v*ttu eix Jonne oo sustakin aika ihq!!!!!!!!11??
v*ttu siis mä rakastan Jonnea! Se on niiin ihq ja söpö. v*ttu.
Tuommoinen ottaa ainakin minua pahasti päähän.. Heh, onhan se tietty aika koomisen kuuloista kun pikku pissikset ihan pokkana vaan tuollaista jauhaa. Se vaan käy ainakin minun silmiini. x:t sun muut. Rajoittakaa jos pystytte, kiitos :).
Tätäkin keskustelu- palstaa olisi mukavampaa lukea ilman noita^.
x ja q kirjaimien käyttö häiritsee..
6
663
Vastaukset
- ...
Eix niiQ saa puhuu mite haluaa..?Ja kunnon Suomee..
Kaikki saa käyttää X ja Q jos haluu!- arzi mccoy
..tottakai saa käyttää,mut noista teidän vitun teksteistä ei aina kunnon ihminen oikeen saa selvää. Miettikääs sitä!!
- Jaje,.,.
Kunnioita äidinkieltäsi äläkä pilaa omaa kielellistä ilamisuasi tahallisesti rikkomalla kielioppisääntöjä, kadut sitä sitten kun astut työelämään.
Ne jotka hallitsevat kielen, heillä on myös valta!
Junttius ja tyhmyys kasvaa puissa, fiksuus ja älykkyys on harvinaista. Miksi seisot vapaa ehtoisesti häviäjien rivissä?
Mene ja opi, erotu joukosta, ole kielellisesti älykäs!
http://www.yle.fi/abitreenit/suomi/index.shtml
- fairy
...etkai sentään luokittele kaikkia sellaisia ihmisiä, jotka sattuvat pitämään Negativesta pissiksinä ja tuon kirjoitustyylin omaavina?
Tiedätkö, bändistä voi muutenkin tykätä, vaikka osaakin kirjoittaa ilman x:iä ja muita sellaisia. Ja osa faneista ihan totta puhuu muustakin kuin siitä kuinka "iik, ihana Jonne on". Oikeasti, minulle ainakin musiikki merkitsee paljon enemmän kuin se ulkonäkö.
(Ei ollut tarkoitus syyllistää sinua, mutta tekstisi kuulosti hieman liian yleistävältä minun korvaani, korjaa toki, jos olin väärässä.) - ¨ Frozen ¨
samaa mieltä tympääntynyt. ärsyttävää! eikä tietääkseni x ja q ole suomen kieltä. mutta omat mielipiteensä kullakin
- Iitun tilttu
Ei se mua sillälailla häiritse, mutta itse en semmoista kieltä käytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017433
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805018- 794849
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522679
- 402576
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840