut varmaankaan silloin sinulle tarkoitettu, koska tämä ura ei laiskoja elätä, yrittäkää jotain muuta.
Voitte katsoa Tupperaren menestystarinaa sivuilta:
https://www.tupperware.fi/yrityksen-taustaa/tupperwaren-taustaa
Tupperware
5
85
Vastaukset
Kyllä, näin ehdottomasti on!
Me kaikki tiedämme että menneet tapahtumat/historia on ja ovat tae tuleville tapahtumille!
Tupperware myy menestyksekkäästi tuotteitaan. Tämä todistaa sen että kaikki verkostomarkkinointi on menstyksekästä ja ne kaikki myyvät menestyksekkäästi tuotteitaan!
Suomi lähtee nousuun kun kaikki keskitymme vain verkostomarkkinointiin, joka on kaikkialla MENESTYS! Minä en AIJO (aio) ketään ärsyttää vakaumuksellani, mutta olen TODELLAKIN sitä mieltä että koska Tupperware menestyy, niin KAIKKI muukin verkostomarkkinointi MENESTYY! TÄÄLÄ!
MUAHAHAMUAHAHAMUAHHAHAAAAA
Poijjaat!! Taasen!- Anonyymi
Tupperwaresta puuttuu kuitenkin ydin eli Core. Onecoinin maailmanvalloitus perustuu lohkoketjuun ja louhintaan.
Siinä vissi ero Dealshakeria unohtamatta.
terv. maajohtaja
- Anonyymi
Tuppervaara taitaa ollakin rehellisemmästä päästä verkostofirmoja, myyvät kestäviä kippoja eivätkä puhu paskaa mistään maailman parhaista terveystuotteista.
- Anonyymi
No, mun mielestä tupperia ja verkostomarkkinointia ei voi verrata mitenkään keskenään. Tupperi on enemmänkin suoramyyntiä, kuin varsinaista vm:a. Siinä ei saa uusista mukaanliittyjistä varsinaisesti mitään bonusta, paitsi ehkä jonkun kipon, mutta siihen se sit jääkin, ellet ole tiiminjohtaja. Eikä sekään saa jatkuvaa tuloa tiimiläistensä myynneistä. Ja niitä ryhmäläisiäkin pitää olla useampia, ennen kuin "pätevöidyt" edes siksi tiiminjohtajaksi. Lisäksi kaiken maailman tavoitteet ja muut... Ihan hiton vaikea edetä ja ryhmäläisen näkökulmasta melkoista painostusta sen tiiminjohtajan taholta. Ja mikä pahinta, tupperilla on aivan paska myyntikate, josta ei oikeesti tienaa yhtään mitään, jos ottaa emännälanjat ja kaikki muut kulut pois.
- Anonyymi
Tupperin tuotteet menee astianpesukoneessa huonoksi,naarmuttuu.Onko laatu huonontunut,vai onko tarkoitus etteivät ne kestä konepesua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6122246- 1081098
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,251095Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki5944Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101855- 86845
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?89752- 63725
- 65573