Biltema IW450 pyöränmutteriväännin 44,90 eur

Ostin tuollaisen n. vuosi sitten.

Iso ja painava ja uutena vääntö ei riittänyt kiristämään pyöränmuttereita, mutta moottorin hiiliharjojen hioutuessa vääntö kasvoi riittäväksi.

Käytössä laite haisee "sähkökärylle". Mukana tuli varahiilet ja suojaamattomia hylsyjä. Musta muovirenkula irtosi, mutta sitä en jäänyt kaipaamaan.

Satunnaiseen käyttöön ok, ammattilaiset tietävätkin kiertää kaukaa.
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuon koneen avaiusmomentti on paljon paljon mitä kerrottu. Kiinalainen kone suunnittelua ja myyntiä lähtien. Ala-arvoinen koska

Sekä iskukoneiston vasarat on pehmeää metallia ne vasaran kulmat hakkautuu nopeasti ja teho putoaa heikko jousi. Tuttu osti yhden ja vain käytti kahden auton pulttien irroitukseen 2 kertaa vuodessa 3 vuoden aikana niin väännin rätisee ja momenttit huonot. Siinä on vielä on-off kytkin eli ei voi säätää kierroksia kytkimestä.

Johdollisia kannattaa katsoa käytettyjä Bosch gds, milwaukee koneita Ebay.de kautta. Niitä on tehty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ostin tuollaisen n. vuosi sitten.

Iso ja painava ja uutena vääntö ei riittänyt kiristämään pyöränmuttereita, mutta moottorin hiiliharjojen hioutuessa vääntö kasvoi riittäväksi.

Käytössä laite haisee "sähkökärylle". Mukana tuli varahiilet ja suojaamattomia hylsyjä. Musta muovirenkula irtosi, mutta sitä en jäänyt kaipaamaan.

Satunnaiseen käyttöön ok, ammattilaiset tietävätkin kiertää kaukaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu